×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
8. jūnijs, 2013
Drukāt

Neredz pamatu prasīt Kozlovska demisiju

Foto-LETAFoto-LETA

Pēc 16.marta notikumiem nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) nolēma dot iekšlietu ministram Rihardam Kozlovskim (RP, attēlā) trīs mēnešu pārbaudes laiku, un tagad vairs neredz pamatu prasīt ministra demisiju.

Nacionālās apvienības līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars aģentūrai LETA sacīja, ka Kozlovskis pēc 16.marta notikumiem nosūtīja “cilvēcīgu vēstuli karavīru organizācijām”, tāpat Saeimā notiek darbs pie Iekšlietu ministrijas izstrādātajiem grozījumiem likumā “Par sapulcēm, gājieniem un piketiem”, savukārt Reformu partija (RP) koalīcijā piekritusi nacionālās apvienības rosinātajam Brīvības pieminekļa un Brāļu kapu likumam.

Līdz ar to ministrs gan cilvēcīgi, gan no politiskā viedokļa ir rīkojies atbildīgi, secina Dzintars. Pārbaudes laika trīs mēneši noslēgsies jūnija otrajā pusē, tomēr patlaban nacionālās apvienības līderis norāda, ka nav pamata prasīt iekšlietu ministra demisiju.

Kā ziņots, 22.marta VL-TB/LNNK nolēma atsaukt parakstus par demisijas pieprasījumu iekšlietu ministram un dot viņam trīs mēnešu pārbaudes laiku.

Toreiz Dzintars skaidroja, ka šajā laikā nacionālā apvienība sagaida no ministra “visaktīvāko darbību”, lai sakārotu likumisko bāzi, nodrošinot, ka turpmāk piemiņas pasākumos, tostarp 16.martā, nebūtu iespējama “šāda zaimošana un pasākuma traucēšana”, kā tas noticis šogad. Tāpat esot būtiski nodrošināt kārtību kopumā šādos pasākumos, piemēram, 9.maijā, uzsvēra Dzintars.

Vienlaikus nacionālā apvienība vēlējās saprast, cik patiesa bija Kozlovska atvainošanās un kāda kopumā ir viņa attieksme pret latviešu leģionāriem.

Sākotnēji nacionālā apvienība prasīja Kozlovska demisiju saistībā ar ministra rīcību 16.martā. Nacionālā apvienība uzskatīja, ka policijas rīcība, “pieļaujot latviešu leģionāru klaju zaimošanu pie Brīvības pieminekļa, bija nepieļaujams notikums, kas nekad vairs nedrīkst atkārtoties”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+