×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
3. maijs, 2012
Drukāt

Neredzīgais Ķīnas disidents pamet ASV vēstniecību

Aklais Ķīnas disidents Čeņs Guančens, kas, kā apgalvo viņa atbalstītāji, patvērumu pēc aizbēgšanas no mājas aresta bija guvis ASV vēstniecībā, nogādāts kādā medicīniskās aprūpes iestādē.


 

ASV amatpersona, kas vēlējās palikt anonīma, atklājusi, ka Čeņs atrodas kādā veselības aprūpes iestādē Pe­kinā un drīz satiksies ar savu ģimeni. Ķīnas ziņu aģentūra “Sjiņhua” informē, ka Čeņs ir devies prom no ASV vēstniecības Pekinā pēc tam, kad bija tur pavadījis sešas dienas. Vašingtona un Pekina nav sniegušas oficiālus komentārus par Čeņa atrašanās vietu, bet notikušais jau tagad aizēno Stratēģiskā un ekonomiskā dialoga sanāksmi, kas Pekinā sākas šodien. ASV paudušas cerību, ka šajās sarunās tiks panākta Ķīnas lielāka sadarbība tirdzniecības jomā, kā arī Irānas, Sīrijas, Ziemeļkorejas un citu starptautisko strīdu risināšanā. Vakar Pe­kinā ieradās ASV valsts sekretāre Hilarija Klintone.

40 gadus vecais Čeņs, kas pašmācības ceļā ieguva advokāta specialitāti un aktīvi iestājās pret piespiedu abortiem, mājas arestā atradās kopš 2010. gada septembra, kad tika atbrīvots no cietuma. Pirms izbēgšanas no savām mājām Šaņdunas provincē Čeņs internetā ievietoja videoierakstu, kurā paziņoja, ka mājas aresta laikā ir smagi piekauts, un pauda bažas par savas sievas un dēla drošību.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+