×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
28. aprīlis, 2012
Drukāt

Neripam jāveido jauna komanda


Latvijas sieviešu basketbola izlases kandidātes jau tuvākajā laikā ar medicīnas pārbaudēm sāks gatavošanos Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīram. 


 

Pašsaprotami?

Mūsu basketbola dāmu līdzdalība Eiropas čempionāta finālturnīrā un panākumi jau sen liekas pašsaprotami. Taču iepriekšējā kvalifikācijas ciklā latvietes galvenā trenera Georga Dikeulaka vadībā uz finālu izspraucās tikai kā caur adatas aci. Šovasar grieķa pilnvaru mantinieku Aigaru Neripu gaida ne mazāk grūts uzdevums – sisties cauri kvalifikācijai ar jaunu komandu, kurai no 12. jūnija līdz 11. jūlijam pretī stāsies Grieķijas, Itālijas, Somijas un Luksemburgas izlases. Finālturnīrā vietas pietiks tikai divām komandām no šī piecnieka, turklāt šoreiz bez papildu iespējām nākamajā vasarā.

Pirms kvalifikācijas turnīra ieplānotas astoņas vai deviņas pārbaudes spēles. Pirmās divas – 19. un 20. maijā Panevēžā pret Baltkrievijas un Lietuvas izlasēm.

 

Divas neskaidrības

Pagājušajā nedēļā tika publiskots valstsvienības kandidātu saraksts, gan ar divām neskaidrībām. Zane Tamane gatavojas doties uz Ameriku, lai izmēģinātu spēkus WNBA, bet Elīna Babkina pēc ilgākas klusēšanas un izvairīšanās no sarunām ar valstsvienības vadītājiem paziņojusi par veselības problēmām, kuru dēļ šovasar izlasē nespēlēšot.

Vai par to jāuztraucas? Atbild izlases galvenais treneris Aigars Nerips.

– Ja izlasē nebūs Zane un Elīna, tas būtiski maina gan komandas spēli, gan gatavošanos. Man nav šaubu, pat par visiem 110 procentiem esmu pārliecināts, ka Tamane sasniegusi WNBA līmeni un Amerikā dabūs līgumu. Ar viņas palīdzību diezin vai varam rēķināties. Babkina? Mums ir ļoti svarīga katra uzbrukumā bīstama basketboliste, turklāt pērnvasar Elīna jau tika iespēlēta par izlases līderi. Viņai ir gan līderes dotības, gan prakse Eirolīgā un treniņos pret ļoti spēcīgām partnerēm. Lai kāda individuālā statistika būtu citām izlases kandidātēm, šādas pieredzes viņām trūkst. Mēs, treneri un izlases vadītāji, no savas nostājas neatkāpsimies. Jābūt pamatotiem un ļoti nopietniem argumentiem, lai nespēlētu izlasē. Vispirms jānoskaidro, vai Elīnas atteikšanās iemesls patiešām ir veselības likstas vai arī kas cits. Maija sākumā izlases kandidātēm būs medicīniskā pārbaude, tad arī Elīna tiksies ar izlases ģenerālmenedžeri Māri Jučmani un visas lietas izrunās. Arī to, ka mums ir ļoti spēcīgs medicīnas personāls.

 

Kas būs līdere?

– Nupat beidzās Latvijas čempionāta fināla sērija. Vai bija pārsteigumi?

– Drīzāk bija interesanti apskatīties, cik stabili izlases kandidātes var nospēlēt visas fināla sērijas garumā. Gāja visādi. Patīkami, ka nominālās līderes tādas bija arī laukumā, tomēr novēroju ļoti daudz tehniskā brāķa, piemēram, nesta bumba, kļūdas driblā. Turklāt reizēm tiesneši to piedeva. Izlases spēlēs ātrums būs vēl lielāks, tātad šī kļūdu problēma varētu kļūt aktuāla.

– Lielākā daļa no izlases kandidātēm jau ieradusies Latvijā. Pirmais treniņš zālē būs tikai 8. maijā.

– Kandidātēm visu šo laiku iespējamas individuālās nodarbības pie fiziskās sagatavotības trenera Viktora Lāča. Dažas meitenes pēc sezonas savos klubos palūdza garāku atelpas brīdi un izlasei pievienosies tikai maija vidū. ASV studējošās kandidātes būs brīvas kādu nedēļu vēlāk. Tomēr man ir slikta pieredze no iepriekšējiem gadiem, kad dažas spēlētājas izlasē ieradās vājā kondīcijā. Tādēļ katrai doti individuāli norādījumi, kas jāizdara un kādas būs prasības.

– Ja paliekam ne vien bez pērn izlasei sveikas teikušajām Ievas Kubliņas un Guntas Baško-Melnbārdes, bet arī bez Babkinas un Tamanes, tad patiesībā jāveido jauna komanda. Kāda tā būs?

– Ņemam kandidātu sarakstu un skatāmies, kas mums vēl ir. Ir agresīvas un ātras aizsardzības līnijas spēlētājas, ir arī tā saucamās kombo, kas laukumā var darboties gan saspēles vadītājas, gan aizsargu pozīcijā. Ir Sabīne Niedola, kuras visi parametri atbilst spēlei trešā numura pozīcijā, taču viņa labāk jūtas spēka uzbrucējas vietā. Zem groza šajā pozīcijā savu darbu aizsardzībā var paveikt arī Anete Horelika. Ir Liene Jansone ar savu pieredzi un metienu, ir Aija Putniņa, zem groza – Aija Brumermane. Skaidrs, ka būs jāspēlē tā, lai radītu maksimāli daudz labu iespēju uzbrukt ārējai līnijai. Tas gan ir tikai piemērs, spēlētāju salikums var būt arī pavisam citāds. Ļoti būtiski – kura šajā komandā pacels līdera karogu. Speciāli to kādai rokās nelikšu, jo noteikti atradīsies tāda, kas to gribēs un varēs paņemt pati.

 

LATVIJAS IZLASES KANDIDĀTES

Elīna Babkina, Zane Tamane (abas Stambulas “Fenerbahce”, Turcija), Kristīne Kārkliņa (“Cadi La Seu”, Spānija), Anda Eibele, Santa Dreimane, Agnija Reke, Anete Horelika (visas SK “Cēsis”), Baiba Eglīte, Anete Šteinberga, Kristīne Vītola (visas Teksasas universitāte, ASV), Ieva Krastiņa, Līga Šurkusa (abas “TTT Rīga”), Liene Priede (Misūri universitāte, ASV), Zane Jākobsone (“Arxil”, Spānija), Sabīne Niedola (“Caja Rural Tintos de Toro”, Spānija), Aija Putniņa (Kauņas “Viči-Aištes”, Lietuva), Liene Jansone (“Pays d’Aix”, Francija), Aija Brumermane (Skio “Famila Wuber”, Itālija), Anita Teilāne (“Vasas”, Ungārija).

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+