Foto – Juris Kalniņš

Nerips: «Komanda nav salūzusi!» 0

Latvijas sieviešu basketbola izlase Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīru sāka Rīgā, ar 71:52 uzvarot Itālijas valstsvienību.
 Pēc mača trim ceturtdaļām nekas neliecināja par kādas komandas pārliecinošu uzvaru, un, atceroties Latvijas izlases septiņus zaudējumus pārbaudes spēļu galotnēs, māca bažas.

Mājas
12 senlatviešu ticējumi par Jurģu dienu: kāda šī diena, tāda visa vasara? 25
“Man ir lauzta kāja un deguns, pārsista piere, pamatīgs smadzeņu satricinājums…” Horens Stalbe Dobelē nežēlīgi piekauts 33
Putinam draud briesmas, par kurām pagaidām zina tikai nedaudzi 15

Tomēr izrādījās, ka šoreiz mums nevajag nekādas galotnes. Uzvara tika nodrošināta agrāk, bet uzņemtais temps ļāva sasniegt 19 punktu pārsvaru – 71:52. Itālijas izlases pārstāvji pēc cīņas varēja kost elkoņos un teikt, ka rezultāts neatbilst spēles gaitai. Tik lielai punktu starpībai var izrādīties ļoti liela nozīme kvalifikācijas turnīra beigās, lai noteiktu divas labākās komandas grupā.

“Ļoti priecājos, ka pēc zaudējumiem pārbaudes spēlēs un arī neveiksmīgā sākuma šovakar komanda pierādīja, ka nav salūzusi vai saliekusies. Pēc katra zaudējuma daudz runājāmies, analizējot arī labās lietas, kas meitenes motivēja turpināt spēlēt līdzīgā stilā. Viss agri vai vēlu nostājās līdzsvarā. Šovakar sākumā nevarējām trāpīt, bet itālietēm iekrita arī daži sarežģīti metieni. Taču spēles beigās bija otrādi – trāpīt nespēja pretinieču līderes,” komentē Latvijas izlases galvenais treneris Aigars Nerips.

Starta drudzis savu skatītāju priekšā kratīja pamatīgi. Pirmos punktus Ieva Krastiņa guva tikai pēc gandrīz četrām nospēlētajām minūtēm, no pirmajiem 11 metieniem ceļu uz grozu atrada vien divi. Meitenes laukumā izskatījās kā ar sapītām kājām, kļūdījās pat elementārās situācijās, un astotajā minūtē 4:15. Itālijas izlase agresīvo aizsardzību īstenoja ar daudziem noteikumu pārkāpumiem, tādēļ pirmās ceturtdaļas beigas mūsējās aizvadīja lielākoties uz soda metiena līnijas. Pateicoties arī savu labāko spēli Latvijas izlasē aizvadījušās Anetes Horelikas trejacim, tas deva varenu izrāvienu – 14:15.

Otrā ceturtdaļa pagāja līdzvērtīgā cīņā, itālietes spurojās pretī arī trešajā ceturtdaļā, taču bija jau pamanāms, ka mājinieces ir ātrākas un vairāk degošām acīm. Par pēdējo ceturtdaļu var uzslavēt visas meitenes, bet aizmukt drošā attālumā izdevās pēc diviem Ievas Krastiņas tālmetieniem. “Itālietes beigās nolūza tādēļ, ka uzspiedām viņām savu spēli. Laukumā un ap to bija lieliskas emocijas, un tās pārvērtām rezultātā. Spēles sākums tiešām neizdevās, taču labi, ka spējām savākties. Daudzās pārbaudes spēles ar stiprām pretiniecēm ļoti noderēja,” atzina Ieva Krastiņa.

Pēdējās septiņās minūtēs latvietes Itālijas izlases grozā salādēja 22 punktus, izsaukuma zīmi līdz ar laika beigām pielika Kristīne Kārkliņa. Grūti noticēt, ka pēc sākuma neveiksmēm metienos no spēles ir sasniegta atzīstamā 50 procentu precizitāte (48/24). Cīņā par atlēkušo bumbu pēc pirmā puslaika bija gandrīz līdzsvars, pēc spēles – 46:26 par labu mums, Zanei Tamanei, Aijai Putniņai un Lienei Jansonei pa desmit bumbām zem groziem. Putniņa gan netrāpīja visus sešus metienus no spēles, un daļa no komandas 19 kļūdām bija pašu, nevis pretinieču izprovocētas. Ieskriešanās laiks vajadzīgs arī Tamanei, ar kuras līdzdalību komandas spēle kļuvusi vairāk statiska, taču efektivitāti tas nemazina. Kad Zane bija laukumā, Latvijas izlase uzvarēja ar 25 punktu pārsvaru, bet izcilniece šajā ziņā ar plus 28 ir Horelika.

Nākamo spēli Latvijas izlase aizvadīs sestdien Luksemburgā pret grupas nosacīti vājāko komandu. Nerips gan jau brīdinājis meitenes, ka nekādi joki nebūs un jāciena katras pretinieces. Latvijas Basketbola savienības vadītāji nav spējuši iegādāties izlasei nepieciešamo skaitu aviobiļešu, lai uz Luksemburgu dotos viss komandas sastāvs. Neripam nu jāizlemj, vai mājās atstāt kādu no saviem palīgiem treneriem, vai arī doties uz spēli ar desmit basketbolistēm. Dienu pirms mača ar itālietēm viņš paldies par vasarā paveikto darbu pateica Zanei Jākobsonei un Baibai Eglītei, tāpat savainotajai Aijai Brumermanei.

BASKETBOLS

EIROPAS ČEMPIONĀTA KVALIFIKĀCIJA

* Latvija – Itālija 71:52 (14:15, 29:31, 45:42), Jansone 15+10 AB, Kārkliņa un Krastiņa pa 14, Horelika 13, Putniņa 7+10 AB, Tamane 6+10 AB, Šteinberga 2, Eibele, Niedola, Reke, Dreimane; Sotana 18, Maskjadri 7, Zanoni un Formika pa 5.