×
Mobilā versija
+9.8°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
17. jūnijs, 2013
Drukāt

Nerips nākamās paaudzes veiksmīgu startu gaida pēc četriem gadiem

foto - LETAfoto - LETA

Latvijas sieviešu basketbola valstsvienības galvenais treneris Aigars Nerips pēc komandas izstāšanās no Eiropas čempionāta pēc trīs spēlēm atzina, ka kļūdas redzējis tikpat labi kā līdzjutēji, taču sagatavoties rezerves varianti nav strādājuši. Tāpat treneris atzina, ka pēc pilnvērtīgas paaudžu maiņas Latvijas sieviešu izlase uz veiksmīgu startu var cerēt 2017. gadā.

“Cīnījāmies, atspēlējāmies no palieliem mīnusiem, beigās bija labas izdevības, taču divreiz vienkāršās situācijās pazaudējām bumbu, un… Īpaši sāpīgi, ka izšķirošā kļūda gadījās Kristīnei Kārkliņai, kura pēc pašatdeves un ieguldījuma melnā darba veikšanā bija viena no labākajām mūsu spēlētājām šajā čempionātā. Starp citu, tūlīt pēc čempionāta viņa dosies uz ceļgala operāciju, ko atlika, lai varētu nospēlēt valstsvienībā,” pēc pirmdienas zaudējuma serbietēm LBS mājas lapā citēts Aigars Nerips. 

“Cīņā pie groziem, kas iepriekš sagādāja lielas problēmas, šodien rezultāts bija labāks. Daļu kļūdu izlabojām, pašatdeves trūkumu nevarēju pārmest nevienai,” uzskata Nerips. “Toties uzbrukumā problēmas palika. Bija epizodes, kurās bumba tika pārturēta. Neveicās tālmetieni, un tas radīja papildus nedrošību. Mūsu līderu loks nav tik plašs, lai varētu mierīgi aizstāt kādu, kam spēle konkrētajā dienā nevedas. Kļūdas redzēju ne sliktāk par līdzjutējiem, taču rezerves varianti nenostrādāja. Treniņos bija labi redzams, ka, piemēram, Anete Horelika nav tik labā formā, lai iekļautos tik ātrā spēlē, kāda bija šajā čempionātā. Otrajā puslaikā balansu atradām, tomēr pēdējie uzbrukumi nebija veiksmīgi.

Ļoti pietrūka Aijas Putniņas, kura ir visuniversālākā no mūsu garajām spēlētājām. Būtu palīdzējusi arī Sabīne Niedola, kurai, iespējams, būtu grūti nosegt pretinieču ātros trešos numurus, taču kuras pozitīvās īpašības būtu varējuši izmantot, lai pārsteigtu pretinieces.

Nesasniedzām mērķi, ko paši sev nospraudām un tagad, protams, ir daudz pārdzīvojumu. Taču braucot uz Eiropas čempionātu ar sešām debitantēm sastāvā, uz vieglu likteni cerēt nevarējām. Paaudžu maiņa vienmēr ir grūta – ne tikai mums, bet arī, piemēram, lietuvietēm. Arī viņas dodas mājās, taču esmu pārliecināts, ka jau nākamajā turnīrā būs tuvu pirmajam sešniekam.

Latvija? Iespējams, kādai spēlētājai šis bija pēdējais Eiropas čempionāts, tomēr esmu pārliecināts, ka vismaz sešas septiņas basketbolistes veiksmīgi spēlēs nākamajos turnīros. Ņemot vērā mūsu rezerves, varam cerēt uz veiksmīgu startu 2017.gadā, kad U20 čempionātu bronzas paaudze būs sasniegusi sportiskās karjeras pilnbriedu.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+