×
Mobilā versija
+13.9°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
26. novembris, 2014
Drukāt

Nerips un Vecvagars vadīs Latvijas U-20 basketbola izlases

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas Basketbola savienības (LBS) valde apstiprinājusi Treneru komisijas ieteiktos kandidātus darbam ar Latvijas jaunatnes izlasēm 2015.gada sezonā, par valsts U-20 sieviešu un vīriešu valstsvienību vadītājiem ieceļot attiecīgi Aigaru Neripu un Arni Vecvagaru, informē LBS.

Svētdien Budapeštā notiks 2015.gada Eiropas jaunatnes čempionātu grupu izloze, kurā pretiniekus uzzinās visas sešas Latvijas komandas. Piecās grupās Latvijas basketbolisti A divīzijā cīnīsies par medaļām, bet viena startēs B divīzijā.

Nerips pašlaik vada arī valsts čempionvienību “TTT Rīga”. Tāpat viņš 2012. un 2013.gadā bija sieviešu valstsvienības galvenais treneris un iepriekš strādājis arī ar visu vecumu jaunatnes izlasēm.

Eiropas čempionāts notiks no 2. līdz 12.jūlijam Spānijā.

Iepriekš divus gadus pēc kārtas šī vecuma Latvijas basketbolistes trenēja Aivars Vīnbergs.

Tikmēr Vecvagars pašlaik strādā ar Latvijas klubu “Jūrmala”/”Fēnikss”. Šogad viņš ar Latvijas U-18 izlasi izcīnīja astoto vietu Eiropas čempionātā, bet iepriekš divus gadus bija vīriešu valstsvienības galvenā trenera palīgs.

Eiropas U-20 vīriešu čempionāts risināsies no 7. līdz 19.jūlijam Itālijā, tajā piedalīsies 20 komandas. Sākot ar 2016.gadu, arī U-20 čempionātā vīriešiem varēs piedalīties tikai 16 komandas, tāpēc nākamvasar basketbolistus gaida nopietna cīņa par izdzīvošanu – vietu A divīzijā saglabās tikai pirmo 13 vietu ieguvēji.

Iepriekšējais šī vecuma valsts izlases galvenais treneris bija Nikolajs Mazurs.

U-18 sieviešu izlasi vadīs Ainārs Čukste, kurš iepriekš šogad vadīja U-16 valstsvienību. Viņš 2006.gadā bijis sieviešu valstsvienības galvenais treneris un iepriekš strādājis ar visu vecumu jaunatnes izlasēm, tostarp izcīnījis bronzas medaļas U-20 čempionātos 2005. un 2009.gadā.

Eiropas U-18 sieviešu čempionāta B divīzijas turnīrs risināsies no 30.jūlija līdz 9.augustam Rumānijā.

Savukārt U-18 vīriešu izlases galvenais treneris būs Jānis Gailītis, kurš šogad vadīja U-16 valstsvienību un kopā ar to Eiropas čempionātā izcīnīja otro vietu.

Eiropas U-18 vīriešu čempionāts risināsies no 23.jūlija līdz 2.augustam Grieķijā.

Tāpat U-16 meiteņu izlases galvenā trenere būs Līga Alilujeva, kura šogad bija U-16 izlases galvenā trenera asistente, bet pērn vadīja 1999.gadā dzimušo meiteņu izlasi Baltijas kausa izcīņas U-14 grupā, kur tika izcīnīta pirmā vieta.

Eiropas U-16 meiteņu čempionāts no 13. līdz 23.augustam notiks Portugālē.

Savukārt Latvijas kluba “Saldus” galvenais treneris Guntis Endzels tiks iecelts par U-16 puišu izlases vadītāju, ja trenera darba devēji piekritīs pienākumu apvienošanai. Viņš iepriekš vadījis visu vecumu jaunatnes izlases (pēdējo reizi – U-18 izlasi 2012.gadā, kad tika izcīnīta sestā vieta Eiropas čempionātā), kā arī bijis valstsvienības galvenā trenera asistents.

Eiropas U-16 puišu čempionāts no 6. līdz 16.augustam risināsies Lietuvā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+