×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
8. aprīlis, 2015
Drukāt

Voldemārs Krustiņš: Nesāktās “diskusijas” par LTV trešo kanālu (13)

Foto - LETAFoto - LETA

Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) priekšsēdētājs Ainārs Dimants

“Mēs pat neiedomājamies, kā vēlētos dzīvot, ja mums neviens netraucētu. Varbūt kā Tatarstānā – pievienoties Krievijai, atmetot latviešiem autonomiju. Vai kā Piedņeprā – formāli vienotā valstī, nodibinot savu varu… Iespējami jebkuri varianti…”A. Giļmans (2005)

Skaidri redzams, ka valdošā kliķe (bet ne koalīcija) nerimsies cīņā par t. s. krievu televīzijas kanālu. Tautiski izsakoties, lien vai no ādas ārā. Tā īsi pirms Lieldienām laikā, kad parasti rāda skatīto “Sastrēgum­stundu”, LTV bija iekārtojusi spices personu “diskusiju”, kurā Dimanta kungs un Rudušas kundze (LTV otrā persona) dažādi cildināja savu “preci”, kamēr galvenais oponents Saeimas deputāts vēsturnieks E. Šnore šajā pasākumā nepiedalījās. Tomēr viņš var justies gandarīts, jo vairāk nekā 1500 televīzijas skatītāju atbalstīja Šnores pozīciju pret dažiem desmitiem Dimanta atbalstītāju. LTV sarīkojums tā arī nespēja pārliecināt, ne izskaidrot, kādu atdevi projektētais kanāls var pienest, tāpat neatbildēja uz būtisku jautājumu, kā, kāpēc un ar kādiem profesionāliem spēkiem to veidos. Tos uzdod arī mūsu laikraksta lasītāji un lietpratēji, vērtēdami jau patlaban LTV-7 produktu. Tā Valsts valodas komisijas priekšsēdētājs prof. A. Veisbergs norādīja, ka jau LTV-7 satura noskaņa mēdz atšķirties no LTV-1. Šā raksta autoram savukārt šķiet vismaz dīvaini LTV-7 diskusijā redzēt atkal tādas personas kā, piemēram, Giļmana un Aleksejeva kungus kā krievu pārstāvjus.

“Trešā kanāla” lobētāji kā no NEPLP, tā LTV aprindām, tā arī politiskie lobētāji ierastā veidā ignorē nopietnus brīdinājumus, kādi izklāstīti jau E. Šnores analīzē un atkārtoti autoritatīvu ļaužu vērtējumos. Kā Māra Zālīte teica “LA” līdzstrādniecei: “Latvijai veidot TV kanālu krievu valodā ir nepareizi, ja veido šādu kanālu, tad jāatzīst, ka mums ir divvalodība, ka mums ir dezintegrēta sabiedrība un ka tas neko labu nesola nākotnē.”

Bet varbūt “3. kanāla” atklāto aizkulišu (jeb valdības “rullētāju”) lobētāju nolūks tieši tāds arī ir – klusi, kā hibrīdkarā, revidēt sabiedrisko līdzsvaru? Lietas būtība neslēpjas krievu vai kādā citā valodā, bet gan tajā, ko ar to dara. Tas joprojām nav atklāts.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. Nespēju vairs es bez niknuma viļņa uzlūkot šito pretīgo rožu.

  par TV kanālu – nav vajadzīgs. Jātaisa krievu bloks ar ziņām un aizraujošiem raidījumiem ap tām esošā kanāla LTV& ietvaros.

  Ko var vispār darīt pirms nav biegta Kremļa propogandas kanālu retranslācija un vardarbīga uzspiešana iedzīvotājiem. tas ir vēl vairāk naudas izvilkt no mūsu makiem. Dariet to visu ekonomiskāk un gudrāk!!

  Un bez Dimanta aizmēšanas nekas nebūs.

 2. nahren vēl kāds kanāls krieviski, kad to jau daudz ka jūras mēslu! sovaki kā skatās Pu†lervīziju, tā skatīsies. viņiem garantijas krievu valodai no Sevas†opipõles līdz Rīgai? d!rst negrib?

 3. Kādas diskusijas vajadzīgas? Kā valdošā klike, kamēr pie varas, ar saviem lobijiem nolems, tā būs. Latviešiem ir liela samierināšanās pieredze, baroniem rokas jābučo… Jaunam kanālam vajag arī jaunus darboņus. Kur tos ņems? No jau esošajiem kanāliem, kur redzami šļupstekļi? Televījziā strādājot, vajag 3 vienā – prātu, izskatu, izrunu….

 4. Antiglobalisti » … 12.aprīlis 2015 12:20
  | atbildēt

  Ja šis kanāls ir domāts kā Latvijas propoganda ,tad jēgu saredzam tikai vienā .
  Šī kanāla programmu jātaisa kā pilnīga kopija Krievijas kanāliem, kuri ar saturu piesaista krievu,latviešu auditoriju.Precīzi jākopē propoganda ,bet tikai jāievirza šī propoganda tieši mūsu labā .Tas nozīmē dažu faktu un vārdu maiņa. Uzspļaut autortiesībām kas saistītas ar fašistisko Krieviju.Faktiski tas nozīmē kanāla izmaksu samazināšanos ,jo pašā moskalijā kāds jau par to būs samaksājis.Tātad scenārijs ir gatavs.Atliek tikai piemeklēt aktierus.Nodrošināt tehniski studiju.

  #
  Antiglobalisti » Antiglobalisti 12.aprīlis 2015 12:23
  | atbildēt

  Kā redzam jebkuru Austrumu,vai Rietumu propogandu var izvērst arī citā gultnē .Lūk arī mehānisms kā to izdarīt,un nevajag miljonus, lai gāztu savu propogandu pār cilvēku galvām.Lai ASV un Krievijas ”rakstnieki” raksta ,un izdod miljonus.Atliek tikai visu to pārrakstīt un mazliet rediģēt.Tāpēc es ielikšu šo rakstu kā Andra Petrova gara darbu un izplatīšu to .Būs interesanti! 😉 Lūk piemērs—–Neviens saprātīgs cilvēks netuvosies augstsprieguma līnijas stabam ar uzrakstu “Nekāpt! Nositīs!”, tāpat nezin vai kāds labprātīgi lēks atvērtā kanalizācijas lūkā vai kādā citā nepiemērotā veidā pievērsīs sev uzmanību.
  Jautājums – kāpēc tu lien tur, kur tevi negaida? Atbilde ir tikai viena – lai provocētu sabiedrību vai cilvēku grupu, kurai ir atšķirīgs viedoklis.
  Tāpat jāņem vērā, ka lielai daļai koalīcijas partiju —–Saskaņa,ZZS,Vienotība un Nacionālā apvienība—— politiķu mēra sajūta ir pazudusi jau sen. Zināms, ka——- RUS un ES ,ASV—— ir uzkundzējusies par daudzām mazām valstīm, un —-ES ,RUS,ASV—–visatļautība arī laikam ir zaudējusi jebkādu mēra sajūtu, un pilnīgi noteikti, ka EP deputāte—- Kalniete un Ždanoka—– tagad būs ne tikai Latvijas, bet visas—- ES,RUS—– galvenā cietēja pašas provocētā incidentā gan pie Brīvības pieminekļa ,gan Pie okupantu statujas.
  Daudzās interneta vietnēs vēstīts, ka ——–Kalnietes ierašanās mērķis Krievijā,un Lavrova ierašnās Kijevā—– ir kaimiņvalstī nogalinātā opozīcijas politiķa Borisa Ņemcova bēres,kā arī —–ASV,ES un Krievijas specdienestu visi noslepkavotie.——Pavisam nepatīkams ir fakts, ka šo traģisko notikumu———– Kalniete,kā arī Ždanoka un Krievijas vēstnieks Latvijā——————- izmantodami visas modernās sakaru tehnoloģijas, ir pārvērtuši milzīgā sevis reklamēšanas propogandā neaizmirstot materiālo pusi. – lūk, es te, pozitīvā EP deputāte, bet tur, lūk, sliktā ——————Latvija,Krievija un Amerika.———————–
  Viennozīmīgi, ka—————— Ždanokas un Kalnietes————- rīcība vēl vairāk sarežģīs Latvijas un visas ES attiecības ar Krieviju. Un pasarg´, Dievs, ja tādas———— ždanokas, kalnietes—————– grib iesēsties valsts prezidenta krēslā kas visnotaļ protams ka nav iespējams.————Kā teikt slima suņa murgi.————————

  • Bija tāda anekdote. Kāds gudrītis pārrakstīja vienu Bēthovēna simfoniju no otra gala un ieguva pasaules slavu. Pēc kāda laikā cits, tikpat gudrs, kuram skauda pirmā gudrīša slava, apskaitās un pārrakstīja savukārt šamā simfoniju tāpat no otra gala. Un liels bija brīnums, kad rezultātā ieguva visiem pazīstamu Bēthovēna simfoniju.
   Antiglobālistiem var iziet tāpat.
   Plaģiāts paliek plaģiāts. Īlens no maisa.
   Bet par krievu kanālu – nu gribas mūsu gudrīšiem kārtējo reizi izgāzties un kaunu piedzīvot. Ļausim viņiem to prieku, katram jākrāj sava pieredze. Vai nu pirmoreiz Latvijas pēdējās brīvvalsts laikā miljoni vējā palaisti. Palaidīs vēl dažus, viņiem par to galva nesāp.
   Kur, lūdzu ir redzama detalizēta mūsu krievu diasporas pārstāvju (no skolnieka līdz pensionāram) aptauja par to, cik ļoti viņi gaida šo kanālu un kas ir gatavs to skatīties un – galvenais – tam noticēt?

 5. man patīk šis jaunais termins – LTV aprindas. 😉

 6. Kā tāds tips kā Dimants varēja nonākt NEPLP vadītāja postenī? Starp citu, skolojies Maskavā.

  • Pateicoties “latvisko” NA, ZRP un Vienotības balsojumam. Šo 3 partiju deputāti ir bez intuīcijas un nespēj kritiski domāt. Pret balsoja “krieviskais” SC. Un, ja nemaldos, tad galvenā Dimanta virzītāja šim amatam bija krievisku TV kanālu atbalstošā NA deputāte Ināra Mūrniece.
   Cita starpā, Dimants ir no akadēmiskās vienības “Austrums” – likās tāda patriotiska organizācija.

  • Dimants tur ir kā korķis. Viņš IR jādabu’prom!
   būtu jāzin, kuras partijas viņu atbalsta.

 7. Liekas pareizāk būtu Šņore…..

 8. Ar nožēlu jākonstatē, ka krievu kanālu bez Dimanta lobē arī Melbārdes kundze un pat Mūrnieces kundze.

 9. Hibrīdkara karavīrs Atbildēt

  “Krievu kanāls” ir samaksa SC par to, ka SC prezidenta vēlēšanās balsos par Vienotības kandidātu. Pagaidām tie ir solījumi un tirgošanās. Ja tiešām SC nobalsos par Vienotības prezidenta kandidātu, tad Vienotības politikāņi galīgi dos “zaļo gaismu” krievu kanāla izveidošanai. Ja SC neatbalstīs Vienotības kandidātu, tad kanāla krieviski nebūs.
  Būs vai nebūs kanāls krieviski noteiks prezidenta vēlēšanu iznākums.

Draugiem Facebook Twitter Google+