×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
28. aprīlis, 2012
Drukāt

Nesaprotama samaksa

Strādāju par naktssardzi. Mana minimālā darba alga ir 202 lati, bet tarifa likme – 1,08 lati stundā. Darba dienas ir deviņas, brīvdienas un svinamas dienas – desmit. Kopā iznāk 151 stunda un 74 nakts stundas. Lūdzu, paskaidrojiet, kam man minimālā alga un kam man tarifa likme, ja saņemu algu – 163 latus mēnesī! 
Dace Rīgā

 

Ministru kabineta “Noteikumu par minimālo mēneša darba algu un minimālo stundas tarifa likmi” 2. punktā noteikts, ka minimālā mēneša darba alga normālā darba laika ietvaros ir 200 latu. Minimālā stundas tarifa likme ir 1,189 lati.

Ja darba līgumā ir noteikta 202 latu darba alga, tad gadījumos, kad mēnesī esat nostrādājusi visas normālā darba laika ietvariem noteiktās stundas (nosacījums attiecas arī uz tiem mēnešiem, kurā darba stundu skaits ir mazāks par gada vidējo darba stundu skaitu mēnesī), darba devējam ir pienākums izmaksāt līgumā noteikto darba algu.

Ja šajā laikā esat strādājusi arī naktīs, Darba likuma 67. panta pirmajā daļā noteikts, ka darba devējam ir pienākums aprēķināt un izmaksāt piemaksu ne mazāk kā 50 % apmērā no darbiniekam noteiktās stundas vai dienas algas likmes. Tas nozīmē, ka par šīm 74 stundām pienākas piemaksa 50 procentu apmērā.

 

Konsultēja Valsts darba inspekcijas Darba tiesību nodaļas vadošais juriskonsults Vilnis Virza.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+