×
Mobilā versija
+8.1°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
9. septembris, 2012
Drukāt

Nesaprotams piedāvājums

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

Mana meita ar vīru maijā izmantoja “Novatours” piedāvājumu un devās atpūtas braucienā uz Turciju. Viss jau būtu labi, vienīgi ar viesnīcas numuriņu bija problēmas. Viņiem ierādīja kaut kādu vienkāršu istabiņu, kam vispār nebija loga uz ārpusi, tikai uz viesnīcas iekšieni. It kā tas esot bijis paredzēts, jo standarta numurs vai arī īpašie numuri ar skatu uz jūru maksājot dārgāk.

 

 

Gribētu uzzināt, kādi vispār ir piedāvājumi viesnīcās un ko nozīmē, piemēram, vienkāršs standarta numurs vai “courtyard”, “suite” un “promo” numurs? Kādas prasības ir ģimenes, “club” un “deluxe” numuram? Vēl atradu arī citus nesaprotamus nosaukumus. Varbūt kāds speciālists varētu paskaidrot, lai nerodas pārpratumi? 
Irēna Jakušenko Jelgavas novadā

 

 

Tūrisma operatora “Nova­tours” direktors Leonīds Močeņovs skaidro, ka savu numuru raksturošanai viesnīcas izmanto dažādus apzīmējumus, ko pašas arī izdomā un nosaka, ievērojot attiecīgās valsts normatīvo aktu prasības. Izvēloties naktsmītni, “Novatours” darbinieki gan klientiem parasti jau izstāsta, kāds ir piedāvājums, cik tas maksā un kādas var būt dažādu numuru atšķirības.

Jārēķinās arī, ka katra viesnīca var izveidot savus nosaukumus (un arī to saīsinājumus) katram numuru tipam, kurš ir pieejams šajā vietā. Piešķirot nosaukumu, viesnīcas parasti piedāvā arī aprakstus, kuros tad detalizētāk informē par konkrētā numura specifiku.

Ar viesnīcu sertificēšanu, tostarp ar numuriem izvirzāmajām prasībām, lai tie atbilstu noteiktajai kategorijai, nodarbojas valstu kompetentās iestādes. Ņemot vērā, ka katrā valstī sertificēšanas kritēriji var būt dažādi, pat līdzīgi numuri pēc to nosaukuma var atšķirties ar piedāvāto ērtību un pakalpojumu klāstu. Jāņem vērā, ka daudzās viesnīcās tūristu izvietošana numuros parasti notiek arī pēc administrācijas ieskatiem, protams, ievērojot pasūtīto numura veidu un brīvo numuru pieejamību tajā brīdī.

Tātad diemžēl nav iespējams precīzi atbildēt, ar ko atšķiras viens numura veids no otra, nezinot konkrēto viesnīcu, jo katrā var būt savi nosaukumi un tiem noteiktā ērtību specifika. Ja atpūtnieks kaut kādu iemeslu dēļ nav apmierināts ar piedāvāto variantu, viņš var vērsties pie viesnīcas administrācijas ar lūgumu apmainīt numurus. Ja tāda iespēja pastāv, lūgumus parasti izpilda.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+