Foto – Fotolia

Nesarunāšanās, dusmu lēkmes un upura slogs. Kā atpazīt un cīnīties ar pasīvo agresiju attiecībās 1

Savlaicīga pasīvi agresīvās uzvedības atpazīšana

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
“Man ir lauzta kāja un deguns, pārsista piere, pamatīgs smadzeņu satricinājums…” Horens Stalbe Dobelē nežēlīgi piekauts 33
Mājas
12 senlatviešu ticējumi par Jurģu dienu: kāda šī diena, tāda visa vasara? 25
Putinam draud briesmas, par kurām pagaidām zina tikai nedaudzi 15
Lasīt citas ziņas
Foto-Shutterstock

Foto-Shutterstock

Vai tavā dzīvē ir cilvēks, kam raksturīga pasīvi agresīva uzvedība? Iespējams, tas ir partneris, iespējams, tuvs ģimenes loceklis vai arī kāds cilvēks tavā darba kolektīvā. Jebkurā gadījumā komunikācija ar cilvēku, kurš saskarsmē ar apkārtējiem izmanto pasīvi agresīvas uzvedības modeļus, prasa daudz spēka un pacietības. Gadījumā, ja šobrīd lūkojies pēc pazīmēm, kas ļaus pārliecināties par minētajām personības iezīmēm, vai arī ieteikumus, kā atvieglot saskarsmi ar šāda tipa cilvēku, iepazīsties ar www.psychologytoday.com apkopoto informāciju!

CITI ŠOBRĪD LASA

Savlaicīga pasīvi agresīvās uzvedības atpazīšana. Pasīvi agresīvu cilvēku ir ļoti viegli atpazīt. Viņai uzvedībai raksturīga viegla aizkaitināmība, solījumu nepildīšana, norunu pārkāpšana, klusēšana, tā izrādot aizvainojumu, un citas agresijas izpausmes, kas tiek demonstrētas pasīvā formā – iztiekot bez kliegšanas, fiziskas vardarbības izrādīšanas vai acīmredzamas emociju paušanas.

Tāpat pasīvi agresīviem cilvēkiem piemīt lieliska prasme radīt vainas apziņu citos, lai gan tieši viņu rīcība ir konfliktsituāciju cēlonis. Jāpiebilst, ka nereti tiek izmantota arī spēlēšanās ar līdzcilvēku emocijām, apelējot pie līdzjūtības un empātijas un uzsverot to šķietamo trūkumu.

Tāpat pasīvi agresīvi cilvēki teicami spēj radīt ilūziju par harmoniskām attiecībām, lai jau nākamajā mirklī, klusi un nemanot, situāciju krasi pārvērstu, izraisot konfliktu, demonstrējot aizvainojumu un pielietojot tik populāro klusēšanas taktiku.

Ja savā ikdienā esi sastapusies ar iepriekš minētajiem uzvedības piemēriem, izvērtē, vai tie ir atsevišķi un savstarpēji nesaistīti gadījumi, vai daļa no neveselīga domāšanas un rīcības veida, kas tiek piekopots jau gadiem, īpaši – komunicējot ar tuviniekiem vai risinot nepatīkamas situācijas.

Ja pasīvi agresīvās uzvedības modelis patiešām ir piefiksēts, vari izvērtēt, vai vēlies atvieglot komunikāciju ar konkrēto personu, izplānojot savu tālāko rīcību un, iespējams, mainot komunicēšanas paradumus.
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.