Mobilā versija
+0.1°C
Diāna, Dina, Dins
Piektdiena, 24. februāris, 2017
6. maijs, 2015
Drukāt

Nesaskata pārkāpumus Eigima rīcībā, pieņemot par palīdzi sievas meitu

Foto: LETAFoto: LETA

Rihards Eigims.

Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija trešdien nolēma nesodīt Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) deputātu Rihardu Eigimu saistībā ar viņa rīcību, pieņemot par savu palīdzi Saeimā sievas meitu.

Divi komisijas locekļi – komisijas vadītājs Vitālijs Orlovs un Zenta Tretjaka no “Saskaņas” – uzskatīja, ka Eigims ir pārkāpis deputāta ētikas kodeksu, savukārt pārējie komisijas pārstāvi ētikas kodeksa pārkāpuma Eigima rīcībā nesaskatīja.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) biroja pārstāve Ilze Jurča deputātiem skaidroja, ka likuma izpratnē Eigima sievas meita nav viņa radiniece, līdz ar to politiķis likumu nav pārkāpis, tomēr šāda situācija varot radīt nepareizu priekšstatu sabiedrībā.

Eigims komisijas locekļiem sacīja, ka pirms lēmuma pieņemšanas bija konsultējies ar juristu, kurš apstiprināja, ka par viņa palīdzi var kļūt sievas meita. Deputāts arī informēja, ka sievas meitai ir sava ģimene un viņa dzīvo atsevišķā mājvietā Daugavpilī.

Vairāki komisijas locekļi vērsa uzmanību, ka šāds precedents parlamentā ir pirmo reizi, kā arī uz to, ka nav skaidri noteikts, kādus cilvēkus deputāti var pieņemt par palīgiem.

Jau vēstīts, ka KNAB vērsās komisijā, lūdzot pārbaudīt, vai Eigims, pieņemot par vienu no palīdzēm darbā Saeimā sievas meitu, pārkāpis deputāta ētikas kodeksu vai arī izveidojies interešu konflikts.

Informācija Saeimas mājaslapā liecina, ka Eigimam ir divas palīdzes – Sarmīte Launaga, kā arī Anastastija Bēķe, kura ir viņa sievas meita.

Pievienot komentāru

Dīvainie ieteikumi atklāj deputātu neizglītotību (2)Deputāti nezina ne to, ka skolās ir veselības mācība, ne arī to, kā piešķir Eiropas Savienības fondu naudu
Var beigties traģiski: Latvijā bērnu vidū strauji izplatījusies "nāves spēle" (2)Desmitiem satrauktu vecāku un norūpējušos pedagogu zvanu un e-pasta vēstuļu Latvijas Drošāka interneta centram (Drossinternets.lv) liecina, ka Latvijā strauji izplatījusies suicidālā spēle "Zilais valis".
Draugiem Facebook Twitter Google+