Latvijā
Rīga

Nesen atklātajā rotaļu laukumā zēns salauž abas rokas 6

Foto LETA

Mediķiem nav statistikas par bērnu traumatismu rotaļu laukumos, taču Bērnu slimnīcas ārsti uzsver – negadījumu nav maz. Īpaši daudz pacientu ir tad, kad tiek atvērts kāds jauns rotaļu laukums vai izklaides parks. Nesen atklātajā rotaļu laukumā Krišjāņa Barona ielā kāds 13 gadus vecs zēns salauzis abas rokas, vēstīja LTV raidījums “Panorāma”.

Kā raidījumam stāsta zēna māte, svētdien, 24. septembrī, Roberts kopā ar draugiem devies uz rotaļu laukumu, vēlāk piezvanījis un sacījis, ka nokritis no šūpolēm. Ātrums bijis tik liels, ka noturēties vairs neesot bijis iespējams. Puika kritis no trīs metru augstuma, piezemējoties uz abām rokām. Tagad viņš atgūstas pēc operācijas.

Roberta mamma stāsta, ka laukumā neesot neviens, kas bēniem paskaidrotu, kā jāizmanto modernie spēļu atribūti. Neviens neuzrauga, neviens neizskaidro drošības noteikumus.

Pirms laika tur savainojies vēl kāds bērns.

Savukārt bērnu laukuma vadītāja Inese Ļubinska sarunā ar LTV uzsvēra – drošību laukumā uzmanot seši cilvēki un 19 novērošanas kameras. Viņa aicināja bērnus lasīt noteikumus, ievērot brīdinājumus un ierīču lietošanas ierobežojumus, kas rakstīti uz zīmēm.

LA.lv