×
Mobilā versija
+9.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
6. janvāris, 2012
Drukāt

Nesen krāsots. Atkal krāsa lobās…

Foto - STOCK.XCHNGFoto - STOCK.XCHNG

“Hruščova laikā no skaidbetona celtai vienģimenes mājai pēc kārtējās krāsošanas krāsa lobās nost lieliem gabaliem jau pēc pāris gadiem. Kā un ar ko māja pareizi jākrāso?” Vija Jēkabpilī

 

Skaidbetons ir ļoti labs un izturīgs materiāls, ja to pareizi sagatavo un apstrādā. Ja pieļauts brāķis, piemēram, pielikts pārāk maz cementa, rezultāts sanāk vājš. Svarīgi arī izvēlēties pareizās krāsas, kuras neveido uz virsmas plēvi, citādi zem tās nokļūst mitrums, uzkrājas un bojā sienu. Ziemā ūdens sasalst un krāsu noplēš gabaliem vien. Tātad – vispirms nepieciešams notīrīt veco krāsu. Visracionālāk to darīt ar fleksī iemontētu dzelzs birsti. Pēc tam sienas var apšūt, apmest ar tradicionālo apmetumu vai nokrāsot ar dabīgajām minerālu krāsām. Piemēram, ārsienu apdarei labi noder līdz ļoti plāna krējuma konsistencei atšķaidīta kaļķu putra. Lai tā būtu noturīgāka, 10 l krāsas pievieno 50 – 70 gramu labi izšķīdināta sāls. Krāsu klāj ar mahlovicu – speciālo krāsotāju otu.

– Ja ir problēmas ar krāsojumu mājas iekšpusē, vislabāk piesist 2,5 mm biezas līstītes un sienas nošūt ar rīģipsi, – iesaka tradicionālās celtniecības eksperts Ojārs Skujiņš.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+