×
Mobilā versija
+8°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
29. februāris, 2016
Drukāt

Neskaidros apstākļos Londonā arestēta māte, kura cīnās par atņemto meitu (5)

Foto: shutterstock.comFoto: shutterstock.com

Piektdien vakarā, 26.februārī, Londonā nezināmu iemeslu dēļ tika arestēta un paturēta apcietinājumā Latvijas pilsone Laila Brice, kura plašāk sabiedrībai zināma ar tiesvedību par viņas meitas Katrīnas Brices piespiedu adopciju britu ģimenei, informēja partijas “Saskaņa” Saeimas frakcijas konsultante Katrīna Iļjinska.

Saeimas deputātam Igoram Pimenovam (S) izdevās telefonsarunā ar Brici noskaidrot, ka policists aresta laikā viņu informēja, ka tika izdots tiesas rīkojums par arestu. Iepazīstināt Brici ar šī lēmuma tekstu policists atteicās, paziņojot, ka viņa saņems to tiesā šodien. Tiesas rīkojums viņai tika izklāstīts mutiski, piekodinot, ka par to nedrīkst informēt sabiedrību. Tādējādi Latvijas pilsone atradās apcietinājumā no 26.februāra nakts līdz 29.februāra rītam bez tiesas lēmuma un apsūdzību uzrādīšanas, norāda “Saskaņa”.

Par minēto, kā arī citiem viņam zināmiem lietas apstākļiem deputāts Pimenovs savā vēstulē informēja Latvijas vēstniecību. Viņš ir vērsies ar lūgumu nodrošināt visu iespējamo palīdzību Bricei, lai nepieļautu viņas tiesību aizskaršanu.

“Neskaidri pamatots, mīklains arests ar acīmredzamu tiesību pārkāpšanu, dramatiski pasliktina jau tā smago Lailas Brices stāvokli, kurā viņa atrodas visu laiku pēc britu tiesu lēmumiem saistībā ar viņas meitu, un draud viņas veselībai. Lailas Brices draugi un paziņas Rīgā un Londonā turpina kampaņu Lailas atbalstam. Bijušas Kopienu palātas deputāts, ģimenes tiesību aktīvists Džons Hemings novērtējis britu varas rīcību pret Lailu Brici kā cietsirdīgu,” pauž Pimenovs.

Savukārt, kā aģentūrai LETA apliecināja Ārlietu ministrijas preses sekretārs vēstnieks Raimonds Jansons, ministrija pašlaik mēģina noskaidrot notikušā detaļas, taču pagaidām esot skaidrs, ka Brice līdz šim nav lūgusi Latvijas konsulāro palīdzību.

Kā šovakar vēsta Latvijas Televīzija, Brice pie sevis mājās slēpusi kādu sievieti ar tās četrus mēnešus mazo bērnu, savukārt tagad Lielbritānijas varas iestādes uzskata, ka Bricei ir informācija, kur sieviete slēpjas patlaban, taču to neatklāj.

Kā ziņots, arī turpmāk Latvijas ārlietu dienests strādās pie tā, lai ārvalstīs dzīvojošajiem Latvijas valstspiederīgajiem būtu pieejama plašāka informācija par bērnu tiesību aizsardzības jautājumiem rezidences valstī, tikšanās laikā ar Lielbritānijas Eiropas lietu valsts ministru Deividu Lidingtonu apliecināja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (V).

Jau vēstīts, ka Brice piecus gadus tiesā cīnās pret Lielbritānijas sociālo dienestu spriedumu, ka māte nav pienācīgi rūpējusies par bērnu. Pēc Brices pārstāvju sacītā, divus gadus vecā meitenīte no ģimenes Lielbritānijā esot izņemta pēc kaimiņa sūdzības. Meitene esot bijusi atstāta bez pieaugušo uzraudzības, kad viņas māte devusies uz darbu, bet sarunātā aukle kavējusies.

Gadījums izpelnījies plašu publicitāti Lielbritānijas medijos, publicējot arī detaļas no tiesas sprieduma, kurā aprakstīti arī bērna izņemšanas apstākļi, tostarp minēts, ka policija meitenīti nogādājusi slimnīcā, kur viņai konstatēts kontaktdermatīts, ko izraisījusi mirkšana urīnā. 2010.gada augustā bērnam veikta vispārējā stāvokļa novērtēšana, konstatējot, ka meitenei ir attīstības atpalicība, ko izraisījusi audzināšana bērna attīstību neveicinošos apstākļos un nepienācīga aprūpe.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Randy, Latvija & BR-Deutschland, €U Atbildēt

    ‘Neskaidros apstaakljos’??? Smiekliigi, mani miiljie!!! Tieshi taadospashos aa ieprieksheejaas reizes – piedzeerusies maatiite-govs, kaut kur stumjaas appusnakti ar beernu ratinjos! Tipsks ‘samazgu centra’ elektoraats. Cuukoties juus varat Latvijaa (diemzheel), pie mums Eiropaa shaadas nodzeerushaas govis NAV VAJADZIIGAS!!!

  2. Fakti liecina pasi par sevi. Izdariet secinajumus, nevis iesaistieties Saskanas kampana.

  3. nabadziga Laila… Lai vinai paliktu vara cinities talak … un uzvaret shaja briesmigaja kara

  4. A,kur tēvs,ka māte visu laiku cīnās viena?

  5. Domaju,ka speciali safabriceja melus,lai vinu arrestetu. Ka nekaa vina jau 5 gadus cinas par bernu. Nu jasmejas,ka berns ir atpalicis….metajot bernu pa viesgimenem drizak tas var notikt….viesgimenem maksa loti labu naudu un tie berni nu nemaz ipasi viniem neinterese….tada ta patiesiba nu ir….

Draugiem Facebook Twitter Google+