×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
25. aprīlis, 2015
Drukāt

Neskatoties uz aizliegumu, Krievijas baikeri gatavojas iebraukt Polijā (9)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Neskatoties uz aizliegumu, Krievijas nacionālistiski noskaņotā motociklistu kluba “Night Wolves” (“Nočnije volki”, “Nakts vilki”) baikeri tomēr plāno iebraukt Polijā.

Apmēram 20 baikeri, tai skaitā “Nakts vilki”, ir izbraukuši no Maskavas ar domu šķērsot Polijas robežu, lai 9.maijā sasniegtu Berlīni.

“Nakts vilki” Aleksandrs Zaldostanovs sestdien paziņoja, ka grupa joprojām plāno masveidīgi šķērsot Polijas robežu.

“Ja viņi mūs neielaidīs kā motociklistu kolonnu, mēs iebrauksim individuāli, no dažādām vietām. Mēs iebrauksim no dažādiem robežkontroles punktiem. Mēs pavisam noteikti neatteiksimies no mūsu plāniem un izbrauksim pilnīgi visu mūsu maršrutu,” viņš sacīja Krievijas ziņu aģentūrai “RIA Novosti”.

Baikeri Polijas robežu varētu sasniegt pirmdien.

Jau ziņots, ka Polijas amatpersonas piektdien paziņoja, ka neļaus valsts teritorijā iebraukt “Nakts vilki” baikeriem.

Polijas Ārlietu ministrija informēja, ka šāds lēmums pieņemts, jo tā nav saņēmusi precīzu informāciju par brauciena maršrutu un grafiku, kas ir nepieciešamā informācija, lai “nodrošinātu pienācīgu dalībnieku drošību”.

Ministrija arī norādīja, ka saņēmusi informāciju par grupas plāniem pārāk vēlu, jo to aizkavējusi Krievijas vēstniecība Varšavā.

Polijas premjerministre Eva Kopača nesen par “Nakts vilku” plānoto braucienu caur Poliju nosauca par “provokāciju”.

Polija tomēr ir ļāvusi iebraukt citam transportlīdzekļu procesijām, tai skaitā motociklistiem, kas no Krievijas sastāva esošās Kaļiņingradas apgabala iebrauks Polijā 6.maijā.

“Nakts vilki” jau ilgu laiku cieši sadarbojas ar Krievijas varas iestādēm. Šī kluba prezidents Aleksandrs Zaldostanovs ar iesauku “Ķirurgs” bija Krievijas prezidenta Vladimira Putina uzticības persona prezidenta vēlēšanu laikā un 2013.gadā saņēma Krievijas Goda ordeni par patriotismu.

Pēc Krievijas īstenotās Krimas aneksijas ASV un Kanāda noteica sankcijas pret Zaldostanovu, tās pamatojot ar to, ka šī kluba baikeri palīdzēja izvest no Krimas bijušās Ukrainas valdības locekļus, kuri bija aizbēguši kopā ar gāzto prezidentu Viktoru Janukoviču, kā arī piedalījās Ukrainas Jūras kara spēku štāba Sevastopolē un citu objektu sagrābšanā Krimas aneksijas laikā. Eiropas Savienība (ES) vēl nav iekļāvusi kluba “Nakts vilki” dalībniekus savos sankciju sarakstos.

Krievijas Mototūrisma federācija plāno aprīļa beigās un maija sākumā rīkot braucienu ar motocikliem no Maskavas uz Berlīni, šādi atzīmējot Padomju Savienības uzvaras pār nacistisko Vāciju 70.gadskārtu. Zaldostanovs ir apstiprinājis, ka šo braucienu patiesībā plāno viņa vadītais klubs.

Brauciens ir ieplānots no 25.aprīļa līdz 9.maijam. Tā gaitā tiktu šķērsota Baltkrievija, Polija, Slovākija, Austrija, Čehija un Vācija, pa ceļam apmeklējot padomju karavīru kapus un nacisma upuru piemiņas vietas. Brauciens noslēgtos 9.maijā Berlīnē.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Vispār no juridiskā viedokļa tas ir jocīgi. Tu uzkāp uz oficiāli reģistrēta transporta līdzekļa, ieliec kabatā pasi, vadītāja apliecību, apdrošināšanu un visus citus nepieciešamos papīrus, un brauc atbilstoši noteikumiem un cilvēka tiesībām brīvi pārvietoties. Kāpēc tevi var kaut kur nelaist?

 2. šaut riepās kā visiem robežpārkāpējiem

 3. ja meža dzīvnieki apdraud cilvēkus…..

 4. ................... Atbildēt

  ar kādām tiesībām?

 5. Vai vav patiesība, ka krivus sauc par utainiem? Viņi taču līdīs, visur kur vien var ielīst! Vai nav pedējais laiks tikt no šīm utēm vaļā?

 6. AIZLIEGUMS…. KAS TAS TĀDS????????? KUR VIŅI GRIBĒS, TUR ARĪ BRAUKS… Protestē Baltkrievijā, NU UN TAD!?? POĻI AIZLIEGUŠI IEBRAUKT, BET VAI TO KRIEVI IEVĒROS? DOMĀJU, KA NĒ!!! Viņi taču ir “atbrīvotāji, laimes nesēji” un kaut kādi dumjie poļi to NESAPROT!??? Pasaule redz, kā viņi LIEN VISUR IEKŠĀ KĀ NELŪGTI VIESI un KAČĀ SAVAS PRAVAS, BET KAS DARĪTS, LAI VIŅI NEPAZEMOTU CITAS TAUTAS un NEUZPIESTU SEVI CITIEM??? NEKAS!!!!!!!! Rietumi vispār viņus ceļ debesīs un vēl līdz šim NEKO NAV AIZLIEGUŠI!?! KO RUNĀT VISPĀR PAR KAUNU NEPROTOŠU TAUTU!?? Slovāki, austrieši, čehi un vācieši viņus mīl un sagaidīs ar ovācijām… LŪK KĀ BŪS!?

 7. lai tie krievnacisti pamēģina Atbildēt

  Viņi redzēs, ka poļi no vaņkām nebaidās.

 8. Muļķīgi aizbildināties ar birokrātiju, ja ir runa par braucienu, kas atklāti naidīgs Polijai. Ieradīsies Vācijā, uz svētkiem pārdzersies, šo to pademolēs, bet tiesībsargājošās iestādes sašutumā pakratīs ar pirkstu: “Puiši, tā gan nevajadzēja!” Sodīt jau var tikai tad, ja ko izdarījis. Es par poļiem biju labākās domās.

Draugiem Facebook Twitter Google+