×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.0°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
17. maijs, 2017
Drukāt

Neskatoties uz ES ultimātu, Polija neuzņems bēgļus (6)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Beāta Šidlo

Polijas premjerministre Beāta Šidlo otrdien paziņojusi, ka, neskatoties uz Eiropas Savienības (ES) izvirzīto ultimātu, Polija nevar uzņemt patvērumam meklētājus no Itālijas un Grieķijas.

Eiropas Komisija (EK) otrdien paziņoja, ka Polijai un Ungārijai ir laiks līdz jūnijam, lai sāktu uzņemt savu daļu patvēruma meklētāju, pretējā gadījumā tām var tikt piemērotas sankcijas.

Nedz Polija, nedz Ungārija līdz šim nav piekritušas EK uzspiestajam plānam pārdalīt pa citām dalībvalstīm 160 000 patvēruma meklētāju, kas nelegāli ieradušies Itālijā un Grieķijā.

Šidlo preses konferencē Varšavā paziņoja, ka ES dalībvalstis nav vienojušās par obligātām kvotām patvēruma meklētāju izvietošanā, un norādīja, ka, pateicoties Polijas kritiskajai attieksmei pret imigrantiem, blokā arvien plašāk izplatīta kļuvusi arī kritiskā attieksme pret patvēruma meklētāju izvietošanas mehānismu.

“Polija nevar uzņemt bēgļus,” uzsvēra Šidlo.

2015.gada septembrī ES līderi izmantojot vairākuma balsojuma procedūru vienojās, ka katra valsts nākamo divu gadu laikā uzņems konkrētu patvēruma meklētāju skaitu, lai mazinātu spiedienu uz Grieķiju un Itāliju, kur nelegāli ieradušies desmitiem tūkstoši patvēruma meklētāju no Tuvajiem Austrumiem.

Tomēr līdz šim no nelegālo imigrantu nometnēm Vidusjūras piekrastes valstīs uz citām ES valstīm pārvietoti tikai aptuveni 14 000 cilvēku. Polijai, kas līdz ar Ungāriju un Slovākiju balsoja pret šīm uzspiestajām kvotām, jāuzņem 6200 migranti, taču līdz šim tā nav uzņēmusi nevienu.

Saskaņā ar EK datiem tikai Polija, Ungārija un Austrija nav uzņēmušas nevienu patvēruma meklētāju no Itālijas un Grieķijas, savukārt Malta un Somija ir vienīgās valstis, kas pilnībā izpildījušas savus solījumus patvēruma meklētāju uzņemšanā.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. ES varneši ULTIMĀTU VAR pielietot paši pret sevi – NEUZŅEMT TĀDOS PASAKAINOS DAUDZUMOS IMIGRANTUS!?? KO NOZĪMĒ PAVĒLĒT CITAI VALSTIJ UZŅEMT ŠOS PAŠLABUMA MEKLĒTĀJUS? JA ES nevar vai negrib NOSARGĀT SAVAS ROBEŽAS, tad paši vainīgi! KO galu galā iedomājas ES ” gudrie” ar Junkersu priekšgalā??????????? TIEŠĀM – NE JAU POĻI IZDOMĀJA ŠO KLAIDOŅU UN TAUTU JAUKŠANAS POLITIKU??????? POĻI MALAČI! POĻI NEGATAVOJAS ATSTĀT SAVAS DZĪVES VIETAS VAI CIEST ŠO KLAIDOŅU NEĶĪTRO UZVEDĪBU UN PAKĻAUT BRIESMĀM SAVU TAUTU!

  2. ES ESMU POLIS!

  3. Apmainīt Latvijas [pus]poļus pret Polijas poļiem…
    Tie nesteigtos bučot briseļu bikšu staras…

  4. Malači, tikai lai neaizmirst savākt savējos no UK u.c. valstīm 🙂

Draugiem Facebook Twitter Google+