×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
31. augusts, 2015
Drukāt

Neskatoties uz uzņēmēju pretestību, koalīcija atbalsta tā saukto solidaritātes nodokli (2)

Foto: LETAFoto: LETA

Premjere Laimdota Straujuma

Koalīcija pirmdien vienojusies par tā sauktā solidaritātes nodokļa ieviešanu, pret kuru kategoriski iebilduši sociālie partneri un uzņēmēju organizācijas, žurnālistiem pēc koalīcijas partiju sadarbības padomes sēdes pastāstīja Ministru prezidente Laimdota Straujuma.

Gala lēmumu par solidaritātes nodokļa ieviešanu pirmdien ārkārtas sēdē pieņems valdība.

Finanšu ministrijā (FM) aģentūrai BNS skaidroja, ka solidaritātes nodokli nepieciešams ieviest, jo noteiktais valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas (VSAOI) objekta maksimālais apmērs (2015.gadā tas noteikts 48 600 eiro apmērā) rada regresīvu darbaspēka nodokļu sistēmu, it īpaši augsti atalgotā darbaspēka sektorā.

“Ieviešot šo nodokli, tiks novērsta nevienlīdzība, ka noteikts personu loks var veikt būtiski mazākus nodokļu maksājumus no saviem darba ienākumiem. Turpmāk nodokļu slogs visiem VSAOI maksātājiem būs līdzvērtīgs, jo nesamaksāto VSAOI daļu aizvietos solidaritātes nodoklis. Savukārt valsts pamatbudžetā tas dos papildu ieņēmumus valsts sociālo pabalstu izmaksai,” skaidroja FM.

Pēc tajā paustā, solidaritātes nodoklis procentuālā apmērā būtu līdzvērtīgs VSAOI. Ar šo nodokli tiktu aplikti tie ienākumi, kas pārsniedz VSAOI objekta maksimālos griestus, un tā likmes būtu tādas pašas kā VSAOI. Nodoklis tāpat tiktu dalīts starp darba devēju un darba ņēmēju. Solidaritātes nodokļa ieņēmumi tiktu novirzīti uz valsts pamatbudžetu. Nodokļa ieviešana neradīs papildu administratīvo slogu, jo no nodokļu maksātāja viedokļa tas būs vienots maksājums ar VSAOI.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Nu tad beidzot sāk nākt pie prāta, jau sen vajadzēja progresīvos nodokļus nevis kaut kādus pussoļus “solidaritātes nodokļa” veidā.

  2. Jau sen vajadzēja ieviest bargus progresīvos nodokļs, lai tie, kas vairāk pelna vairāk arī maksā.

Draugiem Facebook Twitter Google+