Mobilā versija
-1.7°C
Voldemārs, Valdemārs, Valdis
Pirmdiena, 11. decembris, 2017
7. janvāris, 2015
Drukāt

ANO komisārs: Pasaule nespēj novērst konfliktus

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

The United Nations High Commissioner for Refugees Antonio Guterres

Pasaule zaudē spēju novērst konfliktus, un “efektīvas vadības” trūkums radījis sliktāko bēgļu situāciju kopš Otrā pasaules kara, brīdinājis ANO bēgļu lietu aģentūras augstais komisārs bēgļu jautājumos Antonio Guterress.

Viņš norādījis, ka pērn bēgļu gaitās devušies vairāk nekā 13 miljoni Sīrijas un Irākas iedzīvotāju. Krīze padziļinājusies arī Dienvidsudānā, pamazām pārņemot Čadu, un situācija pasliktinājusies arī Lībijā un Ukrainā. “Tas parāda, ka starptautiskā sabiedrība ir zaudējusi spēju novērst un atrisināt konfliktus,” piebilda augstais komisārs. “Šī ir pasaule, kurā nav efektīvas vadības. Šī ir pasaule, kurā konfliktu kļūst aizvien vairāk, vecie konflikti netiek atrisināti, un rezultāts, protams, no cilvēka skatpunkta ir dramatisks,” teica Guterress, norādot, ka jūnijā bēgļu skaits pārsniedzis 50 miljonus. Viņš uzslavēja Turcijas “dāsno atvērto durvju politiku”, uzņemot bēgļus no Sīrijas, kas valsti pametuši prezidenta Bašara Asada režīma un islāmistu kaujinieku dēļ. Šobrīd Turcijā patvērumu raduši aptuveni 1,7 miljoni bēgļu no Sīrijas. Turcijas ārlietu ministrs Mevluts Čavušolu norādījis, ka Turcijas valdība bēgļu atbalstam iztērējusi aptuveni piecus miljardus dolāru.

Pievienot komentāru

Sinagoga Zviedrijā apmētāta ar degošiem priekšmetiemJauniešu grupa maskās sestdienas vakarā apmētāja ar degošiem priekšmetiem sinagogu Zviedrijas pilsētā Gēteborgā, ziņoja vietējie mediji.
Draugiem Facebook Twitter Google+