×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
16. septembris, 2015
Drukāt

Nespēj vienoties par bēgļu kvotām

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

Refugees, mainly from Syria, speak with a Danish policeman after arriving in Rodby, southern Denmark, from Germany on September 7, 2015. Europe's migrant crisis has exposed sharp rifts in the 28-nation European Union, with Germany leading calls to take in many more people fleeing war and upheaval in the Middle East and North Africa.

Eiropas Savienības iekšlietu ministri nav spējuši vienoties par saistošām kvotām 120 000 bēgļu sadalei un pie šā jautājuma atgriezīsies oktobrī. ES migrācijas, iekšlietu un pilsonības lietu komisārs Dimitris Avramopuls paziņoja: “Vairākums dalībvalstu ir gatavas doties tālāk, bet ne visas.”

Plānu noraidīja Višegradas valstu grupa – Čehija, Polija, Slovākija un Ungārija –, kā arī Rumānija. “Mēs uzskatām, ka šādus jautājumus nevar balstīt automātiskās saistībās,” sacīja Polijas iekšlietu ministra vietnieks Pjotrs Stahaņčiks. Ministri vienojās par 40 000 bēgļu pārvietošanu, kas tika sākotnēji ierosināts maijā. Kā arī par nepieciešamību sniegt vairāk palīdzības bēgļu nometnēm Turcijā, Jordānijā un Libānā un robežkontroles sistēmai. Grieķijā un Itālijā būtu jāizveido centri, kas reģistrētu imigrantus, identificētu tos, kuriem ir vērā ņemamas pretenzijas uz patvēruma piešķiršanu, un nolemtu par viņu pārvietošanu, bet ekonomiskos imigrantus sūtītu atpakaļ. ES noliedz apgalvojumus, ka valstīm, kas atsakās pakļauties obligātajām bēgļu kvotām, jārēķinās ar iespējamu palīdzības maksājumu samazināšanu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+