×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Vineta, Oļegs
Piektdiena, 17. augusts, 2018
7. augusts, 2017
Drukāt

Nespēj vienoties par “Oligarhu lietas” izmeklēšanas komisijas vadītāju (8)

Foto LETAFoto LETA

Koalīcija pagaidām nav vienojusies par jaunu “Oligarhu lietas” parlamentārās izmeklēšanas komisijas vadītāju, pirmdien pēc valdību veidojošo partiju padomes sēdes žurnālistiem sacīja Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).

Iepriekš premjers bija paudis, ka koalīcijas pārstāvjiem jāvienojas par visiem pieņemamu komisijas vadītāju.

Šodien valdības vadītājs norādīja, ka daudzi sākotnējie nodomi bija “patiešām lieliski”, tomēr attiecīgā vienošanās nav panākta. Pie komisijas vadītāja maiņas būtu lietderīgi ķerties tad, ja pastāvētu šāda vienošanās, piebilda Kučinskis.

Diskusijas par koalīcijai pieņemamu vadītāja amata pretendentu ir jāturpina, jo ir iespējams atrast cienījamu kandidātu un “domāju, ka nonāksim pie pozitīva risinājuma”, pauda nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK politiķis, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards.

Arī “Vienotības” priekšsēdētāja vietnieks Edvards Smiltēns teica, ka šī situācija ir jārisina, jo tas, ka par komisijas vadītāju tika ievēlēta deputāte Inguna Sudraba (NSL) un kādā veidā tas ir noticis, ir licis apšaubīt gaidāmo gala rezultātu un izmeklēšanas objektivitāti.

Zaļo un zemnieku savienības valdes priekšsēdētājs Armands Krauze aģentūrai LETA sacīja, kas viņš personīgi uzskata, ka koalīcija varētu vienoties par parlamentārās izmeklēšanas komisijas priekšsēdētāju, ja nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-”Tēvzemei un brīvībai”/LNNK nolemtu uz vadītāja amatu deleģēt Saeimas priekšsēdētāju Ināru Mūrnieci (VL-TB/LNNK).

Ja pati Mūrniece būtu gatava ieņemt šo amatu, tiktu atrisināts jautājums par atbilstoša kandidāta atrašanu, kurš nodrošinātu objektīvu izmeklēšanas procesu, norādīja Krauze. Viņš piebilda, ka šis priekšlikums ir viņa personīgais viedoklis. Krauze ir pārliecināts, ka Mūrnieces kļūšana par komisijas vadītāju būtu valstiski pareiza.

Kā ziņots, komisijas nākamā sēde notiks otrdien, kad paredzēts arī lemt, vai darba kārtībā iekļaut deputāta Ritvara Jansona (VL-TB/LNNK) priekšlikumu par Sudrabas atcelšanu no amata. Prognozējams, ka Sudraba savu amatu saglabās, jo pret atcelšanu nolēmuši balsot deputāti Ainārs Mežulis (ZZS), Igors Pimenovs (S) un pati komisijas vadītāja.

Jansons aicinājis atcelt Sudrabu no komisijas priekšsēdētājas amata saistībā ar Valsts prezidenta aicinājumu izvērtēt politiķes atbilstību parlamentārās komisijas vadītājas amatam. Tāpat kā iemeslu deputāts min Sudrabas sniegtās informācijas par pielaidi valsts noslēpumam neatbilstību ar minētās sēdes protokolā fiksēto. Sudraba 3.augustā raidījumā “Rīta panorāma” skaidroja, ka nepamanīja attiecīgo neprecizitāti komisijas protokolā.

Saeima 21.jūlijā izveidoja parlamentārās izmeklēšanas komisiju par valsts nozagšanas pazīmēm un pirmstiesas izmeklēšanas kvalitāti tā dēvētajā oligarhu lietā. Izmeklēšanas komisija izveidota, lai izvērtētu krimināllietā esošo informāciju par iespējamu valsts nozagšanu un faktorus, kas noveduši pie šīs krimināllietas izbeigšanas pirmstiesas izmeklēšanas stadijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. Taisni jābrīnās,kapēc jāplēšas par amatu.Te ir skaidrāks par skaidru — jālūdz to amatu ieņemt kādam ārpus partijām un tas IR —- Lembis,jo šis neko ne zina,ne lasījis,bet “atmazgāties”gribēs kad Vējonis ieborēs kas par lietu.Dūklavu par sekretāru,par lietvedi bez konkursa Šleseru/Lesčinski utt.Hūte savu tiesu taču arī PATS vada un nosaka termiņus sēdēm.Pavilks arī šo izmeklēšanu pat vēl pēc nākošām vēlēšanām.Nu kad jau apņirgt to valsti un stulbo tautu,tad lai iet uz pilnu klapi.Sudraba redz grib atmaqzgāties? Ko tu neteiksi?Es domāju,ka komisija izveidota lai pierādītu,ka KNABs un Kalnmeiers neko nedarīja lai pierādītu valsts NOZAGŠANU !Tas viss kā sākās “komisijas”veidošana 100% norāda,ka partijas NEKO !! nav ņēmušas vērā un pat pastiprina MANU sajūtu,ka tiek darīts VISS lai komisiju izgāztu un neko objektīvi neizzinātu.Tā ir ņirgāšanās un tāda komisija nav pieļaujama !!Vai tiešām visa SAEIMA to neredz un pieļaus šo lēto cirku?

 2. Nomainīs,kad vienosies!

 3. Cik labi, ka nedēļām var plēsties, kurš vadīs komisiju, lai nebūtu jāstrādā un jāatklāj iepriekš paveiktos noziegumus un kukuļņemšanu no ietekmīgu darbinieku puses!

 4. ZZS kopā ar Saskaņu grib panākt, lai Komisija darbu imitētu.
  Piesaistot nūģi (aizmirsu kā šo lupatu sauc) no LRA, panāca, lai jautājums par Sudrabas, kas nekad nedabūs pielaidi valsts noslēpumam, noņemšanu netiktu izskatīts.

 5. Vienotība pin savas intrigas uz kuru pamata cer atgūt vēlētāju uzticību. Bet ‘tieši Vienotības valdīšanas laikā notika šīs vecrīgas sarunas un vienotība ar saviem balsojumiem atļāva (iemainīja pret savām interesēm) realizēt valsts likumīgu izzagšanu. Tagad ,,ķeriet zagli” kampaņa tiek organizēta Sudrabas nomelnošanai. Korumpētā valsts sistēma pretojās taisnības noskaidrošanai. Nav ētiski arī ieņemt valsts vadītāja amatu Kučinskim un prezidenta amatu Vējonim abiem bija un ir ciešas saites ar vecrīgas sarunu oligarhiem.

 6. Kā var nesaprast – tā lieta ir jāizgāž pašā sākumā. ja sāks patoesi skatīt , ko tad 3 A ?

 7. Kaislības par neko sit augstu vilni. Galvenais ir, lai visi noticētu, cik jautājums ir supersvarīgs un darbs notiek. Mņe bi vaši probļemi…

 8. Cik daudz vēl patīkamu apspriežamo jautājumu, kamēr nonāks līdz tam, ar kādas krāsas pildspalvu sēdēs rakstīsim !
  Tomēr vājprātīgi grūta tā garumā vilkšana.

Draugiem Facebook Twitter Google+