×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.3°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
21. septembris, 2016
Drukāt

Izlasi glābējsilītēs pie mazuļiem Latvijā atstātās zīmītes (30)

"Baby Box" jeb vieta, kurā māte varēs anonīmi atstāt savu jaundzimušo, ja būs pieņēmusi lēmumu no bērna atteikties."Baby Box" jeb vieta, kurā māte varēs anonīmi atstāt savu jaundzimušo, ja būs pieņēmusi lēmumu no bērna atteikties.

Foto - LETA

Papildināta.

“Finansiālu apstākļu dēļ nevaru parūpēties par mazo…Nododu jūsu rokās. Paldies!” – šāds vēstījums bija pievienots pie glābējsilītē Jelgavā otrdien atstātā zīdaiņa. Tas radījis diezgan plašu viedokļu apmaiņu, tostarp vienaldzīgu tas nav atstājis “Jelgavas mammu”, kura komentārā interneta portālos raksta: “Mīļā mamma! Lūdzu atsaucies un piezvani. Mēs, Jelgavas mammas, Tev varam palīdzēt. Tu esi vajadzīga Tavam mazajam puisītim. Lūdzu nesatraucies, viss būs labi!”.

Komentāru rakstījusi Dace Sirme, kuru portāls “La.lv” trešdienas pēcpusdienā sazvana, kad viņa dodas uz bērnudārzu pakaļ savai atvasei. “Dzīvoju Jelgavā, pati esmu mamma, man šķiet, ka mūsu bagātajā Jelgavā varam nodrošināt jebkurai mammai gan pienācīgu pārtiku, gan apģērbu un visu pārējo. Līdz ar to finansiāli apsvērumi nav iemesls šādi situācijai,” viņa ir pārliecināta. Pagaidām gaidīto zvanu viņa nav saņēmusi. “Man rakstīto nav pamata apšaubīt. Manuprāt, tas ir trauksmes signāls mums visiem. Nevaram un nedrīkstam būt vienaldzīgi. Mēs nezinām šo mammu, bet, ja nu viņa dzīvo kaimiņos? Tajā vakarā mani tas neatstāja vienaldzīgu. Vai piezvanīs? Redzēsim,” viņa komentē.

Zīmītes pie mazuļiem tiek atstātas diezgan bieži, bet ne visas tiek publiskotas. Līdz šim no 37 bērniem atstātajiem bērniem glābējsilītē 16 bijušas pievienotas zīmītes, pārsvarā par dzimšanas datumu un vēlamo vārdu. Daudzi mazuļi bijuši labi apģērbti, rūpīgi satīti. Bērniem, kuriem zīmīšu nav, vecums tiek noteikts aptuveni. Tādu ir vairāk nekā puse “Baby Box” bērnu.

Pēc otrdienas ziņas, ka Jelgavas glābējsilītē atstāts puisītis, kur māte minējusi finansiālus apsvērumus, portāls “La.lv” lūdza notikušo komentēt vairākām iesaistītajām pusēm.

“Baby Box” projekta vadītāja Latvijā Laura Zvirbule:

“Zīmītes tiek atstātas diezgan bieži. Ir arī ļoti personiskas, tās mēs nododam bāriņtiesai un tās netiek publiskotas. Ir lūgumi bērnam ielikt konkrētu vārdu, piemēram, viena mamma bija rakstījusi, ka atstāj mazulīti slimības dēļ – vēža dēļ. Ja man agrāk likās, ka glābējsilītē atstāj bērnu tikai psihiski nelīdzsvaroti cilvēki, tad šobrīd mūsu pieredze un stāsti, ko saņemam e-pastā, rāda to, ka nebūt tā nav. Ir tik daudz problēmu un iemeslu, kas mums nekad prātā neienāktu, kādēļ. Var jau uzrakstīt, ka tas ir finansiālu apsvērumu dēļ, bet patiesību mēs nezinām. Es zinu, cik viss Latvijā maksā, bet ir sistēma, kā ģimenēm finansiālās grūtībās palīdzēt. Tādēļ mēs liekam klāt pie katras Glābējsilītes atbalsta tālruni, pa kuru ne tikai uzklausīs, bet arī palīdzēs izdarīt visu, lai mamma un tēvs varētu palikt kopā ar bērnu. Tie ir cilvēki, kuri ir iedevuši savu numuru kā atbalsta personas. Piemēram, Liepājā tas ir ārsts, kurš pateica, ka pats personīgi iesaistīsies katrā konkrētā gadījumā, aizbrauks, palīdzēs, atradīs, kur dzīvot. Tādi numuri mums ir pie katras “Baby box”, ne tikai valsts iestāžu, bet arī privātpersonu numuri, kas uzņēmušies mecenātismu par to. Taču jāatceras, ka lēmums atstāt bērnu glābējsilītē, ir pieņemts labu laiku iepriekš. Tas nav tā – gāju garām, atstāju. Varam tikai cerēt, ka sešu mēnešu laikā, kas ir doti, vecāki pārdomās un paņems bērnu atpakaļ. Ceram, ka tas ir krīzes mirklis, kas pāries, bet, vai tas tā būs Jelgavas gadījumā, to mēs nezinām. Līdz šim no 37 atstātiem bērniem glābējsilītē, ir bijuši divi gadījumi, kad sievietes vērsušās bāriņtiesā un bērniņu atguvušas.”

“Jelgavas mamma” jeb Dace Sirme:

“Dzīvoju Jelgavā, pati esmu mamma, man šķiet, ka mūsu bagātajā Jelgavā varam nodrošināt jebkurai mammai gan pienācīgu pārtiku, gan apģērbu un visu pārējo. Līdz ar to finansiāli apsvērumi nav iemesls šādi situācijai. Diemžēl ar mani vēl neviens nav sazinājies, priecātos, ja tā notiktu. Mums vairākām mammām Jelgavā ir tāda doma veidot tādu kā palīdzības un atbalsta dienestu – Mammas palīdz mammai. Lasot zīmīti ir skaidrs, ka šīs grūtības ir atrisināmas. Tas nav iemesls, lai pieņemtu šādu radikālu lēmumu. Uztvēru to ļoti personīgi, te nav runa par galdu vai krēslu, bet par dzīvu cilvēku. No vienas puses, apsveicu šādu iespēju [glābējsilīti], bet no otras puses, nav ātri jāmeklē pagaidu vecāki, bet jārisina situācija, jānoskaidro, kādi ir bijuši iemesli un vairāk jāstrādā ar ģimeni. Nezinu, kur ir oficiālie dienesti, šī ir mana pilsoniskā iniciatīva, un es kā mamma gribu palīdzēt otrai mammai. Nezinu, vai viņa zvanīs vai atsauksies, bet esmu atvērta un gatava piedāvāt konkrētu palīdzību atkarībā no situācijas. Ieliku numuru vairākos portālos, kur šī ziņa bija lasāma, nezinu, vai viņas ģimene, vai viņa lasa. Es esmu mamma un tādas esam mēs daudzas. Tagad eju pakaļ savai meitiņai uz bērnudārzu. Nevaram pieļaut tādu situāciju, ka finansiālu apsvērumu dēļ kāds atsakās no bērna. Man rakstīto nav pamata apšaubīt. Manuprāt, tas ir trauksmes signāls mums visiem. Nevaram un nedrīkstam būt vienaldzīgi. Mēs nevaram zināt, nezinām šo mammu, bet, ja nu viņa dzīvo kaimiņos? Tajā vakarā mani tas neatstāja vienaldzīgu. Vai piezvanīs? Redzēsim.”

Kopš 2009.gada Latvijā slimnīcu teritorijās nomaļākās vietās iekārtotas glābējsilītes, kur ievietoti 37 bērni. Glābējsilīte ir Rīgā, Ventspilī, Liepājā, Valmierā, Madonā, Rēzeknē, Daugavpilī un Jelgavā.

KĀDAS ZĪMĪTES ATSTĀTAS PIE MAZUĻIEM (informācija apkopota no vietnes “Babybox.lv”):

20.09.2016.- puisītis
“Finansiālu apstākļu dēļ nevaru parūpēties par mazo… Nododu jūsu rokās. Paldies!”.

06.07.2015. – puisītis
Kopā ar mazuli atstāta informācija, ka viņš dzimis 2. jūlijā, kā arī bērna drēbītes.

23.06.2014.- puika
Kopā ar mazuli glābējsilītē ielikta zīmīte – pievienota informācija, kad mazulis ir dzimis un cik daudz maisījuma apēd.

21.06.2014. – puika
Kopā ar mazuli tika atstāta informācija, ka viņš dzimis 19. jūnijā.

20.06.2014. – puika
Klāt puisītim pielikta zīmīte, kurā norādīts, ka viņš piedzimis 17. jūnijā.

18.01.2014. – puika
Kopā ar bērnu tika atstāta arī informācija, ka viņš dzimis 16.janvārī, tobrīd viņa svars bijis 4190 g, bet garums – 56 cm.

15.11.2012. – meitenīte
Kopā ar bērnu ir atstāta dzimšanas apliecība, kurā norādīts, ka mazulis dzimis augustā.

25.04.2012. – puika
Kopā ar mazuli glābējsilītē bija ielikta pudelīte un zīmīte, kurā norādīts, ka piedzimstot bērna svars ir bijis 3100 g. Vēl zīmītē puisīša māte raksta: “uzskatu, ka nevaru adekvāti mīlēt un aprūpēt savu bērnu, tamdēļ nododu viņu audzināšanā vecākiem, kuri to spēs”.

27.03.2012. – puika
Blakus zīdainim atstāta zīmīte, kurā teikts, ka mazulis dzimis 23. martā un viņu sauc Emīls.

07.02.2012. – meitenīte
Blakus zīdainim atstāta informācija, ka bērniņš dzimis mājas dzemdībās 2012. gada 6. februārī ap plkst. 10.00.

14.09.2011. – meitenīte
Klāt pielikta un atstāta informācija par to, ka viņas svars ir 2950g, bet augums – 50 cm, kā arī ir norādīta bērna asins grupa un dzimšanas diena.

25.09.2010. – puika
Persona, kura ievietoja mazuli, atstājusi arī autiņbiksīšu komplektu un pudelīti.

21.09.2010. – meitenīte
Persona, kura ievietoja mazuli, atstājusi arī autiņbiksīšu komplektu, piena maisījumu un salvetes.

5.08.2010. – meitenīte
Persona, kura ievietoja mazuli, atstājusi arī autiņbiksīšu komplektu.

15.04.2010. – meitenīte
Persona, kura ievietoja mazuli, atstājusi zīmīti, norādot, ka bērniņš dzimis 12. aprīlī. Viņa norādījusi gan mazulītes svaru un garumu, kā arī pievienojusi autiņbiksīšu komplektu un drēbītes.

23.12.2009. – puika
Persona, kura ievietoja bērnu Baby Box, atstāja zīmīti, norādot, ka bērniņš dzimis 20. decembrī. Viņa norādījusi gan bērna svaru, saņemtās potes un asins grupu, kā arī pievienojusi autiņbiksīšu komplektus un pudelītes ar ēdienu. Uzrakstīts bija arī zēna vārds – Kristians. Zīmītē nav atklāts iemesls, kālab bērns tiek atstāts “Baby Box”.

Pievienot komentāru

Komentāri (30)

 1. Pievienot šī lielā mīlestība Burtot ritentiņš WhatsApp: +2348054681416 vai e-pastu viņam caur savu e-mail;greatmutaba@gmail.com viņš palīdzēs jums atrisināt jūsu problēmu.

 2. Dace pati ir mammu piemers

 3. Dace pati nav mammu piemers

  • Kaut vairāk mūsu sabiedrībā būtu tādu mammu kā Dace Sirme, kura nenosoda, bet vispirms mēģina saprast, palīdzēt un atbalstīt! Lai Jums pietiek spēka un izturības!

  • Kaut vairāk mūsu sabiedrībā būtu tādu mammu kā Dace Sirme, kura nenosoda, bet vispirms mēģina saprast, palīdzēt un atbalstīt. Lai Jums pietiek spēka un izturības, jaukā un vienmēr atsaucīgā, Dace Sirme!

  • Kaut vairāk mūsu sabiedrībā būtu tādu mammu kā Dace Sirme, kura nenosoda, bet mēģina saprast, palīdzēt un atbalstīt. Lai Jums pietiek spēka un izturības, jaukā un vienmēr atsaucīgā, Dace Sirme!

 4. Холо-мудрая Atbildēt

  Es domāju, ka pat ja tā ir panika, nevar jau uzreiz teikt, ka viņa sliktu izdarīja. Protams bērnu nams nav nekas labāks, bet varbūt vismaz var cerēt uz normāliem adopcijas vecākiem vai normālu pagaidu dzīvi pie audžu vecākiem. Jo, ja tā māte ir kaut kāda dzērāja, kurai sadzemdeti 4 vai 5 bērni. Nu kas tā par dzīvi. Kad nav ko ēst, nav ko ģērbt, kāda tā vide. Un tā saucamā mātes mīlestība neko neglābs. Un man vispār grūti iedomāties, ka var vienkārši dzemdēt vienu pēc otra bērnu, ja tas finansiālais stāvoklis nav vismaz kaut cik normāla stāvoklī. Es vēlos savām bērnam nodrošināt kaut cik normālu dzīvi, domājot sākumā par viņu. Un uzturēt bērnu manuprāt nav lēti, lai ko tur nesaka, mātes piens pa velti, tas ir labi ja viņš ir, bet pamperi, drēbītes, rati, vanninas, salvetes, rotaļlietas, vis vajadzīgs un manuprāt ir mazliet skumji, ka jau jāsāk ar humpalam. Protams saprotu ka situacijas var būt dažādas, bet vienkārši domāju, ka cilvēki kas atstāj savus bērnus šajās kastītes, ir kaut cik padomājuši par to bērniņu, un varbūt izvēlējušies mazāko ļaunumu no lielāka. Un es vispār ļoti priecājos, ka ir tādas kastītes, jo tās glābj dzīvības, un tas manuprāt ir pats svarīgākais.

 5. Vispar nesaprotu tadas mammas. Nu ka var iznesa un piedzemde un pec tam pamet… 🙁 skumigi. Es pati naku no bernunamu saprotu ko nozime ka vecaki pamet. Laiks ir pagajis nu man pasai ir tris bernini:) par ko katru dienu pateicos Dievam. Viegli nav jo esmu viena bez vecaku atbalstu:( ir tikai bernu tevs:) kas loti censas un atbalsta mani. Bet doma par to ka varetu atstat savu mazuli kautkur… Man nav ienacis ne prata… Nu neticu ka sim mamminam ir tik tragiska situacija ka nevaretu audzinat berninuu. Negribu nevienu nosodit bet tas nav normali. Ka tik daudz bernu augs bernunamos, ja nu vienigi neados adoptacija uz arzemem kas ari ir skumigi:(

 6. Lasiju dazus komentarus-man ir tris berni,gaidams ceturtais…un cinamies…
  Es atvainojos,bet kapec tik daudz bernu,ja labi zinat,ka vinus visus ir gruti uzturet?
  Vot tas ir tas ko es nesaprotu…
  Ja man nav financiali labi apstakli,lai varetu uzturet bernus,tad Japarstaj razot (atvainojos par izteikumu) lidz bridim,kad situacija uzlabojas…

 7. Esmu piecu bērnu mamma,viegi nav,nu ja zini ka negri,zini kas jadara,spekulēt nav jēgas.domā ko dari.es ae dzemdēju man bijb17. Bet izaudzināju .Skaties uz sevi bet nek runā.ir izeja vienmēr.

 8. Saprotu tadas gimenes zinu ka tas ir it ipasi Latvija. Es ar cinos man ir 3berni un nujau gaidam 4to ar finacem nevaru lielities ir gruti bet kautka cinamies lai tik mazajiem punci butu pilni. Cepuri nost stipram gimenem. Bet nesodu tos vecakus kas ieliek berninus silites ta isteniba ir labak neka atstati meza vai miskastes fuu pat pa to nevelos acereties.

 9. tā,māmiņa kas atstāja silītē puisīti,droši vien nav aprobežota,bet ir izmisumā…

 10. Man liekas, ka daudziem cilvēkiem Latvijā ir izmisums finansiālās situācijas un drošība sajūtas dēļ. Ja visi, kam vajag, lūgtu… Ir grūti lūgt, ļoti grūti. Vieglāk vienatnē pakārties. Turklāt cilvēki, kas ir tādā situācijā, bieži vien ir nomākti, apjukuši, jau saņēmuši nosodījumu un atteikumu. Ja jau tā nebūtu, tad diez vai līdz tādai situācijai nonāktu. Tiem, kam viss kārtībā, grūti saprast. Stipri cilvēki nesapratīs, kā citi var būt tik vāji. Paēdis izsalkušu nesaprot.
  Varbūt vairāk jāpopularizē krīzes centri, vietas, kur mammas ar maziem bērniem varētu doties bezizejā un saņemtu atblastu. Un tad visas Jelgavas mammas, kas vēlas, varētu atbasltīt šo vietu.
  Šaubos, ka tāds apjucis cilvēks lasa komentārus un zvanīs. Bet vismaz diskusija aizsākta.

 11. Man liekas, ka tā ir vairāk vecāku panika nekā patiešām nespēja aprūpēt bērnu. Krūts piens ir par brīvu un lietotas drēbītes econom class var iegādāties pat par 80 centiem kilogramā. Sākums nekad nav viegls, bet tam tiekot pāri viss kļūst vieglāk.

 12. Man liekas, ka tā ir vairāk vecāku panika nekā patiešām nespēja aprūpēt bērnu. Krūts piens ir par brīvu un lietotas drēbītes econom class var iegādāties pat par 80 centiem kilogramā. Sākums nekad nav viegls, bet tam tiekot pāri viss kļūst vieglāk.

 13. Šāda situācija ir valstī… bērnu vecāli kuri nespēj parūpēties par bērniņu,kurš piem.ir pirmais ģimenē, atstāj silītēs, tikmēr valsts sola par 4to un 5to lielākus pabalstus, reti kurā normālā ģimenē dzims tie 4 un 5 , bet dzērājģimenes tgd varēs uzlīksmot lieka nauda būs dzeršānai. Cepuri nost tām ģimenēm kuras nav dzērājģimenes un ir 4 un 5 bērniņš.

 14. Man ir liels prieks par tam maminam kas cinas lai cik gruti nebutu. Un to kad soc dienesti nepalidz es jau sen to zinu. Man ari nesen piedzima puisitis ir loti gruti, bet ar to ir jatiek gala. Ka es saku vins ir mans lielakais dargums visa pasaule. Bet tie kas uzgrieza muguru karma vinus nokers.

 15. Tā ir realitāte mūsu valstī, ja mammai nav līdzekļu un viņa izškiras par šādu soli viņai pēkšņi amatpersonas solas palīdzēt. Ja nē un cenšas tik galā tad bieži ir traki, zinu personīgi kad sieviete ar 3 bērniem dzīvo ar vīrieti alkaholiķi, rezultātā dzer līdz. Bāreņtiesa skatījās caur pirkstiem un to visu situāciju kamēr paldies dievas pie stūres nenāca ļoti gudra un laba sieviete kura šo situāciju laboja…. Latvijas amtpersonām ticēt nevar sola uzlabot iedzīvotāju dzīvi, bet paceļ sev algu! Labi, kad mamma ir izgājusi uz šādu soli, saprotu cik daudz no viņas tas ir prasīts.

 16. Klaja necieņa no valsts!
  Grūti šajā valstī ir dzīvot, lai bērnus spētu izaudzināt nevar apvienot darbu un sniegt pilnvērtīgu uzmanību – jo ir jāstrādā! Un kamēr strādā bērni nepamanāmi izaug!
  Man ļoti žēl tos vecākus kuriem ir jāatsakās no savām Dieva dāvanām tā iemesla dēļ, ka nav finanšu pat priekš sevis kur nu vēl priekš mazuļa!
  Uzskatu ka ir pietiekami daudz vecāku kuriem ir drēbes un mantas kas vairs nav vajadzīgas!
  Tad lūdzu katrā pilsētā izveidojam sarkanā krusta punktu, kur vecāki var atstāt drēbes, rotaļlietas, gultiņas, šūpuļus u.tt., lai tiem kam ir grūti var griezties un bez maksas paņemt to kas viņam vajadzīgs un atnes vietā to, kas viņam vairs nav vajadzīgs.
  Pati bērnu drēbes regulāri vedu uz soc dienestu, tik nezinu vai viņas nonāk tiem kam tas ir vajadzīgs vai kādam biznesu ceļu, man tas ir mazsvarīgi, jo domās ceru ka viņas nonāk trūcīgajiem!!!

  • Sarkanajā krustā drēbītes bez maksas?Tad kāpēc Rīgā vienā vietā kur aiznesu drēbītes lai ziedotu kam to vairāk vajaga,tur pat uz vietas uzliek cenu un pārdod??

  • Arī es esmu gājusi uz SOC dienestu, bet vairāk pazemojumu nekā palīdzības!!!!!!! Paldies Dievam dzīvē viss nostājās savās vietās, tagad man ir izauguši divi gudri bērni, kas mācās augstskolās. Beigs savas universitātes un būs LV nodokļu maksātāji 🙁 par ko??????? Par to, ka man bija grūti un man nepalīdzēja????????? Sviests augstākajā mērā! Paldies, visiem 100 LV tautas kalpiem!!!!!!!! 🙁

   • Par ko nodokļus maksāt?
    Un kur tad tie gudrie bērni skolā gāja? Kas skolotājiem algu maksāja? un ārsts bērniem (līdz 180 ir par brīvu.
    Un tagad augstskolās par maksu vai budžetā mācās? Ja par maksu,tad nav tikuši budžetā, tad apzimējums “gudri” ir pārspīlējums.

    • Ko muldi, kāda medicīna par brīvu līdz 18 gadiem.Man bērnam vajag magn. rezonansi. Jāmaksā!!!!!220.euro.Latvijā nekas nav par brīvu, ja gribi, lai bērns vesels.

  • Šeit, gan manuprāt tev nepiekritīšu, jo Latvijas problema ir tieši tā, ka algas ir par mazu un viens cilvēks (piemēram tēvs) nevar nodrošināt iztiku ģimenei, bet es dzīvoju uk un šeit ir vēl skumjāk, tieši ar to ka mātei pat nav laika ar bērnu pasēdēt mājas, dekrēts termiņš ir šausmīgi maziņš, 12 mēneši. Un tas jau skaitās kā pagarinātāis dekrēts. Un viņš sākas no tā brīža kad tu ej prom no darba, es kā sevis cienoša sieviete, strādāju līdz 7jam grūtniecības menesim, jo domāju, ka mazliet stulbi ir strādāt (ka pilnigi visi dara) līdz pēdējam brīdim, līdz tu gandrīz tur ne dzemdē, un ko, tagad man jāatgriežas darba, kad manam mazulim pat 10 mēnesi nebūs. Pat gadiņa nav, a man jāstrādā pilna slodze. Latvijā cik saprotu dekrēts ir garāks. Un pašlaik neteikšu ka manam vīram mūs viegli uzturēt. Tā kā dažas lietas Latvijā ir labākas. Bet noteikti ne cilveki kas strādā sociālos dienestos. Sajūta, ka atnac naudu prasīt ne no valsts kases, bet no viņu personīgajām algām, un tas nav tikai tur. Latvijā vispār gan arsti izturas briesmīgi, ar seju, ko tev vispār vajaga, gan darba devēji, – tu vēlies lai es tev vēl par darbu maksāju, ka nav kauna. Vispār traki..

 17. Es paliku ar 2Men vecu bērniņu viena.Esmu izgājusi cauri ļoti Daudz pazemojumiem un visvairāk valsts iestādes uz kurām centos paļauties. soc. Dienestā gāju lūgt atbalstu,atbilde bij konkrētā nav ko bērnus dzemdēt ja plika Di…A ka bomzim.Velreiz atvilktnes atņemsim bērnu utt.Minēšu ka man nav neviena kaitīga ieraduma.Man bērns maziņš uz rokām,varam piešķirt iztikas minimumu 40e bet tev nāksies katru santīmu atstrādāt piespiedu darbos.Vīrieši var alimentus nemaksāt,valsts maksā un viņiem nekādi piespiedu darbi nav,bet sievietei ar zīdaini,kam neviena nav jāstrādā piespiedu darbi valsts laba.Paldies dievam esmu savu dzīvi sakārtojusi un esmu laimīga par spīti visiem.Bet griezies kura iestāde gribi ir klaja ņirgāšanās,tā vietā lai sniegtu vajadzīgo atbalstu atsperties un dzīvot uz priekšu.Bija ļoti smags laiks vairākas reizes bij doma atdodt bērniņu bet zināju ka bez viņa nespēšu tad labāk nomirt pašai,bija grūti cīnīties ar sevi ar mazo un vēl iestādēm kas tā vietā lai palīdzētu noved līdz pašnāvībai.Bet es centos būt stipra,jo nespētu bez maza.

 18. Valsts ierēdņu mīlestība pret saviem iedzīvotājiem

Draugiem Facebook Twitter Google+