Latvijā
Sabiedrība

Nestabilās situācijas dēļ sarucis pieprasījums pēc ceļojumiem uz Turciju un Ēģipti 16

Foto Sputnik/Scanpix/LETA

Šogad ir sarucis pieprasījums pēc atpūtas ceļojumiem uz Turciju un Ēģipti saistībā ar nestabilo situācijā šajās valstīs, turpretī zemestrīce Itālijā ceļojumus uz turieni nav ietekmējusi, pastāstīja aptaujāto tūrisma aģentūru pārstāvji.

Tūrisma biroja “Jēkaba ceļojumi” valdes priekšsēdētājs Uldis Alksnis aģentūrai LETA sacīja, ka šogad septiņos mēnešos pieprasījums pēc braucieniem uz Ēģipti samazinājās, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, jo lidojumi uz Šarmelšeihu nenotika, bet pieprasījums pēc lidojumiem uz Hurgadu bija mazāks.

Arī pieprasījums pēc ceļojumiem uz Turciju šogad bijis mazāks. Vienlaikus pozitīvi vērtējams, ka cenas, braucot turp, ir zemākas nekā gadu iepriekš.

“Protams, ka ir cilvēki, kas ziemas periodā nebrauca uz Ēģipti un šogad vasaras periodā nebrauca uz Turcijas kūrortiem. Tajā pašā laikā, ja cilvēkiem šim nolūkam ir atvēlēts brīvais laiks un nauda, viņi izvēlas kaut ko citu,” teica Alksnis, piebilstot, ka tā vietā ir pieaudzis pieprasījums, piemēram, pēc braucieniem uz Grieķijas salām, kā arī Karību jūras salām, Maldīviju, Šrilanku. Cilvēki kūrorta vietā izvēlas braukt arī, piemēram, uz Islandi.

Savukārt nesenā zemestrīce Itālijā ceļojumus uz šo valsti nav būtiski ietekmējusi, viņš teica.

Arī tūrisma aģentūras “Latvia Tours” direktore Ieva Keiša norādīja, ka aģentūra ir novērojusi pieaugošu tūristu interesi par drošības situāciju saistībā ar teroraktiem un to draudiem izvēlētajās atpūtas vietās.

“Nenoliedzami, ka pašreizējā situācija pasaulē ietekmē tūrisma industriju, ko izjūtam arī mēs. Pieprasījums pēc galamērķiem Ēģiptē un Turcijā ir samazinājies par 10-15%,” sacīja Keiša.

Vienlaikus viņa atzīmēja, ka tūrisma operatori, izvērtējot aktuālo situāciju, turpina piedāvāt labas atpūtas iespējas gan Turcijā, gan Ēģiptes kūrortā Hurgadā. Turklāt vēlmi ceļot ļoti ietekmē arī lidojumu un viesnīcu cenas. “Ja cenas uz terorisma skartajiem galamērķiem ir ļoti zemas un pievilcīgas, tad arī cilvēki uz situāciju un drošības aspektiem piever acis,” sacīja Keiša.

Savukārt pieprasījums pēc ceļojumiem uz Itāliju nav samazinājies. “Lai arī sabiedrība tika plaši informēta par neseno zemestrīci Itālijas vidienē, līdz šim brīdim neesam novērojuši tūristu atteikšanos no iepriekš plānotiem braucieniem uz Itāliju. Tas izskaidrojams ar salīdzinoši maz zināmo katastrofas skarto reģionu, par kuru iepriekš nav bijusi liela interese no “Latvia Tours” klientu puses,” sacīja Keiša.

Tūrisma aģentūras “Impro ceļojumi” valdes priekšsēdētājs Vilnis Klinovičs aģentūrai LETA atzina, ka pieprasījums pēc ceļojumiem uz Turciju faktiski ir nulles līmenī un arī interese par ceļojumiem uz Ēģipti atjaunojas ļoti lēnām.

Viņš gan atzīmēja, ka uzņēmuma pamatprodukts ir grupu ceļojumi. “Grupu ceļotāji ir daudz jūtīgāks produkts, jo mēs ceļojam pa visu valsti, reģionu, nevis dzīvojam vienā viesnīcā pie jūras,” paskaidroja kompānijas valdes priekšsēdētājs. Savukārt tūristu skaits, kas brauc atpūsties uz Turcijas kūrortiem, diez vai būs būtiski sarucis.

Viņš arī pastāstīja, ka ir pāragri spriest, vai nesenā zemestrīce ir ietekmējusi ceļojumus uz Itāliju. Tomēr pieprasījums pēc tiem, visticamāk, nemazināsies. “Pieprasījuma samazinājumu uz Itāliju neprognozējam ilgstošākā laika periodā, ja postošas zemestrīces vai citas katastrofas neatkārtosies tuvākajā laikā. Cilvēki daudz vairāk reaģē uz terorismu nekā dabas katastrofām,” sacīja Klinovičs.

Saistītie raksti

Arī tūrisma aģentūras “Begonija” direktors Genādijs Gondelmans LETA pastāstīja, ka tūristu pieprasījums pēc atpūtas ceļojumiem uz Ēģipti un Turciju šogad septiņos mēnešos samazinājās salīdzinājumā ar iepriekšējiem gadiem, jo daudziem bija bažas par politisko situāciju.

Vienlaikus viņš piebilda, ka jau tagad pieprasījums uz attiecīgajām valstīm strauji aug, jo šo valstu situācija kūrortos ir mierīga un tūristu drošība netiek apdraudēta.

Viņš piebilda, ka vēlmi ceļot uz Turciju pozitīvi ietekmē arī tūristiem pievilcīgās cenas. “Lidojumi uz Antāliju kā parasti notiek visu vasaras sezonu, sākot ar aprīli, cenu līmenis ir krietni izdevīgāks, salīdzinot ar citiem galamērķiem, tūristi no Turcijas atgriežas atpūtušies, un daži pat brauc vēlreiz,” teica Gondelmans. Turpretī lidojumi uz Hurgadu līdzīgi kā iepriekšējos gados atsāksies tikai 29.septembrī, jo vasarā tur ir diezgan karsti laika apstākļi.

Viņš teica, ka arī zemestrīce Itālijā pieprasījumu pēc ceļojumiem uz šo valsti neietekmēja, jo neskāra reģionus, uz kuriem dodas tūristi no Latvijas.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka Itālijas vidienē Umbrijas reģionā 24.augusta rītā notika 6,2 magnitūdas stipra zemestrīce, kurai sekoja vairāki pēcgrūdieni.

LA.lv