Tehnika
Auto un moto

“Neste” arī Latvijā piedāvās unikālu dīzeļdegvielu – daļēji iegūtu no augu un dzīvnieku valsts pārpalikumiem1

Publicitātes foto

No šodienas, 16. aprīļa, Latvijā vadošais automātisko degvielas uzpildes staciju tīkls “Neste” savās degvielas uzpildes stacijās un vairumtirdzniecībā klientiem piedāvās dīzeļdegvielu, kurai pievienota “Neste” atjaunojamā dīzeļdegviela, informē uzņēmums “Neste Latvija”.

Izmaiņas Ministru Kabineta (MK) noteikumos Nr. 332. paredz, ka periodā no 16. aprīļa līdz 31. oktobrim pēc degvielas tirgotāja izvēles dīzeļdegvielai obligāti jāpievieno biodīzeļdegviela, kas ražota no rapša sēklu eļļas (rapša metilesteris), vai dīzeļdegviela, kas ražota no atjaunojamajiem resursiem – biomasas.

MK noteikumi Nr. 332 “Noteikumi par benzīna un dīzeļdegvielas atbilstības novērtēšanu” paredz, ka biodīzeļdegvielu no rapšu sēklu eļļas var pievienot 4,5-7% apmērā, savukārt atjaunojamajai dīzeļdegvielai nav maksimālā ierobežojuma, tā jāpievieno vismaz 4,5% apmērā.

“Neste” kā vadošais atjaunojamo resursu dīzeļdegvielas ražotājs pasaulē klientiem arī Latvijā piedāvās dīzeļdegvielu, kas ir unikāls produkts un kuru ražo, hidrogenējot augu un dzīvnieku valsts produktu pārpalikumus, iegūstot ievērojami “tīrāku” produktu.

“Neste” atjaunojamā dīzeļdegviela tiek ražota no 100% atjaunojamiem resursiem, kā ražošanas izejvielas ir izmantoti pārpalikumi no dzīvnieku un zivrūpniecības pārstrādes, kā arī mežizstrādes procesa atlikumi un dažnedažādas eļļas. No tas ir mazāks vides piesārņojums – samazina siltumnīcefekta gāzu emisijas līdz pat 90% produkta dzīves cikla laikā.
“Neste” atjaunojamā dīzeļdegviela ir vienkārša lietošanā – pilnībā piemērota visiem transportlīdzekļiem ar dīzeļa dzinēju bez papildu pielāgošanas. Tai ir laba veiktspēja – augstais cetānskaitlis (75 līdz 95) nodrošina efektīvāku sadegšanu un lielāku jaudu.

Šī degviela ir bez smaržas, jo nesatur ne sēru, ne skābekli, nedz arī aromātiskus ķīmiskus savienojumus; tās ķīmiskais sastāvs ir tāds pats kā fosilajai dīzeļdegvielai. Tai nav ierobežojumi lietošanā – var tikt piejaukta fosilajai dīzeļdegvielai jebkurā daudzumā līdz pat 100%.

“Neste” atjaunojamā dīzeļdegviela ir bez derīguma termiņa – neveidojas nosēdumi to ilgstoši uzglabājot, tā ir piemērota arī ļoti aukstiem laika apstākļiem. “Neste” atjaunojamās dīzeļdegvielas augstvērtīgais sastāvs atbilst stingrākajām pasaules autoražotāju izvirzītajām prasībām dīzeļdegvielai.

“”Neste” korporācija ik gadu iegulda desmitiem miljonu eiro izpētē, jaunu nākotnes tehnoloģiju un produktu izstrādē ar mērķi nākamajām paaudzēm atstāt zaļāku un tīrāku apkārtējo vidi, vienlaikus atvieglojot ikdienu tiem, kuri ir pie stūres. Jau vairākus gadus Somijā, ASV un citās pasaules valstīs klienti privātajā sektorā un komercvajadzībām ikdienā izmanto atjaunojamo dīzeļdegvielu, un arvien palielinās to cilvēku skaits, kuriem rūp vides jautājumi un kuriem vienlaikus ir augstas prasības attiecībā uz degvielas kvalitāti. Atjaunojamā dīzeļdegviela ir unikāls un ilgtspējīgs risinājums, lai apmierinātu visas šīs vajadzības. Esmu gandarīts, ka arī Latvijā mēs paplašināsim “Neste” atjaunojamās dīzeļdegvielas izmantošanu, kas ir nozīmīgs solis ceļā uz “Neste” korporācijas stratēģisko mērķi – paaugstināt līderpozīcijas atjaunojamās degvielas ražošanā un tirgošanā visā pasaulē, tai skaitā Baltijas jūras reģionā,” norāda SIA “Neste Latvija” ģenerāldirektors Artu Airiainens.

“Neste”, kas ir lielākais atjaunojamo degvielu ražotājs pasaulē ar rūpnīcām Somijā, Nīderlandē un Singapūrā, no atjaunojamajiem resursiem ražo ne tikai degvielu, bet arī propānu, aviācijas degvielu, plastmasu, šķīdinātājus, polimēru un citus produktus. 2017. gadā “Neste” atjaunojamā degviela samazināja globālo sasilšanu izraisošās emisijas par 8,3 miljoniem tonnu, kas ir līdzvērtīgs apjoms, ko gadā rada 3 miljoni vieglo automašīnu.

LA.lv