×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
15. oktobris, 2012
Drukāt

Nesteidzas ar lēmumu par zvēresta lauzēju sodīšanu

Foto - LETAFoto - LETA

Ierosinājums par stingrāku sodu noteikšanu zvērestu lauzušajiem deputātiem Saeimā uz priekšu virzās bez īpašas steigas. Vilcināšanās pieņemt politisku lēmumu tiek skaidrota ar nepieciešamību izpētīt ārvalstu pieredzi.

 

Vairākkārt jau esam rakstījuši par iedzīvotāju iniciatīvu zvērestu lauzušo deputātu sodīšanai, kas jūnijā tika iesniegta parlamentam ar vairāk nekā 13 000 iedzīvotāju parakstiem. Šajā laikā parlamentārieši ar šo jautājumu īpaši tuvāk uz priekšu nav pavirzījušies.

6. septembra sēdē Saeima nolēma nodot kolektīvo iesniegumu Tieslietu ministrijā (TM) un uzdot sagatavot izvērtējumu par deputāta zvēresta regulējumiem visās Eiropas Savienības dalībvalstīs. Pie šā jautājuma skatīšanas parlaments atgriezīsies, ātrākais, novembra vidū. Turklāt ministrijas sagatavoto atzinumu vienmēr var izkritizēt un iedot vēl pāris mēnešus, lai sagatavotu jaunu (kā tas šajā gadījumā jau reiz ir noticis).

Politiķi un iesaistītās amatpersonas gan noliedz jebkādu vilcināšanos. “Mēs gribam saņemt pilnu informāciju, pirms lemt par kāda normatīvā akta gatavošanu,” skaidroja Mandātu komisijas priekšsēdētājs Vitālijs Orlovs (“SC”).

Arī TM parlamentārais sekretārs Aigars Lūsis uzskata, ka ar divu mēnešu termiņu knapi pietiks, lai sagatavotu deputātu lūgto informāciju. “Mēs gribam ne tikai izpētīt normatīvos aktus, bet arī sazināties ar šo valstu pārstāvjiem un iegūt sīkāku skaidrojumu,” teica A. Lūsis. Viņš nezināja, cik tālu patlaban ministrija tikusi ar informācijas apkopošanu.

Pagaidām vēl optimistiski noskaņots arī kolektīvā iesnieguma autors Roberts Griškevičs, kurš pats komisiju sēdēs klātienē sekojis līdzi jautājuma virzībai. “Tā jau droši vien likumdošanā jānotiek, ka šādas izmaiņas tiek veiktas lēni un prātīgi,” teica R. Griškevičs.

Kamēr tautas kalpi vēl nav tikuši skaidrībā ar pirmo kolektīvo iesniegumu, drīzumā viņi saņems jau otro. Portālā manabalss.lv vairāk nekā 
10 000 pilsoņu parakstījuši TV raidījuma “Zebra” priekšlikumu ar fotoradariem ļaut fiksēt tikai ātruma pārkāpumus, kas atļauto braukšanas ātrumu pārsniedz par vairāk nekā 15 km/h, bet kontroli līdz minētajai robežai atstāt tikai ceļu policistu kompetencē.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+