×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
26. jūnijs, 2012
Drukāt

Nesteigs ar Bērziņa pēcteci

Foto - LETAFoto - LETA

Jautājums par ebreju īpašumiem bijis tikai pēdējais piliens neapmierinātībai. “Vienotība” un Nacionālā apvienība vakar uzsāka sarunas, lai atrisinātu situāciju, kas valdošajā koalīcijā izveidojusies pēc tieslietu ministra Gaida Bērziņa (NA) demisijas.

 

Ministru prezidents Valdis Dombrovskis pēc tām pauda pārliecību, ka nekādu domstarpību koalīcijas partiju vidū vairs nav. Taču NA tam nepiekrīt un nesteigsies virzīt savu ministra kandidātu.

Kā formālais iemesls Bērziņa aiziešanai no valdības tiek minētas viņa un Ministru prezidenta Valda Dombrovska (“Vienotība”) viedokļu atšķirības jautājumā par ebreju īpašumu atdošanu. Vakar partijas vienojušās par to, ka ebreju restitūciju jautājumā vēl notiks politiskas konsultācijas. Ebreju draudžu un kopienu padome jau izteikusi interesi tikties ar visām Saeimā pārstāvētajām partijām. Koalīcija pie šā jautājuma atgriezīšoties pēc tam, kad tas tiks izrunāts Saeimas frakcijās.

Tomēr Nacionālās apvienības pārstāvis Raivis Dzintars uzskata, ka vēl nebūt ne visas domstarpības ir izrunātas. “Jautājumu loks ir krietni plašāks, nekā minēja premjers. NA uzskata, ka mūsu vēlētāju viedoklis un mūsu programmatiskie punkti tiek ņemti vērā mazāk nekā koalīcijas partneriem. Diemžēl šo jautājumu mums izdevās pārrunāt vismazāk un mēs vēlētos sarunas turpināt,” teica Dzintars. Restitūciju jautājums esot bijis tikai pēdējais piliens ilgstoši briedušas neapmierinātības kausā.

Premjers pārmetumiem par koalīcijas partneru ignorēšanu nevēlas piekrist. “Mēs strādājam kopīgi kā koalīcija un varam virzīties uz priekšu ar tiem jautājumiem, par kuriem varam vienoties. Skaidrs, ka partijām ir atšķirīgas nostādnes dažādos jautājumos un arī ne visas “Vienotības” iniciatīvas tiek īstenotas, tāpat kā ne visas NA iniciatīvas. Bet tā ir realitāte darbam koalīcijā! Ja kādai partijai būtu absolūts vairākums Saeimā, tā varētu strādāt, ne ar vienu nekonsultējoties un nepiekāpjoties nekādos kompromisos,” teica premjers.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+