×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
28. aprīlis, 2015
Drukāt

Netālu no sagruvušās “Maxima” atklāts jaunuzcelts tirdzniecības centrs (4)

Foto-LETAFoto-LETA

Šodien Imantas 15.līnijā 7 atvērts jaunais, 4000 kvadrātmetru plašais tirdzniecības centrs, kas atrodas netālu no sagruvušā veikala “Maxima”, informē SIA “Nekustamo īpašumu projekti” pārstāvji.

Jaunajā tirdzniecības centrā darbosies 12 veikali un kas nodrošinās kopumā aptuveni 130 jaunas darba vietas apkārtējā rajona iedzīvotājiem.

Līdztekus enkurnomniekam – “Rimi” hipermārketam – šajā tirdzniecības centrā darbosies “Lāču maizes” un “Iļģuciema kvasa” specializētie veikali, “Vinotēka”, zoo preču veikals “Dino Zoo”, “Mēness aptieka”, “Pasaules optika”, grāmatnīca “Mnogo Knig”, ziedu veikals “Palete”, kosmētikas, parfimērijas un sadzīves ķīmijas preču veikals “Multilukss”. Centra apmeklētājiem būs iespēja izmantot arī finanšu pakalpojuma centra un ķīmiskās tīrītavas sniegtos pakalpojumus.

“Nekustamo īpašumu projektu” valdes loceklis Vladislavs Balaņenkovs stāsta, ka iecere par tirdzniecības centra izveidi šajā vietā radās jau pirms astoņiem gadiem, taču projekta īstenošanu uz laiku aizkavēja ekonomiskā krīze. 2012.gadā tika sākta ēkas projektēšana, kurai tika piesaistīti arhitekti un būvnieki.

“Šis ir augošs un blīvi apdzīvots Rīgas reģions,” piebilst Balaņenkovs.

Lielākais darba devējs jaunajā tirdzniecības centrā būs “Rimi” hipermārkets, kurā strādās 90 darbinieku. “Rimi” klienti tiks apkalpoti pie astoņām kasēm.

Jaunā tirdzniecības centra ēku projektēja SIA “Depo projekts”, bet būvdarbus veica būvfirma “Bukoteks”. Ēkas apjoms veidots, ievērtējot nepieciešamību pēc pilsētvidi veidojoša akcenta iepretim Anniņmuižas un Gramzdas ielas krustojumam.

Tirdzniecības centra projekta realizācija būtiski uzlabo dzīvojamās vides kvalitāti mikrorajonā. Uz veikala atklāšanas brīdi ir veikti apzaļumošanas darbi ap 4000 kvadrātmetru platībā un iestādīti vairāk nekā 500 kokaugi. Turklāt arī teritorija ap veikalu ir labiekārtota, atjaunotas ietves pieguļošajās ielās.

Kā ziņots, Rīgas pilsētas būvvaldē 1.aprīlī saņemts apliecinājums par jaunuzceltās tirdzniecības centra būves Zolitūdes rajonā, Imantas 15.līnijā 7, kurā plānots izvietot lielveikalu “Rimi”, gatavību ekspluatācijai.

Jau vēstīts, ka 2013.gada 21.novembrī Zolitūdē, sabrūkot lielveikalam “Maxima”, dzīvību zaudēja 54 cilvēki, bet vairāki desmiti guva smagus ievainojumus. Zolitūdes traģēdijas divās krimināllietās kopējais materiālais zaudējums un kompensācijas veido vairāk nekā 100 miljonus eiro.

Traģēdijas pamatlietā prokuratūra uzrādījusi apsūdzības astoņām personām.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. vēl viena kapavieta !

  2. Redzēju – patīk labāk kā Maxima (kad vēl nebija sabrukusi). Labi arī ka atvēra – šajā Zolitūdes galā vajadzīgs liels veikals.

  3. Viņi jau bija ātrāk izplānojuši to veikalu pirms traģēdijas.

  4. Un? Vai tas, ka notika traģēdija, nozīmē, ka Zolitūdē nedrīkstēs būvēt lielveikalus?

Draugiem Facebook Twitter Google+