Latvijā
Rīga

Netālu no savas iemīļotās makšķerēšanas vietas policists pamana aizdomīgu vīrieti2


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto RPP

Rīgas pašvaldības policists savā brīvdienā Ķīšezerā pieķēris maluzvejnieku, portāls LA.lv uzzināja Rīgas pašvaldības policijā (RPP).

Sestdien, 23. jūnijā, neilgi pirms pulksten 7.00 RPP saņēma informāciju par kādu vīrieti, kurš no Ķīšezera velk ārā, iespējams, nelegālu zvejas tīklu. Ziņotājs bija RPP glābējs, kurš savā brīvdienā ar motorlaivu bija devies makšķerēt. Netālu no savas iemīļotās makšķerēšanas vietas likumsargs pamanījis kādu aizdomīgu vīrieti, kurš iegājis ūdenī līdz padusēm un sācis vicināties ar rokām. Glābējs nolēmis ar laivu piebraukt pie vīrieša, lai noskaidrotu neparastās uzvedības iemeslus. Blakus vīrietim pamanīti tīkla pludiņi. Jautājot par nelegālu tīklu ievietošanu ūdenstilpnē, vīrietis zvejas rīku pēkšņi pameta un ieskrēja tuvējās niedrēs. Tikmēr policists sazvanīja Ķīšezera glābšanas staciju un informēja likumsargus par notikušo. Uz norādīto vietu nosūtīta RPP operatīvā motorlaiva.

Kārtības sargi notikuma vietā sastapa izsaucēju, kurš kolēģiem norādīja precīzu izmestā tīkla atrašanās vietu. Turpat niedrēs sastapts arī maluzvejnieks.

Pārbaudot norādīto vietu, atrasts 28 metrus garš zvejas tīkls bez marķējuma. Nelegālajā zvejas rīkā atrasti divi asari. Dzīvās radības no tīkla atbrīvotas un ielaistas atpakaļ ūdenī. Savukārt nelegālais zvejas rīks konfiscēts. Pārrunu laikā vīrietis atzinās, ka tīkls pieder viņam.

Pārkāpējs pavadīts līdz krastam, kur sastādīts administratīvā pārkāpuma protokols par zveju iekšējos ūdeņos bez attiecīgas atļaujas, aizliegtā vietā, aizliegtā laikā vai ar aizliegtiem rīkiem.

Normatīvie akti paredz, ka par šādu pārkāpumu uzliek naudas sodu fiziskajām personām no 280 līdz 700 eiro, konfiscējot pārkāpuma izdarīšanas rīkus un pārkāpuma priekšmetus, tai skaitā peldošos līdzekļus ar aprīkojumu, vai bez konfiskācijas, un atņem zvejas tiesības uz laiku līdz trim gadiem vai bez tiesību atņemšanas.

LA.lv