×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
20. maijs, 2015
Drukāt

Netanjahu aptur aizliegumu palestīniešiem braukt autobusos kopā ar izraēliešiem

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Izraēlas premjerministrs Benjamins Netanjahu apturējis nule kā ieviesto aizliegumu okupēto Rietumkrasta teritoriju palestīniešiem, kas ik dienu brauc strādāt uz Izraēlu, atpakaļceļā braukt autobusos kopā ar izraēliešiem.

Premjerministrs paziņoja par šīs ieceres apturēšanu pāris stundas pēc tam, kad aizsardzības ministra apstiprinātais trīs mēnešu izmēģinājuma projekts bija sācis darboties. “Premjerministram ierosinājums ir nepieņemams. Viņš šorīt runāja ar aizsardzības ministru, un tika izlemts, ka priekšlikums tiks iesaldēts,” ziņu aģentūrai AFP pavēstīja kāda amatpersona premjera birojā.

“Atbilstoši trīs mēnešu pilotprojektam palestīniešiem, kuri strādā Izraēlā, sākot ar trešdienu, būs jāatgriežas mājās caur tiem pašiem kontrolpunktiem, nebraucot autobusos, kurus izmanto [Rietumkrasta] iedzīvotāji” izraēlieši, ziņu aģentūrai AFP iepriekš apliecināja kāda amatpersona. Simtiem Rietumkrasta palestīniešu ik dienu brauc strādāt uz Izraēlu, pamatā celtniecībā. Katru reizi, šķērsojot robežu, viņi izmanto ceļošanas atļaujas.

Bija plānots, ka palestīniešu strādniekiem būs jāpārsēžas citos autobusos, lai izvairītos no situācijas, ka viņi, pēc robežas šķērsošanas iebraucot Rietumkrastā, transporta līdzekļos ir kopā ar izraēliešiem, skaidroja amatpersona, kas atteicās nosaukt savu vārdu. Izraēlas aizsardzības ministrs Moše Jaalons atbalstīja aizliegumu un norādīja, ka tas ļaus īstenot “labāku palestīniešu un aizbraucošo izraēliešu kontroli, kā arī samazināt riskus drošībai”, ziņoja Izraēlas armijas radio. Okupētajā Rietumkrastā mītošie ebreju kolonisti jau gadiem prasījuši, lai palestīniešiem tiktu aizliegts lietot sabiedrisko transportu, jo viņu klātbūtne radot riskus drošībai.

Tomēr aizliegums nekavējoties izsauca tiesību aizstāvju organizāciju un Izraēlas opozīcijas asu kritiku. Aizsardzības ministra iecere tika nosodīta kā bezprecedenta solis, kas nevajadzīgi pazemos palestīniešus un neglābjami kaitēs Izraēlas tēlam.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+