×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
30. augusts, 2016
Drukāt

Netic, ka prokuratūra būs taisnības devēja (8)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Tikai viens cilvēks, kurš ievietots psihiatriskajā slimnīcā par nepareiziem politiskajiem uzskatiem, ticis vaļā no padomju laikā uzliktās diagnozes.

Specializētā vairāku nozaru prokuratūra kopš 2013. gada augusta, kad stājās spēkā likums “Par Latvijas PSR un PSRS psihiatriskajās ārstniecības iestādēs nepamatoti ievietotajām personām”, ir pieņēmusi tikai vienu lēmumu par personas izņemšanu no psihisko saslimšanu reģistra. Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija, ko tolaik vadīja Ināra Mūrniece (Nacionālā apvienība), toreiz prognozēja, ka prokuratūra līdz gada beigām varētu saņemt vairākus desmitus iesniegumu ar lūgumu atzīt, ka cilvēku piespiedu ārstēšanai ir bijuši politiski, nevis medicīniski iemesli. Taču šī prognoze nav piepildījusies. Kā pastāstīja Specializētās vairāku nozaru prokuratūras virsprokurore Sandra Daugaviete, ir saņemti pieci iesniegumi, no kuriem tikai viens atbildis likuma prasībām.

“Prokuratūra lūdza Rīgas Psihiatrijas un narkoloģijas centra ārstu ekspertu atzinumu un pieņēma lēmumu vienu personu noņemt no uzskaites psihiatrisko slimību reģistrā. Pārējām personām ievietošana psihiatriskajā ārstniecības iestādē nebija saistīta ar politisko darbību.

Lai pieņemtu lēmumu, mēs pieprasījām ārstniecības iestādei šo personu medicīniskos dokumentus un pēc iepazīšanās ar tiem savus jautājumus nosūtījām ārstiem ekspertiem. Ja prokurors uzdod precīzus jautājumus ekspertiem, tad saņem precīzas atbildes, un es nevaru apgalvot, ka eksperti būtu ieinteresēti sniegt nepareizus slēdzienus. Ir svarīgi, kas ir ierakstīts medicīnas dokumentos padomju laikā,” stāsta virsprokurore Daugaviete un piebilst – ja prokurors nosūta medicīnas iestādei lēmumu, ka personas uzvārds ir jāizņem no slimību reģistra, tad tas tiekot izdarīts.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. Psihiatre Apsīte nosauktu mani par garīgi slimu, ja es tagad vērstos tiesā vai prokuratūrā, lai man noņem PSRS doto diagnozi, jo, lūk, viņasprāt es ar to būtu parādījis savu neapzināšanos, ka es dzīvoju tādā tiesiskā sistēmā ( Latvijas valstī), kurā valdošie nemaz nevēlas atzīt brīvības cīnītāju nopelnus Latvijas brīvības un neatkarības atjaunošanai. Bet es labi apzinos, ka Latvijas partejiskā valsts vēlas visādā veidā mazināt brīvības cīnītāju nozīmi un tāpēc vēlēsies paturēt mani par slimu, novirzīs pie “lojāliem” psihiatriem, lai viņi mani pārbaudītu un konstatētu, ka man piemīt kaut vai maniakāla tieksme jeb murgainas idejas atbrīvoties no man komunistu režīma noteiktās šizofrēnijas. Apsīte un valdošie politiķi ir mani izmācījuši, kā nekļūt garīgi slimam, tāpēc es turpmāk pielāgošos jebkuram režīmam, nepretošos, neaizstāvēšu taisnīgumu, un tā es palikšu dzīvs un pie pilnas veselības.

 2. Tiesneši,iespējams,nemaz nezina ka Latvija ir neatkarīga,demokrātiska valsts,jo visur joprojam amatos sēž tie paši okupācijas laiku kolaboracionisti.Tā ka reālo orientāciju ir grūti nostūret un orientācija notiek pēc okupantu dižvīru ieņemamajiem amatiem šobrīd,kas nenobriedušiem un pakļāvigiem prātiem liek situāciju izvērtet neadvekāti un pieņemt lēmumus atbilstoši LPSR garam.

 3. Tādu tiesas sistēmu Atbildēt

  Jāizjauc un citu, uzticamu Latvijas pilsońu vajadzībām jāliek tās vietā. Un ko dara NA kuras noteikšanā ir šī ministrija? Neko! Un kādēł? Vienaldzība? Nemākulība? Cits kas?

 4. Pat Krievija bez iebildumiem reabiliteja visus politieslodzitos psihenes PSSR. Vini tacu cinijas par musu brivibu . Ukraina ir atverusi kgb arhivus. Nabaga Latvija ir palikusi vieniga valsts Austrumeiropa ,ka melnais caurums . Kauns !

 5. Kas tagad vai savādāk,tiku tiesāts ko nebiju darījis,prokurore ar visām varītēm gribēja piespiest parakstīt atdzīšanos,kad to neizdarīju,atrada viltus lieciniekus un notiesaja kā pēdējo muļķi,viss tika sagrozīts kā viņai vajadzēja…manī tiesnese pat neklausījās!!!

 6. Zinu cilvēkus, kuriem sekmīgi izdevās tikt caur “durku” vaļā no krievu armijas.
  Tie ir “nosodīti” par to uz visu mūžu un pat nemēģina kādu taisnību meklēt…

  • Nestāsti pasaciņas. Ar tādiem trikiem no “krievu armijas” nevarēja izvairīties. Iesaukšanas komisijā muļķi nesēdēja.

Draugiem Facebook Twitter Google+