×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
27. novembris, 2014
Drukāt

Šaušalīga padomju zinātnieku iecere: noķert šimpanzi un sakrustot ar nēģerieti. Kas no tās iznāca? (16)

Ilustrācija - "Planētas Noslēpumi"Ilustrācija - "Planētas Noslēpumi"
Interesanti

Ir arī tāda versija, ka Mihaila Bulgakova leģendārā varoņa prototips bija gan šis profesors Ivanovs, gan arī Ļeņina personiskais ārsts Rozanovs, kurš cita starpā aktīvi centies nodarboties ar partijas augstākās nomenklatūras "atjaunināšanu".

Zināms, ka aptuveni gadu pēc Ļeņina nāves, 1925. gadā, Rozanovs iesniedzis Staļinam lūgumu par to, ka viņam vajadzīgi divi veselīgi gorillas vai šimpanzes – lai veiktu šo dzīvnieku dzimumdziedzeru pārstādīšanas operāciju cilvēkiem.

Rozanovs ticēja, ka tāda ķirurģiska sakrustošana ar saprātīgā cilvēka "priekštečiem" spēj paildzināt cilvēka dzīvi, un, iespējams, ne viens vien boļševiku bonza mūža nogalē staigājis ar pērtiķu dziedzeriem pavēderē...

Autors – Vilma Veldre, “Planētas Noslēpumi”

Nesen atslepenotie arhīvu dokumenti vēsta par visnotaļ savdabīgu situāciju, kāda savulaik bijusi Padomju Savienībā. Runa ir par eksperimentiem, kuru rezultātā varēja nākt pasaulē dīvainas pērtiķveidīgas būtnes, kas izskatās pēc cilvēkiem…

1926. gada vasarā ar speciālu padomju valdības rīkojumu uz toreizējo Francijas koloniju Gvineju Āfrikā sava dēla pavadībā devās profesors Iļja Ivanovs. Viņam bija dots speciāls un savdabīgs uzdevums – sagūstīt šimpanzes tēviņus un… “sakrustot” tos ar vietējām nēģerietēm, lai tādā veidā eksperimentālā kārtā pierādītu, ka cilvēks, raugi, tomēr ir cēlies no pērtiķa.

Jāpiebilst, jau kopš paša sākuma padomju profesoru vajāja neveiksmes. Pirmkārt, nemaz nebija viegli sagūstīt dzīvniekus. Vietējie iedzīvotāji, kurus profesors bija nolīdzis brašo šimpanžu sagūstīšanai, atbildīgākajā mirklī parasti aizmuka kur nu kurais. Otrkārt, vienreiz kāds negants šimpanzes tēviņš sakoda profesora dēlu, un viņu nācās hospitalizēt. Taču profesors nepadevās, kamēr visbeidzot viņam izdevās īstenot sagūstīšanas plānu.

Taču tad radās cits traucēklis – iezemietes no vietējās cilts izrādījās tik “necivilizētas”, ka pat par naudu nepiekrita kļūt par eksperimenta dalībniecēm. Tostarp profesors piedāvāja patiešām nesliktu naudu, jo jaunās padomju republikas valdība, neskatoties uz valstī valdošo sabrukumu un badu, profesoru bija nodrošinājusi visnotaļ dāsni. Un ar šo naudu tomēr izdevās uzpirkt kādu franču ārstu, kurš it kā nepieciešamas medicīniskās apskates laikā ar veiklas mākslīgās apaugļošanas palīdzību tomēr “apsēkloja” vairākas tumšādainās pacientes.

Pievienot komentāru

Komentāri (16)

 1. IZNAACA GAN-zaljie cilveekmeerkakjiishi Ukrainaa.

 2. Eksperiments izdevās. Izveidojās Homo Sovieticus, no kuriem pašreiz vairāki pieteikušies KRIEVIJAS BRĪVPRĀTĪGO LEĢIONĀ uKRAINĀ.

 3. Bet vai šīs krustošanās rezultātā piedzima kaut viens bērns? Starpsugu krustošanās taču nedod pēcnācējus! Var jau, piemēram, kaķeni apsēklot ar suņa spermu vai tamlīdzīgi, taču apaugļošanās nenotiks un pēcnācēji neradīsies! Pamēģiniet kaut vai savā dārzā, piemēram, apputeksnēt peonijas ar ābeļu ziedputekšņiem! Vai sakrustot pieneni un rudzupuķi! Nekāds hibrīds neiznāks!

  • starpsugu pārošanās rezultātā pat ļoti labi var iegūt pēcnācējus, kā slavenākos minot kaut ēzeļa un zirga krustojumus mūļus un zirgēzeļus. tāpat ir daudz gadījumu, kad sakrustojas aitas ar kazām, tīģeri ar lauvu utt. cits jautājums, ka šie hibrīdi parasti ir neauglīgi, ar ļoti retiem izņēmumiem.

 4. Rietumi nemitīgi ekspermentē ar cilvēkiem un šos ekspermentus grib arī pie mums ieviest. Vienīgais ka nesanāk diviem zilajiem bērnu radīt, bet strādā pat ministri pie tā. 🙂

 5. varbūt tomēr eksperimenti bija veiksmīgi?

 6. stulbie komunisti!

 7. Pu†lers?

 8. Artūrs Malta LZS priekšsēdētājs Atbildēt

  Kapēc par to visu raksta LKP CK orgāns ” Lauku Avīze” ? Droši vien grib attaisnot sava Politbiroja satādīto valdību līdzšinējās tautsaimnieciskās neveiksmes.
  Radīts rāpot – lidot nespēj!

  • Kā var neklausīt ko saka ZZS – vecoļaužu pansionāta biedrs lembergas, tāpat kā kačinskim noteic, kā veidot oligarhu- komunistu varu – sagrābt naudīgās ministrijas.

 9. Vai mūsu valdības dižgari – boļševiki arī nav no tā eksperimenta izdzīvojuši?
  Arī maršals Frunze esot gribējs būt jaunāks un viņam esot mēģināts pārstādīt pērtiķa pautus.
  Bet eksperiments nav izdevies un maršals nolika ķelles……

 10. Vismaz tagad kļuvis saprotams, kur un kā cēlies Melnais Punduris

 11. It seviski, ka darvinisms jau nav zinatne, bet ticiba attiecigai par jau ideologiju pataisitai aplamai teorijai, kuru, pie tam, pats Darvins pasludinajis, ja netiks atrasti pieradijumi sugu parejai fosilijas, tad ta ir atmetama. Fosilijas tadi pieradijumi nav atrasti. Drizak otradi – simtiem milj gadu vecas sugas ir tadas pasas sodien. Bet ticigos, kam pasiem nav ne savu ideju, ne sajegas, bet toties ir liela nekauniba un ambicijas sevi saukt par zinatniekiem, ka ari mundiera apkaunojums atzit realitati, kad tik ilgi visiem potetas aplamibas, no kuram nu jau ir pavisam gruti atteikties un tapec notiek vilksana vel dzilaka izpratnes purva un faktu sagrozijumos, kas jau sak izskatities pec noziedzigas vienosanas.
  It seviski, ka daudz logiskak skaidrojusu sugu izcelsmi teoriju netrukst. Bet visas tiek neargumenteti atgrustas.
  Ja tam sekot, iespejama sugu veidosana bez tiesas attiecigo dzivnieku lidzdalibas, jo tie veidojas pavisam savadak. Daleji to izskaidro, ne darvinistiki, protams, genu paralelas saplusanas princips, kas faktiski attiecinams ari uz lielakam strukturam, ka sugam.
  Cilvekmerkakus veidot gan tas neparedz, bet veidot jebkuru, ari izmirusu, sugu pec visparejiem sugu veidosanas principiem, gan. Un pie tam, ta ka ta ir noteikta sistema, ta ir ari aprekinama, tatad faktiski programmejama.
  Bet protams ne jau 1 cilveka spekiem paveicama..

  • Zinātniski tas nekad nebūs pierādāms, jo zinātnei ir pieejams tikai materiālā pasaule, tikai tas kas jau eksistē tādā vai citādā formā. Visi dabaszinātņu likumi ir pilnīgā pretrunā ar jebkādām izgudrotām teorijām par to ka kaut kā, ne no kā kaut kas ir radies un pēc tam no haosa atkal nezin kā pilnveidojies līdz vissarežģītākajām sistēmām. Dabā ir vērojams tikai pašnoārdīšanās un sabrukšanas process, no sarežģītākā uz vienkāršāko. Ne jau velti tieši šo jautājumu izzināšanā zinātnei nav ne vismazāko panākumu, tikai spriedelējumi, kuri bieži sajaukti ar cilvķu apstulbošanai nepieciešamo propogandu.

   • Saja sfera ta saucamajai zinatnei nav, un tiri objektivi nevar but, panakumu tapec, ka tie ignore obkektivus faktus un apbjektivu petijumu rezultatus, tos bazot aplamaja darvinisma “Prokrusta gulta”, tadejadi, lai cik labi butu petijumi, tos vnk izmetot miskaste.
    Sadu pieeju var tiesi salidzinat ar planetaras sistemas skaidrojuma noturesanu Zemes uz valiem/ ziloniem nodela ietvaros, un jebkura atklajuma laisanu caur sadu prizmu un sapratni. Tas vis tadejadi tiek devalvets lidz absurdam. Ko mes ari noverojam darvinistiskajas dabas “zinatnes”.
    Ka neatmetot ka absoluti ne tikai ka nederigu, bet konkreti meligu un traucejosu zinatnei, sapratnei, izpetei Zemes uz valiem/ ziloniem modeli, adekvati nekad nesaprast Solaro modeli, ta neatmetot darvinisma murgus, nekad un principa nav iespejams ne izprast, ne vispar uztaisit normalu biologiju, sugu veidosanas principus, kas ir visa pamata.
    Jo principi sen ir deklareti, tikai rupji atmesti. Un tie, atskiriba no darvinistiskajiem murgiem, faktu sistematiskiem interpretejumiem, drizak sagrozijumiem, piestiepumiem nekam nederigas teorijas “Prokrista gulta”, ir gan logiski, kan sistemiski.
    To pamatprincips ir tiesi otrads darvinistiskajam. Un darot kaut ko otradi, laikam pat diezgan aptauretam bus skaidrs, atskiriba no darvinistiem…, ka panakt velamo ir neiespejami.
    Isuma. Ja darvinisti izfantazejusies, ka kaut kas veidojas daloties no kaut kada kopeja nezinama senca, tad normali ir otradak, un to pierada ar atklatais genu sapludes princips, apvienojoties zemak attistu sugu ipatnu kvalitatem, tiek veidota jauna, augstak attistita suga, utt.

Draugiem Facebook Twitter Google+