×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
26. decembris, 2016
Drukāt

Neticams atradums: 5000 gadus sena Betlēmes aina (11)

Foto: Marko MorelliFoto: Marko Morelli

Itāliešu arheologi atraduši, ticams, vissenāko Betlēmes ainu pasaulē – 5000 gadus senu alu zīmējumu, kurā attēloti vecāki, jaundzimis bērns, zvaigzne austrumos un divi dzīvnieki, raksta Livescience.com.

Šī aina ar okras krāsu uzgleznota kādas nelielas alas griestos Sahārā Ēģiptes teritorijā.

“Tā ir ļoti daiļrunīga aina, kura patiešām neticami atgādina ikvienu Kristus dzimšanas zīmējumu, taču ir vismaz 3000 gadus vecāka par tiem,” atzinis Prato Planetāro zinātņu muzeja direktors Marko Morelli.

Morelli ainu atklājis jau 2005. gadā, bet tikai tagad viņa komanda nolēmusi pārsteidzošo atklājumu publiskot.

“Šis zīmējums ir īpaši nozīmīgs, jo uzdod jautājumus par vienu no visspēcīgāko kristietības simbolu ikonogrāfiju,” atzina Morelli.

Zīmējumā attēlots vīrietis, sieviete (bez galvas; šajā vietā no klints atdalījies fragments) un abiem pa vidu pret debesīm pacelts mazulis. Zīmējuma augstākajā daļā redzams lauva bez galvas, savukārt apakšējā daļā – antropomorfs pērtiķa tēls.

The scene becomes more symbolically complex if the other figures, two animals and a small circular feature, are taken into consideration. Zīmējuma austrumdaļā attēlots kas zvaigznei līdzīgs.

Pētnieki vietu, kurā atrasts zīmējums, nosaukuši par “Vecāku alu”.

Morelli atzinis, ka šis zīmējums ir ļoti neparasts, jo citi senākie līdzīgas tematikas attēli atrodami tikai kristietības agrīnajā periodā.

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. Redzams,kā slaloma cienītāji atpūšas kalnu kūrortā.

 2. nekā pārsteidzoša! Atbildēt

  deguni, kā parasti, piesavinās goju garīgās un materiālās vērtības!

 3. Nav jau teikts, ka jātic tieši žīdu Dievam Jahvem. Tici citam, tam priekš kura tu neesi dzīvnieks, tam kurš nesola, ka visu dos tikai savai tautai izraēliešiem, tici tam, kurš atbalsta tevi.
  Jāsaprot, ka reliģiju pasaulē ir ļoti daudz un dažādu, t.i., kurš tobrīd bija ieguvis pārcilvēcīgu varu, tas arī sevi pasludināja par dievu.
  Jūdaisms ir pilns ar īstu nacismu, kuru sludināt nozīmē izplatīt nacismu. Pēc kļūšanas par Izraēlas premjeru, Netanjahu vispirms gāja pie raudu sienas, kas nozīmē to, ka jūdaisms ir Izraēlas oficiālā politika, līdzīga politika bija Hitlera Vācijā. Pēc pastāvošās starptautiskās likumdošanas nacisma sludināšana ir kriminālnoziegums. Ne velti zīdi grib pārrakstīt dažus postulātus savā reliģijā.

 4. “The scene becomes more symbolically complex if the other figures, two animals and a small circular feature, are taken into consideration.”

  Copy-paste nenostrādāja…

 5. Tur attēlota citplanētieša nonākšana uz zemes. Beidziet visur piemērīt pasaku grāmatu

 6. pupu mizas. vnk stāsts pielāgots zīmējumam nevis otrādāk

  • Tad jau, pēc tavām domām, iznāk, ka cilvēks pielāgots baznīcai, nevis baznīca cilvēkam, ko? Bet vienalga,- Dievam es ticu, bet baznīcai nē.

   • Nu jā grūti manīt apziņu, kad no bērnības iezombēts. Musļikiem jau arī no bērnu kājas iestāsta, ka spidzināt ir ok, un viņi jau nemaz neapzinās ko dara. Pat īsti vainot viņus nodarītajos teroraktos nevar jo cilvēks dziļi tic, ka dara pareizi. Tāpat kristiešiem, atvilkās te noslepkavoja tavus senčus, bet bērniem iemācīja “būs tev mūžam vergot izredzēto tautai” Un tu ej zombijā uz bazīcu, dzer kristus asinis, ēd kristus miesu un kalpo….svešam kungam kurš tevi padarījis par atkarību no kanibālisma, jo nevari iztikt bez kristus miesas un asinīm. Nu kaut kā tā.

 7. Tas tikai pierāda,ka Kristietība daudz ko pārņēmusi no senākām reliģijām.

 8. ka šodien ir 5016.gads?
  Jo kalendārs ir piesaistīts jēzuliņam. 🙂

Draugiem Facebook Twitter Google+