×
Mobilā versija
Brīdinājums +28.1°C
Meldra, Meldris, Melisa
Sestdiena, 21. jūlijs, 2018
1. aprīlis, 2017
Drukāt

Kas lielo pilsētu skatījumā svarīgi, veicot nodokļu reformu? (2)

Foto - Inta PuriņaFoto - Inta Puriņa

Leonīds Salcevičs, Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētājs

Leonīds Salcevičs, Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētājs: “Ceru, ka valdība atbalstīs Latvijas Lielo pilsētu asociācijas nostādni, ka, izstrādājot turpmāko valsts nodokļu politiku, jau tagad lielajām pilsētām jānodrošina ciešāka sadarbība ar Finanšu ministriju un jādod iespēja tām iepazīties ar pilnu ministrijas sagatavoto piedāvājumu. Skaidrs ir tas, ka iecerētā nodokļu reforma samazinās pašvaldību budžetus. Labklājības ministrija rosina izmaiņas, kas cilvēku maciņos nodrošinātu vairāk naudas. Tas, protams, ir labi, tikai – kā pašvaldībām kompensēs ieņēmumu samazinājumu?”

 

Jānis Baiks, Valmieras pilsētas domes priekšsēdētājs: “Lielās pilsētas Latvijas ekonomikā ieņem ļoti lielu vietu, tāpēc ir tikai normāli, ka tās vēlas lielāku ietekmi uz nodokļu reformu. Labi, ka Ministru prezidents Māris Kučinskis atbalsta mūsu pozīciju. Uzskatu, ka ierosinājumi par darbaspēka nodokļu samazināšanu ir ļoti būtiski valsts labklājības paaugstināšanai. Taču mani uztrauc, ka īsti netiek saklausītas reģionu bažas. Ir taču milzīgas atšķirības starp Rīgu, Pierīgu un tām pašvaldībām, kas atrodas tālāk no galvaspilsētas. Finanšu ministrija gan solījusi kompensēt pašvaldību zaudējumus, tomēr mums uzmanīgi jāseko līdzi procesam un vajadzības gadījumā jāsaka savs stingrs vārds.”

 

Aleksandrs Bartaševičs, Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētājs: “Mani uztrauc, ka visu laiku valdība mēģina šmaukt pašvaldības. Ik pa laikam dzirdams, ka pašvaldības ir pret nodokļu reformu. Bet tā nav taisnība, mēs neesam pret reformu, esam par taisnīgu un caurspīdīgu reformu. Diemžēl prakse rāda, ka reformas lielākos zaudējumus sagādā tieši pašvaldībām un ka valsts retorika nav īsti godīga.”

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Šim nepiekrītu

  2. Jēkabpils - Krustpils Atbildēt

    Salcevičam atkal spēļu automātu zālei nauda aptrūkās ? Traki. Pabalstiet nabaga Jēkabpils baronu, kas valda un skalda šajā pilsētā, kā tik vēlas, jau 20 gadus.

Draugiem Facebook Twitter Google+