×
Mobilā versija
Brīdinājums -0.9°C
Jāzeps, Juzefa
Pirmdiena, 19. marts, 2018
1. aprīlis, 2017
Drukāt

Kas lielo pilsētu skatījumā svarīgi, veicot nodokļu reformu? (2)

Foto - Inta PuriņaFoto - Inta Puriņa

Leonīds Salcevičs, Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētājs

Leonīds Salcevičs, Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētājs: “Ceru, ka valdība atbalstīs Latvijas Lielo pilsētu asociācijas nostādni, ka, izstrādājot turpmāko valsts nodokļu politiku, jau tagad lielajām pilsētām jānodrošina ciešāka sadarbība ar Finanšu ministriju un jādod iespēja tām iepazīties ar pilnu ministrijas sagatavoto piedāvājumu. Skaidrs ir tas, ka iecerētā nodokļu reforma samazinās pašvaldību budžetus. Labklājības ministrija rosina izmaiņas, kas cilvēku maciņos nodrošinātu vairāk naudas. Tas, protams, ir labi, tikai – kā pašvaldībām kompensēs ieņēmumu samazinājumu?”

 

Jānis Baiks, Valmieras pilsētas domes priekšsēdētājs: “Lielās pilsētas Latvijas ekonomikā ieņem ļoti lielu vietu, tāpēc ir tikai normāli, ka tās vēlas lielāku ietekmi uz nodokļu reformu. Labi, ka Ministru prezidents Māris Kučinskis atbalsta mūsu pozīciju. Uzskatu, ka ierosinājumi par darbaspēka nodokļu samazināšanu ir ļoti būtiski valsts labklājības paaugstināšanai. Taču mani uztrauc, ka īsti netiek saklausītas reģionu bažas. Ir taču milzīgas atšķirības starp Rīgu, Pierīgu un tām pašvaldībām, kas atrodas tālāk no galvaspilsētas. Finanšu ministrija gan solījusi kompensēt pašvaldību zaudējumus, tomēr mums uzmanīgi jāseko līdzi procesam un vajadzības gadījumā jāsaka savs stingrs vārds.”

 

Aleksandrs Bartaševičs, Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētājs: “Mani uztrauc, ka visu laiku valdība mēģina šmaukt pašvaldības. Ik pa laikam dzirdams, ka pašvaldības ir pret nodokļu reformu. Bet tā nav taisnība, mēs neesam pret reformu, esam par taisnīgu un caurspīdīgu reformu. Diemžēl prakse rāda, ka reformas lielākos zaudējumus sagādā tieši pašvaldībām un ka valsts retorika nav īsti godīga.”

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Šim nepiekrītu

  2. Jēkabpils - Krustpils Atbildēt

    Salcevičam atkal spēļu automātu zālei nauda aptrūkās ? Traki. Pabalstiet nabaga Jēkabpils baronu, kas valda un skalda šajā pilsētā, kā tik vēlas, jau 20 gadus.

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Dzīve kā limonāde garšīga…

Lai gan AS “Latvijas gāze” meitasuzņēmuma AS “Gaso” pārstāvji uzsver, ka jaunais dabasgāzes sadales sistēmas pakalpojuma tarifa projekts, kas iesniegts Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā, paredz samazināt 95% klientu dabasgāzes sadales cenu, uzņēmēji aprēķinājuši, ka izmaksas nevis samazināsies, bet palielināsies. Kopējo dabasgāzes sadales sistēmas pakalpojuma tarifu veido mainīgā daļa un fiksētā daļa. AS “Gaso” valdes priekšsēdētāja Ilze Pētersone-Godmane skaidroja, ka fiksētā maksa par gāzes izmantošanu – tā saucamā abonentmaksa – nepieciešama tāpēc, ka gāzes patēriņš Latvijā ir būtiski samazinājies, līdz ar to sadales sistēmas gāzesvadi, kas sākotnēji tika projektēti būtiski lielākām jaudām, patlaban netiek pilnībā noslogoti, vienlaikus tīkls ir jāuztur un jāatjauno.

Vladimira Putina atrašanās Krievijas prezidenta amatā jūs
Draugiem Facebook Twitter Google+