Foto-Shutterstock

Vai nauda var būt infekcijas slimību izplatības veids? 3

Uz naudas banknotēm, kas ir apgrozībā Latvijā, ir deviņreiz vairāk baktēriju nekā uz maksājumu kartēm. Daļa mikroorganismu noteiktos apstākļos var izraisīt saslimšanas.

Reklāma
Reklāma
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400
TV24
Uzņēmējs nosauc visbirokrātiskākās valsts iestādes, kuras būtu likvidējamas: Šādi es, protams, varu sev audzēt ienaidniekus 88
Viedoklis
Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 107
Lasīt citas ziņas

Zinātniski ir apstiprināts, ka nauda var būt infekcijas slimību izplatības veids. Mikroorganismi uz banknotēm nokļūst lielākoties no rokas rokā.

Decembrī veiktā pētījumā par mikrobioloģisko piesārņojumu uz banknotēm atrasti dažādi mikroorganismi, ieskaitot patogēno mikrofloru, kas tām labvēlīgos apstākļos var izraisīt dažādas infekcijas slimības. Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta “BIOR” direktora vietniece laboratoriju jautājumos Olga Valciņa piebilst, ka konstatētie mikroorganismi ir dažādu zarnu trakta infekciju (caurejas, vemšanas), ādas (iekaisumu, brūču) un dažādu parazitāro slimību riska faktori.

CITI ŠOBRĪD LASA

Baktērijas uz banknotēm saglabā dzīvotspēju līdz pat astoņām dienām. Uz pētījumā pārbaudītajām naudaszīmēm gan nav bijuši stafilokoki vai koliformas, taču tas nenozīmē, ka šīs baktērijas tur nemēdz būt.

Uz banknotēm atrodamas arī ādas mikrodaļiņas, dažādi organiski savienojumi, parazītu oliņas u.c. piesārņojums. Tāpēc speciāliste uzsver personiskās higiēnas nozīmi pēc saskarsmes ar naudu un citām lietām, kas pāriet no viena lietotāja pie otra.

Olga Valciņa iesaka tūliņ pēc pārnākšanas mājās rokas mazgāt ar ziepēm vismaz 20 sekundes.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.