×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
1. februāris, 2016
Drukāt

Vai nauda var būt infekcijas slimību izplatības veids? (3)

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Uz naudas banknotēm, kas ir apgrozībā Latvijā, ir deviņreiz vairāk baktēriju nekā uz maksājumu kartēm. Daļa mikroorganismu noteiktos apstākļos var izraisīt saslimšanas.

Zinātniski ir apstiprināts, ka nauda var būt infekcijas slimību izplatības veids. Mikroorganismi uz banknotēm nokļūst lielākoties no rokas rokā.

Decembrī veiktā pētījumā par mikrobioloģisko piesārņojumu uz banknotēm atrasti dažādi mikroorganismi, ieskaitot patogēno mikrofloru, kas tām labvēlīgos apstākļos var izraisīt dažādas infekcijas slimības. Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta “BIOR” direktora vietniece laboratoriju jautājumos Olga Valciņa piebilst, ka konstatētie mikroorganismi ir dažādu zarnu trakta infekciju (caurejas, vemšanas), ādas (iekaisumu, brūču) un dažādu parazitāro slimību riska faktori.

Baktērijas uz banknotēm saglabā dzīvotspēju līdz pat astoņām dienām. Uz pētījumā pārbaudītajām naudaszīmēm gan nav bijuši stafilokoki vai koliformas, taču tas nenozīmē, ka šīs baktērijas tur nemēdz būt.

Uz banknotēm atrodamas arī ādas mikrodaļiņas, dažādi organiski savienojumi, parazītu oliņas u.c. piesārņojums. Tāpēc speciāliste uzsver personiskās higiēnas nozīmi pēc saskarsmes ar naudu un citām lietām, kas pāriet no viena lietotāja pie otra.

Olga Valciņa iesaka tūliņ pēc pārnākšanas mājās rokas mazgāt ar ziepēm vismaz 20 sekundes.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Ja naudu neēd burtiskā nozīmē, vērā ņemamu risku nav!

  2. MILISI TAD JAU VEIKALOS MES NEDRIKSTAM IEPIRKTIES JUS ZINIET CIK TUR BAKTERIJAS TRILJONIEM JO VISI APGRABSTA TAS PRECES AR NETIRAM ROKAM (visas infekciju ,iekaisumu ,tai skaita ar var but kada veneriskainfekcija) kadel par to neviens atklati neruna .

Draugiem Facebook Twitter Google+