×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.9°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
13. maijs, 2014
Drukāt

Māris Antonevičs: Putinam pašam nevajag “smērēt” rokas, ja ir citi, kas to dara (6)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Ukrainas specdienesti nesen publiskoja kādu sarunu, kurā dzirdams, kā Krievijas radikālās organizācijas “Krievu nacionālā vienotība” vadītājs Aleksandrs Barkašovs pamāca Austrumukrainas separātistus neatcelt plānoto “referendumu” par Doņeckas “tautas republikas” pasludināšanu. Uz iebildumiem, ka esot organizatoriskas problēmas, Barkašovs rupji norāda, ka tam taču nav nekādas nozīmes, jo var nosaukt jebkuru iedomātu skaitli. Piemēram, ka par atdalīšanos bijuši 89 procenti (zīmīgi, ka tieši šāds skaitlis tagad arī figurē paziņojumos).

Barkašova “skolnieks” Latvijā, starp citu, ir zināmais Jevgeņijs Osipovs, kurš savulaik vadīja barkašoviešu organizācijas Latvijas atzaru, kamēr viņa tagadējais cīņubiedrs Vladimirs Lindermans bija citas Krievijas radikālās organizācijas – Eduarda Ļimonova vadītās Nacionālboļševiku partijas – vietējais “fīrers”. Vai abi biedri saņem līdzīgas instrukcijas no saviem garīgajiem līderiem Maskavā? Cerams, ka Drošības policija un Satversmes aizsardzības birojs to zina (un varbūt pat kādreiz aplaimos mūs ar kādas noklausītas sarunas ierakstiem raidījumā “Nekā personīga”), tomēr tas, ka 9. maijā Lindermanam un viņa domubiedriem tika ļauts netraucēti vicināt Doņeckas “republikas” karogus pie “uzvaras” pieminekļa Pārdaugavā, ir pamatīgs spļāviens uz Latvijas specdienestu mundiera. Arī Barkašova ieteiktā metode manipulēt ar skaitļiem, kurus nevar pārbaudīt, Latvijā jau tikusi izmantota – Nepilsoņu kongress šādā veidā pat ir ievēlējis savu “parlamentu”, kas sevi pasniedz kā alternatīvu varas struktūru.

Nelielu mulsumu sakarā ar Austrumukrainas separātiskajiem referendumiem gan bija radījis Krievijas prezidents Vladimirs Putins, kurš neilgi pirms 11. maija pēkšņi ieteica tos “atlikt”. Tūlīt pat sākās minējumi, ko šis Putina paziņojums īsti nozīmē. Bailes no Rietumu sankcijām? Pauze? Varbūt pat atpakaļgaita, mēģinājumi nomierināt situāciju? Taču tikpat labi tā var izrādīties viltīga spēle. Separātisti savus “referendumus” neatcēla, it kā parādot, ka Maskavai tieši nepakļaujas. Tagad Krievijas prezidents var teikt rietumvalstu līderiem: “Jūs taču redzējāt, es mēģināju runāt, bet tas nav mūsu varā. Tur cilvēki paši pieņem lēmumus.” Starp citu, ir versija, ka Krievija tiešām pagaidām ieņēmusi pasīvu pozīciju, un nemierus Austrumukrainā patiesībā rīko gāztais prezidents Viktors Janukovičs un viņam uzticīgie spēki. Protams, tas notiek ar Kremļa ziņu un rekomendācijām, taču Putinam pašam pagaidām nav “jāsmērē” rokas. Atskaites punkts esot 25. maijā paredzētās Ukrainas prezidenta vēlēšanas, un ar to skaidrojama arī Ukrainas varas salīdzinoši kuslā reakcija pret separātistiem – likumīgi ievēlētam prezidentam stingrus lēmumus pieņemt būs vieglāk nekā pagaidu varai. Bet to, ka Putins nevis mazina, bet vairo spriedzi reģionā, liecina viņa nosūtītā emisāra, pārliecinātā impērista Dmitrija Rogozina 9. maija vizīte pašpasludinātajā Moldovas Piedņestras republikā un sekojošā “saķeršanās” ar Moldovas varas iestādēm, mēģinot Maskavā nogādāt “darbaļaužu lūgumus” par Piedņestras pievienošanu Krievijai.

Spēles turpinās arī pie mums, kur pirms 9. maija tiek “noplūdināta” informācija, ka “Saskaņas” priekšsēdētājs, Rīgas mērs Nils Ušakovs parūpējies, lai pie “uzvaras” pieminekļa oranžmelnās lentītes (t. i., prokrievisko teroristu pazīšanas zīmes) šogad netiktu dalītas, bet beigās izrādās, ka ir daudzi citi, kas to gatavi darīt viņa vietā. Un iet arī tālāk, kā jau pieminētais Lindermans.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. … Varbut sakam saprast, kas to panaca un izdarija, un kamdel tadi Zdanokas, Lindermani un Osipovi tika pieprasiti vai tiem dota briviba darboties Bezabrene/Latvija, un, kamdel nav bijusi sagatavoti vajadzigie kriminallikumi, vai ari esosie nav izlietoti, sadu agentu apcietinasanai vai izraidisanai par pretvalstisku darbibu …

 2. … Tikai igaunu atra riciba un kads laimigs atgadijums parvacot savas armijas komunikacijas centru dazas dienas ieprieks komunistu un socialistu organizeta brunota valsts apversuma, 1924.g. Tallina, izglaba ka Igauniju ta Latviju no Krimas un Austrumukrainas sodienas liktena … Igaunijas armijai izdevas saglabat pec asinainam cinam apturet valsts instituciju okupaciju, jaunas komunistiskas republikas pasludinasanu,un, jau CCCP sagatavota karaspeka okupacijas sakumu …

  … Latvija, komunistu sarikotais atentats pret Ulmani un Tallinas puca neizdosanas u.c. faktori atlika lidzigas valstiskuma uzurpaciju Latvija taja pasa bridi …

  … Tada pati atra Ulmana riciba, Latvija, 1934.g. 15. maija, paglaba Latviju no konspiratoru sociku un komunistu organizeta apversuma …

 3. … Ja palasa par senam komunistu mahinacijam Latvija, jau 1924.g. un 1930′ jos, katrs varetu brinities par to cik nemainigas ir palikusas kominterna biedru metodes uzurpet citu tautu tiesibas brivibai un suverenai valstij ….

  … Varetu pat argumented, ka tas ir bijusas sen izstradatas un nak uz Eiropu no senas Babilonijas uz Bizantiju un Romu …!

  … Tamdel redzam, kuri seit ir tie macekli Imperialismam, un no kurienes tie nak ar pamacibam … !

  … Bet musu politiki, drosibas institucijas un to izpildorgani izliekas, ka nezin neka par sim metodem, nezin vai ari simpatize to agentiem un to saimnieku merkiem …

 4. Šim asiņainam punduram rokas tīras vairs nekad nebūs.

 5. Domajams, ka lielvaras jau sen sadalijusas Ukrainu. Eiropai bus kur buuveet AES un NATO bazes. Krieviem paliks Donbasa ogles un Krima. Varas speki nedaudz formaali uzspelee karinju, pabraukaa ar brunumasiinaam, pasauj, bet bez reaaliem rezultatiem. Referendums notiek.

  Vispaar mediji diezgan maz atspoguljo notiekosho, dazas dienas liekas taa ka Ukrainaa nekas nenotiek. Par Krimu nu jau gandriz neko medijos neatspoguljo. Itkaa viss buutu OK.

 6. Tieši to pašu gribēju teikt par Ušakovu,kurš brīžiem notēlo naivu zosi,bet īstenībā ir tas pats naida kurinātājs.Loti rūpējas par mazturīgiem,bet patiesībā daudz kas ir pasliktinājies.Tagad to neuzskaitīšu,jo pārāk garš saraksts.

Draugiem Facebook Twitter Google+