×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
27. oktobris, 2016
Drukāt

Netracināsim Krieviju: Kalniete par aizkulišu manipulācijām Saharova balvas piešķiršanā (10)

Foto-LETAFoto-LETA

Eiropas Parlamenta deputāte Sandra Kalniete.

Aizkulišu manipulācijas, kurās savijās Eiropas Parlamenta (EP) iekšējās cīņas ar ārpolitiskajiem “netracināsim Krieviju!” motīviem, beidzās ar lēmumu nepiešķirt Saharova balvu Krimas tatāru līderim Mustafam Džemiļevam, kas bija ieguvis pārliecinošu vairākumu komitejās, uzskata EP deputāte Sandra Kalniete (“Vienotība”).

EP Saharova balva šogad piešķirta jezīdu kopienas pārstāvēm Nadiai Muradai un Lamijai Hadži Bašarai, kuras aizstāv sievietes, kas cietušas no teroristiskās organizācijas “Islāma valsts” seksuālās vardarbības.

“Neapšaubāmi abas sievietes ir cienīgas saņemt šo augsto balvu. Tomēr šo svinīgo brīdi apēno politiskās manipulācijas, kas ap balvas piešķiršanu notika aizkulisēs,” zināja sacīt Kalniete.
Viņa norādīja, ka kopš brīža, kad Saharova balva ir iedibināta, šī bija pirmā reize, kad Prezidentu konference maina Ārlietu un Attīstības komiteju ieteikumu par apbalvojamo kandidātu.

“Šis ieteikums ir Ārlietu un Attīstības komiteju locekļu kopbalsojuma rezultāts. Pirmie trīs kandidāti, kas iegūst visvairāk balsu, tiek ieteikti Prezidentu konferencei. 11.oktobra Ārlietu un Attīstības komiteju balsojuma rezultātā ar desmit balsu pārsvaru vislielāko atbalstu ieguva Krimas tatāru līderis Džemiļevs. Rezultāts bija tik skaidrs, ka bija grūti noticēt, ka to kāds varētu mēģināt apšaubīt. Tomēr neticamais notika,” norādīja politiķe.
Tā rezultātā, kā skaidroja Kalniete, aizkulišu manipulācijas, kurās savijās EP iekšējās cīņas ar ārpolitiskajiem “netracināsim Krieviju!” motīviem, beidzās ar lēmumu nepiešķirt balvu Džemiļevam, kas bija ieguvis pārliecinošu vairākumu komitejās.

Kalniete uzskata, ka šīs politiskās manipulācijas ir nopietni iedragājušas balvas prestižu, jo nekas tāds agrāk nav noticis. Iepriekšējā gadā balvas Eiropas Tautas partijas (ETP) kandidāts tikai par divām balsīm atpalika no lielāko balsu skaitu ieguvušā pretendenta un ETP grupa pieņēma šo rezultātu bez iebildumiem.

“Šobrīd EP valdošā attieksme ir tāda, ka, manuprāt, arī pašam Saharovam nebūtu nekādu cerību saņemt paša vārdā nosaukto balvu,” norādīja Kalniete.

EP piešķir Saharova balvu katru gadu, lai godinātu īpaši nozīmīgus cilvēkus un organizācijas, kas aizstāv cilvēku tiesības un pamatbrīvības.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Einuki, kastrati, cilveki kuri dzivo mierpilsoniskas bailes no krieviem! Genosids pret Krimas tatariem un checheniem tiem paiet secen. Man galigi nav respekts pret Vaciju, kuras valdiba principa atbalsta odiozo Molotova-Ribbentropa liguma robezhas un butiba uzskata principu – nemaisisimies Krievijas iekshpolitika.

 2. Да, хорошо смеётся тот, кто смеётся последним! В вашем варианте, у него «вкуснее» смех. Но вот над кем вы собрались смеяться то? Вот в чём вопрос. Над татарским авантюристом или над дамой в «балетных туфельках в сибирских снегах»?

 3. Par KĀDU TRACINĀŠANU IET RUNA??????????? Kas notiek???????? Nu ir gan stulbums!!!!!!!!!

 4. Par KĀDU TRACINĀŠANU IET RUNA???????????????? Kas notiek??? Atkal ar savām stulbajām gudrībām!

 5. А кто он такой, собственно говоря? По большому счёту – никто, так, просто мелкий авантюрист. Он никого не представляет и не имеет никакой связи с крымскими татарами, кроме своего происхождения.

 6. Pats Mustafa arī noteikti ir priecīgs, ka balva piešķirta šīm drosmīgajām sievietēm. Vienalga, vai tas kaut kā liek vai neliek runāt par Krieviju.

 7. Tipiska ES politiķu nostāja: “nekaitināsim Krieviju”, kā rezultātā “Krievija nokaitinās jūs” un dabūsiet to, ko pelnījuši. Eiropas pārtikušie prāti kļūst miegaini un apātiski, tiklīdz ir jāpieņem kāds principiālāks vai izlēmīgāks lēmums. Izvēlas iet vieglāko ceļu, tikai cik ilgi?

 8. Tā pat nointerpretēs arī 5. pantu, ja būs politiski izdevīgi ?
  Pašiem vien jāgatavojas aizsardzībai, 5. pantu atstājot kā nedrošu rezervi?

  • Вот и трепещите теперь от страха. Раньше надо было думать, заработает этот пункт или не заработает. Как карта ляжет. Кстати, шестёрками всегда жертвуют.

Draugiem Facebook Twitter Google+