Mobilā versija
Brīdinājums -1.3°C
Alma, Annemarija
Sestdiena, 25. februāris, 2017
14. februāris, 2012
Drukāt

Netradicionāli par attiecībām (6)

Foto - www.andriskozlovskis.lvFoto - www.andriskozlovskis.lv

“Ja krējuma ķērnē iekritusi vardīte kustinās kājas, tiks laukā. Ja žēli kurkstēs, bet nedarīs neko, turpat paliks. Tāpat arī, meklējot risinājumu attiecību sarežģījumos,” uzskata dziedniece Dzintra Bankova. Šādu pārliecību stiprinājuši gan ārstes darbā pavadītie gadu desmiti, gan spēja uztvert daudziem nesajūtamo, dziedējot dvēseles un miesas ligas ar netradicionālākām metodēm.

 

Divi, kuri nolēmuši turpmāko mūžu vadīt līdzās, kopā ar jāvārdu precoties droši vien cer kļūt par pāri, uz kuru Dzintra Bankova attiecina debesīs slēgtas laulības apzīmējumu. Kopdzīvē viņi kļūst līdzīgi ne vien uzskatos, bet arī ārējā veidolā un kustībās. Pat tad, ja viens pamazām zaudējis dzirdi, bet otrs acu gaismu, rociņās saķērušies un viens otru balstīdami, ar visu tiek galā. Atsevišķi pastāvēt nemaz nevar. Ja sieviņa tiek aizsaukta uz viņsauli, vīrs drīz seko.Skaists brīnums, kas apstiprina vienu no svarīgākajiem Kosmosa likumiem: visi, ar kuriem satiekamies, ir pašu attieksmes pret dzīvi nopelnīti, atsaukti, piesaistīti. Šāda saskaņa, kas pieminēta arī laulību solījumā līdz nāve mūs šķirs, attiecībās starp vīrieti un sievieti ir iespējama, tikai parasti ne vienas dzīves laikā nopelnāma.

 

Dzimt, dzimta, dzimtene…

Dziedniece stāsta: viņai šad tad tiek atnestas jauno pāru fotogrāfijas, lai uzzinātu, kas šos skaistos un cerību spārnotos cilvēkus gaida nākotnē. Dažkārt skaidri redzams – ilgi kopā nedzīvos, kaut it kā visa pietiek: gan zināšanu par seksualitāti, gan vienotas apjausmas par atpūtas iespējām. Tikai izpratnes par pamatvērtībām, uz kā turas laulība, nav. Vai katram tā citāda.

Kāpēc kvēlu jūtu uzbangojumos piesaistām arī tos, ar kuriem vēlāk būt kopā kļūst grūti? Cik mūsu ziņā ir šos likumus izprast, lai kļūdīšanos mazāk?

 

Kāda māte, tāda meita. Ābols no ābeles tālu nekrīt. Mammu, tu taču smejoties noliec galvu tieši tāpat kā vecāmāte… Agrāk par to atgādināja tautas gudrība, tagad – gēnu inženierija, zinātnes atklājumi par šūnu atmiņu un spoguļneironiem.

 

Pāru attiecībās ļoti liela nozīme ir tādiem jēdzieniem kā karma, reinkarnācija, astroloģiskā saderība. Taču zinot, ka daļa sabiedrības tos neizprot un nepieņem, nevajadzētu kādu mudināt par katru cenu rakties tādos dziļumos. Pietiek, ja zinām un turam cieņā savstarpējās saskarsmes likumus, kas ikvienam ieraugāmi un izprotami šajā dzīvē, šajos cilvēkos. Kaut pieņemti aizlaikos un skaidrojami arī ezotēriski, tie darbojas joprojām.

* Jaunas ģimenes dibināšanai nevajadzētu būt tikai divu iemīlējušos vēlmei, bet lēmumam, kura pieņemšanā nozīme arī viedu dzimtas ļaužu vērojumiem par iespējamo saderību. Agrāk šī ļoti svarīgā uzdevuma veikšanai bija precinieki. Cilvēka izvēle šai lomai nebija atkarīga no viņa mācēšanas izrunāt vilku no meža, bet no prasmes pamanīt tās slēptās nianses, kas norāda uz iespējamiem ciņiem kopdzīves ceļā. Vai tava mīlestība tiešām ir tik stipra, ka esi gatava ieiet dzimtā, kurā ir pašnāvnieki, dzērājvīri, skaļbļāvēji un roku palaidēji? Ja tā – krāj spēku nesalūzt, šo bēdu sastopot pašas pagalmā.

Kāda māte, tāda meita. Ābols no ābeles tālu nekrīt. Mammu, tu taču smejoties noliec galvu tieši tāpat kā vecāmāte… Agrāk par to atgādināja tautas gudrība, tagad – gēnu inženierija, zinātnes atklājumi par šūnu atmiņu un spoguļneironiem.

* Par dzīvesziņas pamatiem atgādina Bībeles desmit baušļi. Ceturtajā sacīts: tev būs savu tēvu un māti godā turēt, tad tev labi klāsies virs šīs zemes. Apsolījums kopā ar nosacījumu: dzīve tikai tad sniegs gandarījumu, ja apzināsies savu sasaisti ar vecāku saknēm. Ar dzimtu, no kuras esi nācis. Ar visu, kas tajā – zvaigžņu stundām un skeletiem skapjos.

Vīrietis – dievišķā sēkla, informācijas nesējs; cik kvalitatīva sēkla, tik veselīgi kuplos kvieši. Sieviete – dzīvības iznēsātāja, zeme, auglība, klēpis. Kā viņa sēklu izlolos, tāda būs druva. Tikai abi kopā.

Bet vienlaikus tas ir atgādinājums par nemirstību, kas uz šīs zemes iespējama vienīgi caur bērniem. Tēvs, māte un bērns, kuram klājas labi vien tad, ja sasaistē. Paņemot rokās tikko dzimušu mazulīti, vienmēr jūtamies pārsteigti, ka no šīs pirmoreiz ieraudzītās sejiņas var vērties vecmāmiņas acis, uzsmaidīt vecvectēva lūpas, iezīmēties tikai fotogrāfijās skatīta senča rieviņa virs uzacīm.

Dzimtene, piedzimt, dzimta – šiem vārdiem ir viena sakne. Rosinot apzināties, cik tas ir svarīgi – kur un ar kādu mantojumu bērns piedzimst. Tas rāda, no kādiem spēka avotiem viņš var būt stiprs, ja ir dzimtenē. Dzimtā. Tikai stiprais var kādu balstīt.

 

Dzimtene, piedzimt, dzimta – šiem vārdiem ir viena sakne. Rosinot apzināties, cik tas ir svarīgi – kur un ar kādu mantojumu bērns piedzimst. Tas rāda, no kādiem spēka avotiem viņš var būt stiprs, ja ir dzimtenē. Dzimtā.

 

Ja pārī katrs atnes līdzi dzimtas un dzimtenes stiprumu, viņi ir neuzveicami. Ja tas ir tikai vienam, otram nepieciešama dubultpiepūle. Ja bešā abi – viņiem jāvirpuļo vējiem līdzi, jo bez saknēm.

* Bībelē ir stāsts par sievietes lomu. Dievs ņēma vīrieša kreiso ribu – no vietas, kur viņam sirds, un radīja sievieti. Nolika: sievietes vieta – vīrietim kreisajā azotē. Pie kreisā sāna, tomēr tā, lai netraucētu šajā rokā turēt vairogu, bet labajā – zobenu, ar ko viņu aizsargāt.

Ja pieņemam, ka Svētajā grāmatā ir izdzīvošanas gudrības esence, tad amazone auļojoša zirga mugurā, kura gatava pat krūti nogriezt, lai uzvilktais loks netraucētu raidīt bultu, šajā azotē īsti neiederas.

Tikai sieviete, kura spēj būt arī vāja, var rosināt vīrieti attapties, ka viņa labajā rokā televizora pults vai pudeles vietā labāk iederētos arkla balsts vai zobens savējo aizsargāšanai.

* Pirmskāzu attiecības un fiziska neuzticība kopdzīves laikā ir daudz graujošāka, nekā to apzināmies. Ne tikai iespējamo seksuāli transmisīvo slimību dēļ. Infor-mācija, ko nes vīrieša sēkla, uz visu mūžu paliek sievietes šūnu atmiņā, neredzamajā pasaulē tā ir visu laiku klātesoša un var izlauzties visnegaidītākajā veidā.

 

Mūsējie tā nerīkojas? Daži rīkojas

Jaunieši biežāk nekā iepriekšējās paaudzēs precas, bēgot no vientulības un izmisuma. Arī tāpēc, ka garlaicīgi, bet pasaules vilinājumam krāsu un smaržu vairāk. Ārkārtīgi liels spēka sakņojuma sajaukums. Bet dvēselei svarīgi zināt savu Dieva nolikto vietu sasaistē, kas ved uz nemirstību.

Māte, bērns, tēvs. Kaut kur tālāk, bet sasniedzami – tantes un onkuļi, brālēni un māsīcas. Komanda. Mūsējie. Veikalā bērns saniķojas, jo grib mantiņu. Uzkliegšana neiedarbojas, bet pietiek mammai klusi pačukstēt: Jānīt, Vītoliņi tā nerīkojas, un puika norimst.

 

“Godāt vīrieti? Cienīt tēvu? Nenicināt šķirto vīru? Bet kāpēc, par ko?” šņukst jauna sieviete, beidzot aiztriekusi sava bērna tēvu – slaistu un varmāku. Jau trešajā paaudzē atkārtojot savas dzimtas sieviešu likteni.

 

Runa ir par piemēru, ko iekodē kopā ar mātes pienu.

“Godāt vīrieti? Cienīt tēvu? Nenicināt šķirto vīru? Bet kāpēc, par ko?” šņukst jauna sieviete, beidzot aiztriekusi sava bērna tēvu – slaistu un varmāku. Jau trešajā paaudzē atkārtojot savas dzimtas sieviešu likteni.

Arī tāds var būt piemērs par piesaistīšanu, piesaukšanu, turpināšanos.

Un tad jau par vēlu kādu pierunāt spriedelēšanai par karmu, pārdzimšanu un dzimtas mustura nepārtrauktību, jo jārīkojas šeit un tagad.

 

 

Sarkanās līnijas attiecībās,
 kuras nekādu apsvērumu vārdā nevajag pārkāpt

* No jebkura veida vardarbības jāraisās vaļā.

* Kopdzīve nav iespējama bez savstarpējas cieņas vienam pret otru.

* Katra cilvēka pienākums šajā dzīvē – augt, attīstīties, pilnveidoties. Ja viens atsakās to darīt, bet otram pieprasa vilkt sevi līdzi kā smagu nastu – nevajag kopā.

 

 

Mēs nepratām citādi – piedod

Būt debesu svētītās attiecībās ar mīļoto cilvēku nozīmē apzināties, ka tā ir ceļa sataisīšana vēl kādam, kam šajā pasaulē tikai jāienāk.

Taču dažkārt pār viņa lūpām vēlāk veļas vārdi: “Kāpēc laidi mani pasaulē? Kaut es nekad nebūtu piedzimis!”

Tā sacīt liek ārkārtīgi lielas sāpes, kuru dzēšanai der tikai vēl stiprāki vārdi. Vienalga, vai izteikti apgalvojuma, jautājuma, padoma vai paskaidrojuma veidā. Ka jebkurš bērns, arī visnelaimīgākais, ir dievišķās gaismas materializācija, kas pats izvēlas savus vecākus. Tieši tos, kuri viņa dvēseles izaugsmei visvairāk nepieciešami. Un kuriem nepieciešams viņš. Lai tieši no tuvākajiem mācītos gan to, kā ir labi, gan to, ko negribētu nevienam citam novēlēt.

Sāpju un izmisuma sagrauztais arī tam, ar kuru nonāk attiecībās, spēj dot tikai savu trauksmi un nemieru.

 

Lai cik biezs kļuvis svešuma ledus starp tiem, kuri savulaik bijuši tuvi, atcerēties: zem tā vienmēr ir dziļi ūdeņi, sāpoša un asiņojošas sirdis.

 

Ja vecāki šķīrušies, nevajadzētu steigties izskaidrot bērnam attiecību jautājumus, iekams viņš pats to neprasa. Melot nedrīkst, taču patiesību visiem spēkiem jācenšas pateikt tā, lai jau tā salauztajā sirdī nerastos priekšstats, ka viņš ir pamests, aizmirsts, nodots, nevajadzīgs, nemīlēts. Tas pārvēršas naidā, bet naida enerģija visvairāk saārda pašu ienīdēju.

Jā, tā noticis, ka pieredze, ko esam devuši tev līdzi, nav tā labākā. Bet tavs tētis savādāk nemācēja. Es nemācēju. Mēs abi nepratām dzīvi saturēt. Taču tev jāzina un jāatceras, ka, tikai pateicoties mums abiem, tu esi šajā pasaulē. Tu – mūsu lielākais dārgums, mūsu patiesais brīnums. Jo tajā mirklī, kad tu mūs izvēlējies, mums bija lielas jūtas, skaists apskurbums, patiesa kaisle. Mēs bijām dievišķi, jo mīlējām viens otru. Un tu esi dievišķs, jo dzimis mīlestībā. Mans dārgums. Un tētim arī dārgums. Pat tad, ja viņš to neapzinās un joprojām nesaprot atbildību pret mums abiem.

Atlaist no sevis to, kas smacē ar nosodījumu un pārmetumiem, lai iztaisnotos tālākam ceļam, iespējams tikai piedodot. Tas padara cilvēku brīvu un stipru. Spējīgu mīlēt un mīlestībai ļauties.

 

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. mammit,ka butu ,ja tu man aci izskrapetu,kad tev ko paprasu?viss tikai mazulisiem,man tikai atkritumi no tava galda!

  2. berninj,tad kad tu mus izvelejies,mums bija skaists apskurbums!onkuli Vitolinj,ludzu,nedariet ta!

  3. tu uz mani paceli roku un iesiti man,kad es uz celjiem tev paprasiju udeni,piedraudeji ar tvaika ielu.tev pilns maks ar naudu,tu nezini,ka berni no tavas pezhas nak,nevis no milestibas.pats interesantakais,ka psihushka mani savac,jo tu esi cienijama dziedniece,bet es esmu shizofrenikje,pati iesaki man klientus seksam uz majam pasaukt,kad nav limonades un cigareshu,a man pampersi vajadzigi.pa pusgadam biju arzemes,nekad nepainteresejies,pie ka,ko daru.tev viss tas rijamais,no kura atrauties nevari,no sveta gara nak vai?un tu esi mate un dziedniece!un tu,pilsoni,tere savu naudu,kas ari nenak no sveta gara, pakalpojumiem,lai mate varetu iemaksat arstiem,lai uzrakstitu meitai diagnozi,piedod,mamma es nezinu,kam tu tere naudu un kam kraj?mazulishiem Jancitim un Rihardinjam,4 istabam,kabinetam,zalem,edienam,ja berem,neviens nezin,kur glaba…sava dzive neesmu bijusi neviena celjojuma kopa ar saviem vecakiem.pie ka man iet,ja man nav pie ka iet?bralis pa galvu sadod,kad ar davanu pie tevis atnaku,un tu neko nesaki.man vienmer tevi visur ir jaludz.ko man lugt,ja man nav ko lugt?ko man darit?man neviens nekad nepateiks,zinu labi,ka dari tu un tetis,ta darit nedrikst,man vecaki nav paradijushi ar savu piemeru,ka pareizi pelnit sev iztiku,nezinu,no kurienes cilveki njem naudu,kaut gan macijos labi.ja dievs ir,es nezinu,mamma,kas tu busi nakamreiz,kada milestiba,kaisle,dievishkjas gaismas materializacija…ak,ja,protams,kads izdzesis so sacerejumu(manejo),jo mana mamma tadus pekstinjus pati nesarakstis,var tikai kukuuu un duduuuu pateikt

  4. sakiet,kur var atrast sho brinishkjigo dziednieci?jau 50 gadus slimoju ar smagu garigu saslimsanu-daunisms.dzirdeju,ka shi brinishkjiga dziedniece ir izarstejusi daudzus bernus.vai jus,Dzintra Bankova,varetu palidzet ari kundzei gados tikt gala ar sho smago kaiti?Ar patiesu cienju,Maiga Kreslinja no Aizputes.

  5. es gribeju tev atklat kadu noslepumu,Vitolinj un Kalninj,tavs dargums,ko esi uztaisijis,tas ir mazulitis,berninjsh,nav nekada dievishkjas gaismas materializacija,tas ir rijejais un dirsejais,un tikai tev tas mesls ir vajadzigs,nevis dievam.mana mammuce to nesaprot,jo vinai galvu saspieda

  6. Loti skaists aizraujoss stasts paldies .

Draugiem Facebook Twitter Google+