Kultūra
Māksla

Netradicionāls Dievmātes atveidojums. Noskaidrota “SEB stipendija glezniecībā” ieguvēja0

Publicitātes foto

19. aprīļa vakarā Latvijas Mākslas akadēmijā (LMA) par darbu “Dievmāte un šūnu medus” (2018) apbalvota “SEB stipendija glezniecībā” konkursa uzvarētāja – Vizuālās mākslas nodaļas Glezniecības apakšnozares maģistrantūras programmas 2. kursa studente Anna Pommere, LA.lv uzzināja LMA.

Savā darbā “Dievmāte un šūnu medus” konkursa laureāte Anna Pommere pauž ideju, “ka mākslas autonomija ir spēja pašai noteikt sev likumus, kas visspilgtāk izpaužas skaistā un absurdā sfērās. Neviena cita cilvēku darbības joma tik pilnā mērā neskar skaisto, ne politika, ne ekonomika, ne zinātne, ne reliģija.”

Šo domu komentējot, Latvijas Mākslas akadēmijas rektors Kristaps Zariņš, izsakot pateicību SEB bankai par veiksmīgo ilggadējo sadarbību, norādīja, ka jaunās mākslinieces gleznieciskās izpētes lauks sakņojas padziļinātā cilvēka individuālās patības būtībā, bet radošā brīvība un degsme tikai norāda uz to, ka konkrētā punktā ir parādījies mākslinieciskais potenciāls.

Elīna Gūtmane, SEB bankas “Private banking” pārvaldes vadītāja: “Henrijam Fordam bija taisnība – jebkurš, kas pārtrauc mācīties, ir vecs – vienalga, vai divdesmit, vai astoņdesmit gados. Tie, kas turpina mācīties – paliek jauni. Anna ir lielisks piemērs vēlmei un apņēmībai turpināt apgūt jauno un savietot to ar iepriekšgūtajām zināšanām.”

Līdz apbalvošanas dienai, 19. aprīlim, arī ikvienam interesentam bija iespēja nobalsot par sev tīkamāko mākslas darbu. Šogad apmeklētāju simpātijas balva piešķirta Bakalaura programmas Vizuālās mākslas nodaļas Glezniecības apakšnozares 3. kursa studentei Baiba Ābelītei par gleznu “Ilūziju matrica”.

LA.lv