Publicitātes foto

Netraucēt citiem: dzīvojamās telpas sadalīšana vairākās zonās 4

Autors: Rebeka Rogale, “Praktiskais Latvietis”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 30
Notriektā tautumeita 7
SVF: Krievijas ekonomika augs straujāk par visām pasaules attīstītajām ekonomikām 137
Lasīt citas ziņas

Lai mājinieki, atrodoties vienā telpā, netraucētu cits citam, ar gluži vienkāršiem paņēmieniem var izveidot atsevišķas funkcionālas zonas.

Vienkāršākais variants ir atvērtu plauktu sistēma, kas brīvi pieejama no abām pusēm un neaizklāj gaismu. Labi izskatās un nerada masīvu iespaidu moduļveida plauktu sistēmas, kurām var veidot pakāpeniskas augstuma pārejas. Var izmantot arī vienkāršas konstrukcijas plauktus uz ritenīšiem (ko iespējams nobloķēt), kā arī zemus, abpusēji lietojamus plauktus, ja atdalīšana nepieciešama tikai vizuāli.

CITI ŠOBRĪD LASA

Aizslietņi jau kopš seniem laikiem izmantoti dāmu buduāros un ģērbistabās kā telpu sadaloši un dekoratīvi elementi. Aizslietnis visbiežāk ir aptuveni 1,5 – 2 metrus augsta, saliekama konstrukcija ar divām līdz četrām vērtnēm, kas savā starpā stiprinātas ar eņģēm. Aizslietņa stilu izvēlas, pieskaņojot telpā valdošajai noskaņai. Pieejami visdažādākie aizslietņu materiāli – masīvkoks, koka finierējums, audums vai zīdpapīrs plus koka karkass, visdažādākie pinumi, plastmasa utt. Aizslietņi īpaši izdevīgi, ja telpu vēlas bieži pārkārtot, tos var uzglabāt salocītā veidā, tomēr tie aizņem diezgan lielu vietu.

Vizuāli vieglu telpas nodalījumu var panākt ar aizkariem, ko stiprina ļoti dažādos veidos – vienkāršos metāla sliedīšu profilos pie griestiem, atturīgās vai, tieši otrādi, greznās stangās ar daudzveidīgiem aizkaru stiprinājumiem – metāla vai pītām cilpām, riņķiem, āķiem, magnētiem utt.

Stangu var stiprināt gan pie griestiem, gan pie sienām. Jauniešu telpām var izmantot arī dažādu materiālu sloksnīšu, krellīšu, lentīšu un tamlīdzīga veida aizkarus. Aizkaru priekšrocība – vajadzības gadījumā var atvilkt, atsiet, uzrullēt vai noņemt, tikai jārēķinās, ka tad pie griestiem vai sienām paliks redzami stiprinājumi.

Arī aizkaru paneļu sistēmās tiek izmantots audums, tikai tas nostieptā veidā iestiprināts sliedītēs, kas bīdāmas pa metāla profilu, ko montē tieši pie griestiem. Vienā sistēmā var izmantot astoņus paneļus (līdz pieciem metriem platumā un trīs metriem augstumā). Paneļus sabīdot, tie pārklājas viens otram, tāpēc jārēķinās, ka, sabīdot paneļus kopā, paliks aizklāta telpa viena paneļa platumā. Paneļus ir ērti lietot un viegli kopt, jo audumi noņemami no profiliem un mazgājami veļas mašīnā. Tikai jāievēro, ka jālieto īpaši paneļu sistēmām ražoti audumi vai audumi, kas vienlīdz labi izskatās no abām pusēm (apzīmēti ar marķējumu revers).

Ja telpu nepieciešams nodalīt pastāvīgi, noder dekoratīvi auduma paneļi. Audumu ievieto un nostiepj metāla profilos vai koka rāmjos, kurus piestiprina pie griestiem. Audumus var apdrukāt ar dažādiem zīmējumiem, personāžiem, ainavām, izmantojot lāzerdrukas tehniku. Tiesa, telpas zonas nav iespējams pēc vajadzības apvienot.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.