×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.1°C
Līga
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
13. augusts, 2015
Drukāt

Neturiet zāles saulē!

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Siltajā laikā jāpārlūko, vai visi mājās esošie medikamenti tiek uzglabāti atbilstīgi prasībām.

Zāles vienmēr jāuzglabā atbilstīgi norādēm uz iepakojuma un lietošanas instrukcijā. Ja īpašu nosacījumu nav, ir piemēroti visi mūsu ģeogrāfiskajai joslai raksturīgie klimatiskie ap­stākļi, lai gan gaisa temperatūra, kādā jātur medikamenti, nedrīkst pārsniegt +25 °C. Zāles nedrīkst novietot tiešos saules staros, kā arī skapī aiz durtiņām, ko visu dienu apspīd saule, vai blakus ierīcēm, kas darbojoties rada papildu siltumu (pie ledusskapja vai plīts). Virtuve un vannasistaba nav piemērotas vietas aptieciņai, jo tur ir gan siltums, gan mitrums.

Ledusskapī jāliek tikai preparāti, kuru lietošanas instrukcijā tas īpaši uzsvērts. Pārējās zāles noteikti vajadzētu sargāt no sasalšanas, un bez nepieciešamības tās uzglabāt ledusskapī nav ieteicams.

Ja zāles netiek uzglabātas atbilstīgi ražotāja norādījumiem, vairs nevar garantēt medikamentu kvalitāti pat ražotāja noteiktajā derīguma termiņā. Temperatūras ietekmē mazinās zāļu iedarbība vai palielinās blakusparādību risks, bet atsevišķos gadījumos preparāti var pat pilnībā zaudēt savas ārstnieciskās īpašības.

Augsta temperatūra visvairāk iespaido ziedes un šķidras konsistences medikamentus, retāk – tabletes. Pārmaiņas atkarīgas no zāļu formas un to aktīvo vielu īpašībām, piemēram, ķīmiskās formulas stabilitātes.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+