Mobilā versija
-1.5°C
Voldemārs, Valdemārs, Valdis
Svētdiena, 11. decembris, 2016
15. septembris, 2016
Drukāt

Nevajadzētu pārsteigties ar nodokļu atcelšanu “dzīvesstila uzņēmumiem” (3)

Foto LETAFoto LETA

Patlaban nevajadzētu pārsteigties ar nodokļu atcelšanu “dzīvesstila uzņēmumiem”, sacīja finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS).

Vakar raidījumā “Panorāma” ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens (V) atzina, ka viņš piedāvās mazus “dzīvesstila uzņēmumus” atbrīvot no nodokļa pilnībā.

Savukārt Reizniece-Ozola uzskata, ka šādu mazo uzņēmumu nodokļu regulējuma izmaiņas būtu jāskata kontekstā ar pašreizējo nodokļu režīmu, kas attiecas tieši uz mazajiem uzņēmumiem, piemēram, patentmaksas u.c.

“Protams, mazajiem uzņēmumiem ir nepieciešami nodokļu atvieglojumi, bet, piedāvājot ko jaunu, ir jāsaprot, kuru esošo regulējumu aizstāt ar jaunu. Ekonomikas ministra piedāvājums ir sagatavots izolēti no esošā regulējuma,” sacīja finanšu ministre.

Viņa atgādināja, ka Ekonomikas ministrijai (EM) drīzumā jāizstrādā mikrouzņēmumu nodokļa režīma reforma, kuras kontekstā varētu ietvert arī īpašu regulējumu “dzīvesstila uzņēmumiem”, bet ministre šādu piedāvājumu vēl neesot redzējusi.

Šonedēļ publiskai apspriedei nodots EM konceptuālais ziņojums par uzņēmējdarbības uzsākšanas un mazās uzņēmējdarbības ekosistēmu un turpmāk nepieciešamajiem atbalsta stimuliem. Ziņojumā EM piedāvā Ministru kabinetam apstiprināt virkni risinājumu turpmākai uzņēmējdarbības uzsākšanas un mazās uzņēmējdarbības ekosistēmas veidošanai.

Pirmkārt, piedāvāts strauji augošu tehnoloģiju uzņēmumu attīstībai ieviest minimālo fiksēto maksājumu nodarbinātajiem, strauji augošu tehnoloģiju uzņēmumu jeb “start-up” likumu un atbalsta programmu augsti kvalificētu darbinieku piesaistei, kā arī izstrādāt papildu atvieglojumus, piemēram, atvieglot ārzemju kvalificēta darbaspēka pieņemšanu darbā Latvijas strauji augošajos uzņēmumos, atvieglot strauji augošu uzņēmumu likvidēšanas procedūru utt.

Otrkārt, uzņēmējdarbības uzsācējiem paredzēts ieviest pakāpeniskas izaugsmes stimulu, nosakot vienkāršotu nodokļu deklarāciju iesniegšanas kārtību Valsts ieņēmumu dienestā (VID), kā arī paredzēt, ka esošie mikrouzņēmumu nodokļa maksātāji izmanto Mikrouzņēmumu nodokļa likumu vēl divus gadus.

Treškārt, uzņēmumiem ar mazu saimnieciskās darbības apgrozījumu piedāvāts saglabāt līdzšinējos nodokļa maksāšanas režīmus un noteikt tikai uzņēmējdarbības paziņošanu VID ar saimnieciskās darbības apgrozījumu līdz desmit valstī noteiktajām minimālajām mēnešalgām, kā arī ieviest patentmaksu 150 eiro mēnesī par saimniecisko darbību ar apgrozījumu līdz 12 000 eiro gadā, bet pie noteiktiem nosacījumiem ne lielāku kā 24 000 eiro gadā, nosakot iespēju maksāt to par vienu, trim, sešiem vai 12 mēnešiem avansā un pieļaujot šo režīmu izmantot saimnieciskās darbības veicējiem ar darbinieku skaitu līdz trīs.

EM atzīts, ka plānotajiem grozījumiem normatīvajos aktos, kas saistīti ar nodokļu nomaksas režīma noteikšanu strauji augošiem uzņēmumiem, ir nepieciešams stāties spēkā 2017.gada 1.janvārī.

Iepriekš ekonomikas ministrs intervijā aģentūrai LETA atzina, ka EM iecerējusi atbalstu “dzīvesstila uzņēmumiem”, kas lielākoties attieksies uz reģionāliem uzņēmumiem, kas ražo, piemēram, sveces, pirtsslotas utt.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Vajadzētu pasteigties ar ES progresīvo nodokļu ieviešanu!

  2. kolosāls materiāls atbalsts !!! Atbildēt

    ” …vienkāršotu nodokļu deklarāciju iesniegšanas kārtību Valsts ieņēmumu dienestā (VID)… “

  3. Vai Vienotība saprot ko Ašerādens vispār runā? Tauta vairs nesaprot! It īpaši šo piedāvājumu. “atvieglot strauji augošu uzņēmumu likvidēšanas procedūru” !!!

No bezdarbnieka par uzņēmēju. Šūšanas ateljē īpašnieces Karīnas pieredze (2)Karīna Šveicare bija biroja vadītāja kādā uzņēmumā, bet... kā tas mēdz notikt, pērn palika bez darba. Pirmais ceļš, lai saņemtu bezdarbnieka pabalstu – reģistrēties Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) ar obligāto informācijas noklausīšanos.
Gribi audzēt savas vistiņas, bet nezini kā sākt? Dzērbeniete Daina Šmite dalās pieredzē (1)Vistas grib audzēt arvien vairāk cilvēku, taču trūkst zināšanu, ar ko sākt. – Tas nemaz nav grūti, jo vistas ir visvienkāršāk turamie mājputni. Balva par pūlēm – olas, gaļa un mēslojums, – iedrošina dzērbeniete DAINA ŠMITE.
Gāze būs lētāka, piegāde dārgāka? (7)Atvērtā tirgū dabasgāzes rēķins būs vienkāršāks nekā elektroenerģijas rēķins
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Budžeta prioritātes - aizsardzība, drošība, veselība2017. gada valsts budžeta prioritārās nozares ir aizsardzība, sabiedriskā drošība un kārtība, veselība, sociālā aizsardzība un izglītība.
Draugiem Facebook Twitter Google+