×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
2. februāris, 2016
Drukāt

Nevajag šķelt tautu (8)

Foto - Anda KrauzeFoto - Anda Krauze

Esmu 1941. g. 14. jūnija represētā. Mani, astoņus gadus vecu meiteni, kopā ar diviem brāļiem (5 un 1,5 gadus veciem), mammu un vecotēvu (82 g.) nogādāja mežā  barakās, kas bija mums paredzētas, kurās naktīs nevarēja gulēt, jo bariem metās virsū blaktis, bet mūsu trūcīgos ēdamā krājumus centās apēst prusaki. Manu tēvu bez tiesas sprieduma ieslodzīja Vjatkas lēģerī, kur viņš 1942. g. aprīlī no bada un necilvēcīgiem apstākļiem mira.

Esmu kategoriski pret to, ka barikāžu dalībniekus salīdzinātu ar represētajiem, jo:

1. Barikāžu dalībniekus neviens nereģistrēja, kas tajās piedalījās un cik ilgi katrs pie tām dežurēja. Mēs abi ar vīru Edmundu pirmajā barikāžu dienā dežurējām Dzirnavu ielā pie telefona centrāles, bet nākamajās dienās vīrs uz dežūrām gāja viens pats, jo teica, ka briesmu brīdī sievietes tikai maisīšoties pa kājām.

2. Visi uz barikādēm bija paēduši. Tajā reizē, kad izskanēja lūgums pabarot vīrus, kas dežurēja uz Slāvu tilta, steigšus sacepu olas ar gaļu un devos pie viņiem. Tad viņi no manis maizi neņēma, jo teica, ka es esot desmitā. Pēc tam devos ar savu paciņu pie televīzijas, arī šajā vietā visi bija paēduši. Beidzot viena lauku vīru grupa par mani apžēlojās un manas maizītes paņēma. Tālākajās dienās piedalījos maizīšu smērēšanā Mazajā ģildē, no kurienes tās piegādāja centralizēti.

3. Tā bija brīvprātīga un goda lieta piedalīties barikādēs un aizstāvēt savu valsti. Vienīgais, ko vajadzēja izdarīt, dot pabalstus tām ģimenēm, kuru piederīgie gāja bojā, tika ievainoti, un atlīdzināt zaudējumus tiem cilvēkiem, kuriem tika iznīcināti viņu tehniskie līdzekļi.

4. Atalgojums mums par to ir mūsu brīvā valsts, kurā mēs varam brīvi runāt, justies, ceļot. Valstī, kurā tevi neizspiego, lai nodotu.

5. Mūsu ģimenes viedoklis ir tāds, ka viena cilvēku grupa cenšas sev izsist materiālo labumu, jo pēc 25 gadiem nevarēs noskaidrot viņu devumu barikāžu norisē. Mēģināt restaurēt visas barikāžu laika norises ir mērķtiecīga latviešu tautas sašķelšana.

Ruta un Edmunds 
Grēviņi Jūrmalā

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. Biogaļa (latvānu lumpene) Atbildēt

  Pilnīgi piekrītu Grēviņu ģimenei. Tie, kas brīvprātīgi gāja uz barikādēm nedomāja par personīgajiem labumiem, bet apzinājās, ka citas iespējas iegūt savas valsts neatkarību nebūs. Tāpēc nav nekādas vajadzības pēc “simboliskām atzinībām” vai pielīdzināšanām tiem cilvēkiem, kurus sadzina lopu vagonos un turēja necilvēcīgos apstākļos daudzus gadus.

  Profilam gan vajadzētu apskatīties pēc citas mītnes valsts – ja tev Latvija tik pretīga, tad jau šeit prātā vari sajukt.

  • ;)))
   .
   “Prātā (?) sajukušām latvānu lumpenēm” u.c. taml. ģenētiski defektīviem biogaļas atkritumiem jau nu gan patiešām NEvajadzētu atļauties SAVAS sugas īpatnības, privātās problēmas un tam. absolūti BEZvērtīgas drazas piedēvēt normāliem cilvēkiem. Tieši tāpat, kā šiem bezcerīgajiem deģenerātiem nevajadzētu atļauties “izrakstīt” jebkādas SEV PAŠIEM aktuālas “optimizācijas receptes” u.c. tik pat aumež jau “viedas” rekomendācijas normāliem cilvēkiem, t.sk. SAVUS “zilos sapnīšus” par “apskatīšanos pēc citām mītnes valstīm”, SAVAS atklāsmes par to, ka “Latvija tik pretīga” un taml. atļauties publiski demonstrēt SAVAS “prātā sajukušanas” izpausmes.
   .
   Ir tak’ sacīts: “Nesakiet, kas man jādara, un es ne(pasūtīšu), kur jums ar saviem “viedajiem paudumiem” jāiet.”

 2. Tikai piebilde – uz barikādēm vienā dienā varēja neatgriezties – ” izbraukuši uz bedrēm”. Tie vīri un sievas tur to zināja un zināja, kā tas notiek valstī kur Ļeņins un Staļins ir godā. Tikai gāja un gāja. Skaudība tiem, kuri rakstīja sarakstus, lai izdevībā iesniegtu orgāniem, lai kādu neaizmirst mājās…

 3. Pilnīgi pareizi!

 4. Pilnigi piekritu. mums bija 19.gadi un ari bijam uz barikadem. piemaksas maksas tagad, pec 20 gadiem pateiks -ko jus tur gajat?
  laiki mainas! tad bija tads laiks un visi darija ko kurs vareja Latvijas laba! cik maksa savas valsts aizstaviba? kas to aprekinaja?

 5. Tāmnieks/luterānis Atbildēt

  Nav ne mazāko šaubu, ka barikāžu dalībniekiem IR jābūt zināmiem atvieglojumiem kā pateicībai no VISAS tautas un kā apliecinājums, ka viņi tomēr ir bijuši aktīvi, darbojušies, riskējuši, jutuši pat lielu personīgu diskomfortu laikā, kad daudzi “gudrīši” sēdēja siltā istabā un bailīgi lūkojās no kuras puses rīt pūtīs vējš. Ja kas, es tur nebiju!
  Diemžēl tādu bija daudz, daudz vairāk par tiem tur, barikādēs. Un tikai nevajag tagad vaidēt, ka tur bija visa tauta, ka MĒS arī, tikai neesam reģistrējušies!
  Kad dibināja(u) TF, Pilsoņu komitejas, organizēja tautas nobalsošanu, VAIRUMS ”kautrīgi” novērsās, ka tik man nav jāiesaistās, ka tik kaut kas nenotiek! Tad, kad slūžas bija vaļā, tad gan parādījas baļķu nesēji, patrioti, cietušie, nenovērtētie, kam neko nevajag, ja nu vienīgi to kaimiņa pļaviņu vai tuvējo fermiņu, pavism sarūsējušo kombainiņu vai nekur nederīgo traktorīti. Tāpēc nevjag sev uz galvas kaisīt pelnus, bet pavisam nedaudz panāksimies pretī tiem, kas nenobijās, kas darīja!
  Arī tādēļ, lai jaunatne redz, ka aktīvi, savu brīvību mīloši latvieši ir tomēr cienījamāki par aizkrāsnē gulošiem nogaidītājiem un kritizētājiem!

 6. Vairāk nekā dīvaini Atbildēt

  PRET pensiju paaugstināšanu barikāžu dalībniekiem un PAR algu paaugstināšanu politiķiem?! Jo algu un prēmiju dubultošanu valsts uzņēmumu valdēm,vēl vienu sili-valsts uzņēmumu padomes un papildus 600-700 eiro ministriem un Saeimas deputātiem taču nevar saukt par vienas cilvēku grupas materiālo labumu izsišanu sev,vai ne? Tās taču ir vairākas grupas ar dažādiem nosaukumiem!!

 7. Patiesībā jau – var pat piekrist tiem “aizkrāsnē tupētājiem”, pašnominēti “viszinošajiem” jeb patiesībā NEKO nezinošajiem pēcatmodas “zudušās paaudzes” biogaļas izstrādājumiem u.c. taml. latvāņu lumpeņiem, kas ar melnu nenovīdību truli skauž un histēriski ķērc PRET to, ka tā dēvēto “barikāžu” dalībniekiem BEIDZOT tiktu pateikts šāds, kaut vai pavisam necils “paldies” no šīs “valsts” puses.
  .
  T.i. – pilnīgi pareizi: šī pašreizējā SILES “valsts” parodija “eurolatvānija” absolūti NAV tā vērta, lai par to TAGAD pateiktu vismaz kaut kādu simbolisku “Paldies” tiem lab(lēt)ticīgajiem vientiešiem, kas TOREIZ gluži reāli riskēja ar visu savu (zināmā izpratnē – arī ar savu tuvinieku) Dzīvi, lai uz improvizētām “barikādēm” kaut vai plikām rokām aizstāvētu un faktiski radītu iespēju VISPĀR būt gan šādai pašreizējai “valstij”, gan tajā pašreiz lopiski truli veģetējošai lavāņu lumpeņu “titulnācijas” biogaļas izstrādājumu kloākai.
  .
  Priekš kam “barikāžu aizstāvjiem” TOREIZ vajadzēja to darīt?!? Priekš tam, lai TAGAD bezspēcīgā niknumā noskatītos, kā pretīgi krampjaini agonē šī pašreizējā SILES “valsts”, kas nu jau trešo desmitgadi “ilgtspējīgi” prasti uzspļauj saviem “aborigēniem”, t.sk. arī TOREIZĒJIEM aizstāvjiem un PATIESAJIEM faktiskajiem radītājiem?! Priekš tam, lai TAGAD ar svelošu kaunu apzinātos savu piederību šajā pašreizējā “valstī” truli veģetējošo latvāņu lumpeņu “titulnācijai”, kuras bezcerīgi aprobežotie biogaļas atkritumi, t.sk. īpaši jau TOREIZĒJIE “aizkrāsnē tupētāji”, atļautos apgānīt Normālos Cilvēkus, kurus latvāniski truli skauž ar melnu skaudību (pie tam vēl – pat par tikai +/- iespējamu, nu jau 25 gadus nokavētu un vēl joprojām nesaņemtu / šīs “valsts” nepateiktu salīdzinoši gaužām jau necilu “paldies”)?! Nu, bet – jebkuram Normālam Cilvēkam ir elementāri pašsaprotami skaidrs, ka tas VISS (t.sk. īpaši jau iepriekšminētais), kas ir ienācies un ikdienišķi “baudāms” TAGAD, absolūti NAV tas, par ko TOREIZ bija “barikādes” un par ko riskēja ar savām (un savu tuvinieku) Dzīvēm “barikāžu aizstāvji”. Ar visām no tā izrietošajām konsekvencēm, elementāri loģiski un neizbēgami likumsakarīgi.
  .
  Ir sacīts: “Ja nav, ta’ nav kazai piena – paceļ ļipu un salej atpakaļ!”
  .
  P.S. Cita starpā, t.sk. īpaši aprobežoto lumpeņu pasugas “gudro (cirt)ēju” zināšanai – tieši tāpat, kā daudzi citi Normāli Cilvēki, arī personīgi es TOREIZ biju TUR praktiski nepārtraukti, no paša sākuma līdz pašām beigām, t.sk. arī zināmajās kritiskajās un izšķirošajās diennaktīs. Un – ne tikai TOREIZ un ne tikai TUR vien ir nācis būt – BEZ JEBKĀDIEM “savtīgiem nolūkiem” gluži pašsaprotami darot visu nepieciešamo, lai varētu tikt radīta un pastāvētu šī pašreizējā pseido “valsts”, ar visu tās pašreizējās lumpeņu “titulnācijas” biogaļas izstrādājumiem (kam, kā zināms, “mīļākais ēdiens ir PAŠU tautieši”, vēl joprojām un absolūti nemainīgi). Par ko, gluži likumsakarīgi un neizbēgami, “sausajā atlikumā” ir tikai un vienīgi gluži Cilvēcīgs kauns un kategorisks noraidījums pat tikai teorētiski pieļautai iespējai vēlreiz “parakstīties” uz tamlīdzīgu “lojālpatriotisku” izpildīšanos.

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Mācību sezona

Nacionālie bruņotie spēki pagājšnedēļ informēja žurnālistus par vasarā un rudenī Latvijā paredzētajām trim vērienīgām mācībām, kurās piedalīšoties vairāki tūkstoši sabiedroto karavīru, kā arī lidmašīnas un bruņutehnika. Tuvākās mācības Latvijas teritorijā – ASV organizētas sauszemes un gaisa spēku mācības “Saber Strike 18” – sāksies 3. jūnijā. Atbildīgās iestādes sabiedrību brīdinājušas arī par šovasar jau sāktajiem un vēl gaidāmajiem remontdarbiem uz Latvijas un galvaspilsētas ceļiem un ielām. Gan autovadītāji, gan gājēji Rīgā pērn sūrojās par neērtībām, ko radīja nepārdomāta darbu organizācija un nenorobežotas remontdarbu vietas. Šosezon redzēsim, vai pašvaldība mācījusies no pagājušās vasaras kļūdām.

Izvēloties atpūtai peldvietu, galvenokārt domāju
Draugiem Facebook Twitter Google+