×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
28. novembris, 2016
Drukāt

Nevaldāma jaunieša vecāki pēc palīdzības vēršas policijā (2)

Foto RPPFoto RPP

26.novembra naktī pie likumsargiem pēc palīdzības vērsās kāda jaunieša vecāki, lūdzot savaldīt viņu 16 gadus veco dēlu, informēja Rīgas pašvaldības policijā (RPP).

Ierodoties norādītajā adresē, sastapti jaunieša vecāki. Jaunieša māte pastāstīja, ka dēlam zvanījusi, lai noskaidrotu viņa atrašanās vietu. Sarunas laikā noskaidrots, ka dēls atrodas naktsklubā un, iespējams, ir alkohola reibumā.

Vecāki, ierodoties klubā, ieraudzījuši dēlu, kurš vairākas reizes gājis pie bārmeņa un vēlējies iegādāties alkoholu. Bārmenis alkoholu nepilngadīgajam jaunietim nav pārdevis. Sarunas laikā ar dēlu konstatēts, ka viņš ir alkohola reibumā. Vecāki dēlam likuši nekavējoties doties mājās, taču jaunietis palicis agresīvs un kategoriski atteicies doties mājās. Vecāki nolēmuši izsaukt policiju.

Likumsargi notikuma vietā sastapa arī pašu vaininieku un izsauca Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbiniekus. Gaidot mediķus, jaunietis turpināja uzvesties agresīvi un sarunas laikā vairākkārtīgi centās pamest notikuma vietu. Pēc neilga brīža notikuma vietā ieradās mediķi, kuri jaunieti apskatīja, un konstatēja, ka jaunietis narkotiskās vielas nav lietojis, bet ir stiprā alkohola reibumā. Pieņemts lēmums jaunieti aizturēt.

Jaunieša māte policistiem atzina, ka šī nav pirmā reize, kad dēls lietojis alkoholu un uzvedies agresīvi, un atzina savu bezspēcību dēla audzināšanā. Māte piebilda, ka nav palīdzējušas ne sarunas, ne došanās pie psihologa. Tāpat dēla audzināšanā maz var iesaistīties tēvs, kuram ir nopietnas veselības problēmas.

Kamēr policisti veica pārrunas ar abiem vecākiem, jaunietis atradās operatīvā transportlīdzekļa pagaidu aizturēšanas nodalījumā. Visu sarunas laiku, jaunietis uzvedās agresīvi – ar kājām spārdīja aizturēšanas nodalījuma durvis un sienas. Policisti jaunietim vairākkārtīgi aizrādīja par uzvedību, uz ko jaunietis atcirta, ka ir nepilngadīgs, tāpēc policisti neko viņam neko nevarot izdarīt.

Jaunieša māte izteica bažas par savu un pārējo ģimenes locekļu veselību, ja jaunietis atgriezīsies šādā stāvoklī mājās. Ņemot vērā jaunieša uzvedību, likumsargi atkārtoti izsauca Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbiniekus, kuri nolēma jaunieti hospitalizēt uz Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centru. Jaunieša mātei ieteikts vērsties pēc palīdzības RPP Bērnu likumpārkāpumu profilakses nodaļā, kur kopīgiem spēkiem varētu rast risinājumu.

Uzsākta administratīvā pārkāpuma lietvedība par jaunieša atrašanos alkohola reibumā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Vai mamma vainīga, ka nedrīkst izsaukt dakteri Bērziņu 4-12 gadu vecumā? Rezultātā 16 gadu vecumā jāsauc policija un jāved uz psiheni…

  2. Kur gan nepillngadīgais ņēma naudu lai plostotu? Gan jau pati mammīte iedeva. Tā iet, ka neradina pie darba.

Draugiem Facebook Twitter Google+