×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
22. februāris, 2012
Drukāt

Nevar paļauties, ka sniegs pats nokusīs

jumts_leta

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) aicina namu īpašniekus un apsaimniekotājus parūpēties par savlaicīgu sniega notīrīšanu no jumtiem.


 

Iestājoties siltākam laikam un daudzviet Latvijā turpinoties intensīvai snigšanai, sniega sega uz namu jumtiem kļūst smagāka, bet ēku konstrukcijas to var neizturēt un iebrukt.

Kā informēja VUGD preses pārstāve Viktorija Šembele, šogad dienests vēl nav saņēmis nevienu izsaukumu, kas saistīts ar smagā sniega dēļ iebrukušiem jumtiem, tomēr pagājušā gada pieredze, kad, iestājoties siltākam laikam, tādi izsaukumi tika saņemti ik dienas, liecina, ka jumtu attīrīšana no sniega ir jāveic laicīgi, nepaļaujoties uz to, ka siltajā laikā sniegs pats nokusīs.

VUGD īpaši aicina sniegu notīrīt no lielo un sabiedrisko ēku metāla jumtiem, kas ir lēzeni un aizņem ievērojamas platības, piemēram, lielveikali, sporta halles, angāri.

Patlaban arī VUGD pārstāvji iespēju robežās apmeklē vai sazinās ar lielveikalu un citu lielu sabiedrisko objektu pārstāvjiem, lai brīdinātu par iespējamajām sekām, ko rada nenotīrīti jumti, un aicina veikt jumtu tīrīšanu, ja tas vēl nav veikts.

 

Šembele atzina, ka VUGD nevar sodīt ēku īpašniekus un namu apsaimniekotājus par nenotīrītiem jumtiem, tomēr brīdināt par iespējamajām sekām dienesta darbinieki var, un to viņi arī dara.

 

Lielāks risks iebrukt ir jumtiem ar tā saucamo plakano konstrukciju, kas ir no metāla kopnēm vai rāmjiem ar lielām platībām. Tāpat bīstama situācija var izveidoties divslīpju koka jumtiem, īpaši, ja jumta slīpums ir mazāks par 30 – 35 grādiem. Riskam pakļauti ir arī veci, nolietojušies jumti un tādi, kam ilgāku laiku nav veikti ekspluatācijas un kapitālie remonti, brīdina VUGD.

Pie māju jumtiem izveidojušās lāstekas un no namu jumtiem krītošais, nenotīrītais sniegs var apdraudēt mājas iedzīvotāju un garāmgājēju dzīvību un veselību. VUGD māju īpašniekus un apsaimniekotājus aicina savlaicīgi notīrīt jumtus arī no lāstekām, lai izvairītos no iespējamas traģēdijas. Savukārt pilsētu iedzīvotājus, kuri pārvietojas pa ielām, VUGD aicina būt uzmanīgiem un ievērot dažus elementārus drošības pasākumus.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+