×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.2°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
16. novembris, 2016
Drukāt

Nevarēja atteikt nelaimē: Sirmgalvi neģēlīgi apkrāpj uz ielas Smiltenē (5)

Foto - Evija Trifanova/LETAFoto - Evija Trifanova/LETA

Ilustratīvs attēls

Aizvadītās nedēļas nogalē Valkas policijā vērsās kāda 76 gadus veca kundze, kuru apkrāpušas pagaidām vēl nenoskaidrotas personas. It kā lūdzot samainīt naudu, sievietei izkrāpti 80 eiro.

Policija vēsta, ka 11.novembrī ap pulksten 12.15, Smiltenē kundzi uz ielas, piebraucot klāt ar automašīnu, uzrunājušas divas personas – sieviete un vīrietis, lūdzot parādīt ceļu līdz poliklīnikai. Jau nedaudz vēlāk sarunā parādījās cits stāsts – par kādu pēkšņi slimnīcā nokļuvušu radinieku un nepieciešamību maksāt par ārstēšanos, taču svešinieki norādīja, ka viņu rīcībā ir tikai dolāri un sievietei tika lūgts samainīt dolārus pret eiro. Neko ļaunu nedomādama, sieviete piekrita naudas maiņai, kas izrādījās krāpšana, jo beigās nebija ne dolāru, ne eiro un personas ar naudu bija devušās prom.

Policija noskaidro iespējamo aizdomās turamo personu loku un vienlaikus atgādina, ka, nonākot saskarē ar svešiniekiem, nepieciešams saglabāt īpašu piesardzību, it īpaši gadījumos, kad tiek lūgts veikt jebkāda veida finansiāla rakstura darbības. Tāpat nevajag svešas personas laist savā dzīvesvietā, arī gadījumos, ja tās uzdodas par kādas iestādes vai uzņēmuma darbiniekiem, taču apmeklējums nav iepriekš saskaņots vai tam nav nekāda pamatojuma. Nonākot šādās situācijās, policija aicina nekavējoties zvanīt pa tālruni 110, kā arī pēc iespējas precīzāk iegaumēt šo personu izskatu, apģērbu un, ja personas pārvietojas ar transportlīdzekli, tad transportlīdzekļa krāsu, marku un valsts numurzīmi.

Lai novērstu krāpniecības gadījumus, Vidzemes policija šogad kopā ar sadarbības partneriem radīja brošūru – „Lai nekļūtu par krāpniecības upuri, noskaidro, kā rīkoties!” Brošūra pieejama lejuplādēšanai Valsts policijas mājas lapā.

Policija atgādina, ka aizvadītā gadā, īsi pirms Ziemassvētkiem līdzīgi uzdarbojās trīs personas, kuras stādījās priekšā kā Latvenergo darbinieki un, pamatojot ar elektrības skaitītāja, transformatora nomaiņas nepieciešamību vai it kā par elektroenerģiju pārmaksātās naudas atmaksu, noskaidroja, kur cilvēki glabā naudu, un pēc apvārdošanas šo naudu nozaga. Personas tika aizturētas šogad janvārī uz autoceļa Rēzekne – Jēkabpils.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Ja, 76 gadu vecumā kāds noteikti lejuplādē brošūras no interneta….

  2. vai krāpnieki bija melnīgsnēji ?

  3. Vai tiešām televizoru neskatās un neklausās par krāpniekiem.76 gadi nav tāds vecums lai neko nesaprastuMan ir 72 es ar tādiem neielaistos runāt.Smiltenē vispār tak slimnicas nav.

Draugiem Facebook Twitter Google+