Latvijā
Novados

Nevarēja nobraukt taisni pa savu joslu: Nofilmēta policiste, kura pārkāpj likumu1

Foto – Ieva Čīka/LETA

Lai arī likumsargi ir tie, kuriem jākalpo par piemēru pārējai sabiedrībai, ik pa brīdim kādam mundierī tērptajam paslīd kāja. Sociālajā portālā “Facebook” jau krietnu laiku klejo kāds video, kurā redzama kādas policijas darbinieces nihilistiska attieksme pret likumu, vēstīja TV3 raidījums “Bez Tabu”.

Video tapis Jūrmalā oktobra beigās. Tajā redzams trafarēts likumsargu spēkrats, kam pie stūres sēž sieviete. Ne vien sēž un vada auto, bet vienlaikus arī runā pa mobilo tālruni, ko, pie stūres braucot, ar likumu darīt ir liegts.

”Es to auto pamanīju jau pa gabalu, jo tā vadītājs nevarēja nobraukt taisni. Piebraucot blakus sapratu, ka pie tā vainīga runāšana pa telefonu, ”stāsta video autors Gints.

Viņš uzskata, ka policijas darbiniekiem, ja paši pārkāpj likumu, par ko viņi var sodīt citus, ir jāparedz dubultbarga atbildība. Valsts policijas pārstāve Ilze Jurēvica “Bez Tabu” pastāsta, ka par šo video likumsargus sabiedrība informējusi uzreiz pēc tā parādīšanās.

”Par šo gadījumu uzreiz tika informēts Jūrmalas iecirkņa priekšnieks, un jau tajā pašā dienā tika noskaidrots, ka tā ir Valsts policijas darbiniece, un pieņemts paskaidrojums.Pārbaudes uzsāktas gan Rīgas reģiona pārvaldes Disciplināruzraudzības nodaļā, gan arī Satiksmes administratīvo pārkāpumu izskatīšanas birojā. Par darbinieces rīcību un administratīvā pārkāpuma lēmumu.”

“Bez Tabu” sižets:

LA.lv