×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.1°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
19. maijs, 2017
Drukāt

Māris Antonevičs: Nevari vairs izturēt? Ej balsot! (12)

Foto-LETAFoto-LETA

Iepriekšējās pašvaldību vēlēšanās 2013. gadā piedalījās 685 890 Latvijas pilsoņi, un tie bija tikai 45,99% no balsstiesīgajiem. Tātad mazāk nekā puse. Vienīgi galvaspilsētā vēlētāji bija nedaudz aktīvāki (55,55%). Viszemākā aktivitāte – Zemgalē (39,9%).

Skumjākais ir tas, ka politiskā apātija gadu gaitā pieaug, jo, piemēram, 2009. gada pašvaldību vēlēšanās piedalījās vairāk – 801 348 pilsoņi jeb 53,8%. Varētu jau piemeklēt dažādus attaisnojumus šai tendencei. Piemēram, to, ka atšķirībā no Saeimas vēlēšanām vēlētājs ir “pieķēdēts” konkrētam iecirknim – nu, ziniet, visādas neērtības… Piemēram, to, ka viena atsevišķa balss neko īpaši neietekmē… Piemēram, to, ka viss jau tāpat zināms, un, visticamāk, amatos paliks “vecie vēži”… Nesen interneta soctīklā kāds aktīvists gudri apsprieda slikto piedāvājumu, kuru viņam šoreiz esot “servējušas” partijas. Tur īsti neesot ko izvēlēties, tāpēc nākšoties vien izlaist. Uz ko kāds cits izteica trāpīgu atziņu: “Vēlētāji mūsdienās kļuvuši par īstām princesēm, kas gaida īstos un vienīgos vienradžus.” Iepriekšējais runātājs sakaunējās un savu ierakstu izdzēsa. Protams, var tikai minēt, vai tas lika viņam pārdomāt arī, ko darīs 3. jūnijā. Bet tāds aizrādījums desmitiem tūkstošiem citu, kuri sev izdomājuši atrunas, kāpēc piedalīties vēlēšanās, “nav jēgas”.

Tas, protams, ir katra paša lēmums, tajā pašā laikā tā ir pati vienkāršākā politiskās līdzdalības forma, lai paustu savu nostāju par to, kas notiek valstī, pilsētā un novadā. Piemēram, “Latvijas Avīzē” vakardienas un šodienas numurā var lasīt pārskatu, kā ar solījumu izpildi veicies līdzšinējai Rīgas domes koalīcijai. Tā kā varas monopols astoņus gadus ir bijis “Saskaņas” un tās satelītu rokās, te atrunas par to, ka kāds traucējis izvērsties, neder. Un redzams, ka tik gludi nemaz nav gājis. Kur nu vēl par krimināllietām un dažādiem skandāliem – “nanoūdeņiem”, savējo iekārtošanu, brāķiem ielu remontos, aizdomīgiem miljonu projektiem un tā tālāk. Vai ļaut turpināt?

Iesaistīties pašam – tam tiešām vajadzīgs īpašs aicinājums. Lai aizietu uz iecirkni, īpašs aicinājums nav vajadzīgs. Bet, ja nu tomēr, tad citēšu fragmentu no jurista Egīla Levita intervijas žurnālam “Mājas Viesis”: “Tiesiskas valsts virsprincipa darbību praksē apdraud korupcija, korporatīvās saites, politisko partiju atkarība no sponsoriem, kas valsti izmanto savās interesēs, tas “smird”, un nākotnes Latvijā tam nav vietas. Te savs vārds sakāms arī vēlētājiem un visiem politiski aktīviem pilsoņiem. Un šis vārds ir: tagad pietiek!”

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze Atbildēt

  CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS
  CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS
  CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS
  CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS
  CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS
  CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS
  CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS
  CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS
  CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS
  CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS
  CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS
  CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS

 2. Balsot neisu, jo ,tiesam ,nav jegas man nekadu labu nedod Pasvaldibu velesanas, jo citi cilveki ir pieradusi dzivot uz citu rekina. Nepadoma par citu cilveku, doma pasi par sevi, lai tik viniem butu labak tie ir paslabuma mekletaji, mankarigi cilveki.

 3. Izturēt vairs patiešām nevar, bet arī balsot nevar. Kampēji, kas sevi nezin kāpēc sauc par politiķiem, pēc vēlēšanām paziņos ka visa atbildība par valstī notiekošo gulstas uz vēlētājiem, bet šie shēmotāji ir balti un pūkaini.

 4. Aiziet nobalsot jau var, bet tikai par ko … ? Debatēs skaisti runā … gudri ļaudis, bet … Balsošu tikai par tiem, kas atcels vai samazinās Nekustamā Īpašuma Nodokli par vienīgo ģimenes īpašumu. Saprotu arī to, ka pašvaldības (naudai jābūt izlietotai vienīgi tikai sabiedrības saimnieciskajās interesēs (tā nav domāta pašvaldību darbinieku algu palielināšanai)) nevar izdzīvot bez šī nodokļa, bet tam ir jābūt nesamam (nepārspīlētam nodoklim) … ārpus Rīgas ne vairāk kā 150 eiro gadā par vienīgo ģimenes īpašumu, savukārt dziļajos laukos vispār varētu atcelt šīs nodevas. Vēl kas: pietiek izdomāt tautai jaunas nodevas un sodus!

 5. Aiziet nobalsot jau var, bet tikai par ko … ? Debatēs skaisti runā … gudri ļaudis, bet … Balsošu tikai par tiem, kas atcels vai samazinās Nekustamā Īpašuma Nodokli par vienīgo ģimenes īpašumu. Saprotu arī to, ka pašvaldības (naudai jābūt izlietotai vienīgi tikai sabiedrības saimnieciskajās interesēs (tā nav domāta pašvaldību darbinieku algu palielināšanai)) nevar izdzīvot bez šī nodokļa, bet tam ir jābūt nesamam (nepārspīlētam nodoklim) … ārpus Rīgas ne vairāk kā 150 eiro gadā par vienīgo ģimenes īpašumu, savukārt dziļajos laukos vispār varētu atcelt šīs nodevas. Vēl kas: pietiek izdomāt tautai jaunas nodevas un sodus!

 6. ka Latvijas avīze TV reklāmās aicina uz vēlēšanām. Nebūsim vienaldzīgi, iesim paši uz vēlēšanām un savus radus, draugus, paziņas arī aicināsim.

 7. Tā arī darīšu Atbildēt

  Balsošu par KPV!

 8. Pašvaldības ir darbā iekārtošanas biroji draugiem un radiem,acu aizmālēšanai periodiski rīko visādus mazpilsētu svētkus ,kur tirgotāju vairāk par pircējiem ,kur pārsvarā tirgo humpalas un vecu preci.

 9. пие дирсас Atbildēt

  Par ko balsot… visi kandidāti mudaki un blēźi.

  • Выборы, выборы, депутаты – п*дары! (С)

   • Go home as soon as posible !!!

    • Чего это вдруг тебя на английский переклинило, а? Решил в Англию на работу слинять? Ты смотри, там полиция тебя жалеть не будет, ты же вор. Прекрати воровать чужие ники, сука!

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Mainu 24. septembri pret 25. jūniju!

Saeima ceturtdien, 21.jūnijā, pieņēma likumu, kas paredz noteikt par brīvdienu 24. septembri, kad Latviju apmeklēs Romas pāvests Francisks. Likuma izmaiņas galīgajā lasījumā atbalstīja 68 deputāti, pieci bija pret, divi – atturējās, bet vēl astoņi balsojumā nepiedalījās. Ekonomikas ministrija iepriekš neatbalstīja šo ideju, sakot, ka Latgales uzņēmēji paši varot lemt par brīvdienu pāvesta vizītes laikā un ka viena valsts noteikta svētku diena valsts budžetam radot astoņu miljonu eiro zaudējumus. Jāpiebilst, ka šogad 23. un 24. jūnijs, kas saskaņā ar likumu ir svētku dienas, šogad iekrīt sestdien un svētdien, līdz ar to svinētājiem izpaliek papildu brīvdienas.

Vai jūs balsosiet par "Saskaņu" mācītāja Pētera Sproģa dēļ?
Draugiem Facebook Twitter Google+