×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
2. janvāris, 2014
Drukāt

Nomāto zemi nevarot nopirkt! (1)

Foto - LETAFoto - LETA

“Izmantoju piecus hektārus citam pagasta iedzīvotājam piederošas zemes, arī zemes nodokli maksāju es. Īpašniekam šī zeme nav vajadzīga, bet es to nopirkt nevaru, jo pagaidām neesot tāda likuma. Kas tā par aplamību? Saimnieks ar šo zemi neko nedara un nedarīs, es to kopju un maksāju nodokli, bet mana tā nevar būt?!” 
Ziedonis

Konkrētu atbildi uz šo jautājumu nevarēja sniegt pat Valsts zemes dienesta speciālisti, jo nav zināms, vai īpašuma tiesības uz šo īpašumu ir nostiprinātas zemesgrāmatā vai arī zeme ir tikai tiesiskajā valdījumā (vai lietošanā). Tātad vispirms jāzina, kādā statusā ir zeme, ko persona izmanto. No jautājuma nav arī saprotams, kādēļ cilvēks uzskata, ka viņam nav tiesību šo zemi nopirkt.

Ja īpašumtiesības uz zemi nostiprinātas zemesgrāmatā, tad jebkura persona un zemes īpašnieks var vienoties par īpašuma atsavināšanu (ja vien nepastāv kādi citi šķēršļi, kas šajā vēstulē nav minēti).

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Ja es īrēju citai personai piederošu dzīvokli, pēc vienošanās ar saimnieku maksāju īpašuma nodokli, arī slauku grīdu, vai arī būtu jāuzskata, ka saimniekam nevajag un dzīvoklis pienākas man?
    Absurds jautājums!

Draugiem Facebook Twitter Google+