×
Mobilā versija
+11°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
27. novembris, 2015
Drukāt

Anna Žīgure: Vai visiem Latvijas ārstiem obligāti jāprot krievu valoda? (62)

Foto - LETAFoto - LETA

Anna Žīgure

Nesen, braukdama ar mašīnu, klausījos kārtējo informatīvo materiālu par patvēruma meklētājiem, ko šoruden laiku pa laikam raida Latvijas Radio. Principā šāda veida informācija ir ļoti vajadzīga. Diemžēl toreiz, kad Padomju Latvijā iebrauca liels skaits darbarūķu un vadošu darbinieku no citām “brālīgajām republikām”, objektīvu apstākļu dēļ tas nebija iespējams, To, kādas ir iebraucēju tiesības, tāpat visi zināja. Senās migrācijas sekas jūt joprojām.

Tomēr arī pēc tam, kad neatkarīgā Latvija sāka tirgoties ar uzturēšanās atļaujām, to ieguvējiem acīmredzami nav izstāstīts, kas būtu jāņem vērā, uzturoties mūsu valstī. Piemēram, tas, kā šeit jāuzvedas, kāda ir Latvijas vēsture, kultūra, morāle, sadzīve, attiecības ar kaimiņiem utt. un galu galā – kāda ir valsts valoda.

Domājot par padomju okupācijas laikā iebraukušajiem, jāatzīst, ka turpat 25 gadu garumā nav atradusies politiska griba nodalīt draugus no nedraugiem un tiek atstumti turpat visi tā dēvētie krievvalodīgie, kas ukraiņiem, baltkrieviem, gruzīniem, moldāviem, azerbaidžāņiem, tatāriem un citiem savulaik iebraukušajiem vai uzaicinātajiem varētu būt pat aizvainojoši. Viņi nav bāžami vienā maisā ar Latvijai nelojāliem cilvēkiem, kādu arī, cik zināms, nav mazums.

Nav nekur jāsteidzas, mēs mierīgi varam izteikt “ukraiņu izcelsmes Latvijas pilsonis” vai “moldāvu izcelsmes Latvijas pilsonis”, un varbūt arī “tatāru izcelsmes nepilsonis”. Protams, neveiklais, turklāt it kā pelēku masu apzīmējošais vārds “krievvalodīgais” ir ātrāk un vieglāk izrunājams.

Arhibīskaps Vanags savā valsts svētku sprediķī pieminēja krievu valodu, kuras viņam bija trūcis 11. novembra krastmalā, kad ļaudis Lāčplēša dienā iededzināja svecītes pie Rīgas pils mūra. Kāpēc luterāņu augstākajam garīdzniekam trūka vienīgi krievu valodas un kāpēc viņš aicināja sākt draudzēties tikai ar krieviem? Latvija ir tik bagāta ar dažādām valodām, ka Lāčplēša dienā viņam (un varbūt arī citiem) varēja pietrūkt daudzu – igauņu un lietuviešu, armēņu un poļu, gruzīnu un ukraiņu, angļu, franču, tatāru un baltkrievu valodas. Jā, protams, varbūt arī krievu valoda – citu starpā. Pretējā gadījumā arī mums pašiem sāks likties, ka krievu valoda ir vislielākā, visnozīmīgākā, vissvētākā…

Atgriežoties pie radio reklāmas bēgļu sakarā, pievērsu uzmanību teikumam, kurā skaidrots ka gadījumā ja patvēruma meklētājs, apmeklējot ārstu, neprot angļu vai krievu valodu, ir tiesības izmantot tulku. Šajā sakarā rodas jautājumi, uz kuriem patiesībā jau zināmas atbildes: pirmkārt, kāpēc lai patvēruma meklētājs prastu krievu valodu? Tātad viņš ilgstoši uzturējies Krievijā?

Otrkārt, vai Latvijā visā nopietnībā ir tāda situācija, ka ārstiem un medmāsām, ja viņi neprot runāt krieviski, mūsu valstī patiesībā nav iespējams veikt savu misiju?

Treškārt, varbūt tas attiecas uz pilnīgi visiem valsts un pašvaldību darbiem – atskaitot tās samērā nedaudzās un nelielās pašvaldības, kur ir izteikts latviešu valodas runātāju pārsvars? Vai ir kādas jomas, kur var iesprukt vienīgi latviešu valodu protošs cilvēks?

Citiem vārdiem sakot, tuvojoties neatkarīgās Latvijas simtgadei, latviešu valodas situācija ir daudz bēdīgāka nekā droši vien jebkad šajos simts gados. Tas varētu būt iemesls gan cilvēku aizbraukšanai no mūsu valsts, gan ļoti negatīvajai attieksmei pret patvēruma meklētājiem. Iespējams, ka vienam no centrālajiem valsts jubilejas pasākumiem ir jābūt latviešu valodas godā celšanai un tās lomas un lietojuma nostiprināšanai.

Šis ir grūtāks uzdevums nekā kāda liela koncerta sarīkošana, romāna uzrakstīšana vai filmas uzņemšana, tomēr pie šā darba ir jāķeras, jo pretējā gadījumā romāniem drīz vien nebūs lasītāju, bet patriotiskām filmām – saprotošu skatītāju. Ja gribam ko sasniegt, ir jārīkojas plānveidīgi un pārdomāti, jo mērķis nav nodarīt pāri kādai citai valodai vai tās lietotājam, bet palīdzēt valsts valodai izdzīvot un atgūt savu patieso funkciju.

Pievienot komentāru

Komentāri (62)

 1. Čečeni prot krievu valodu ievērojami labāk,nekā igauņi angļu valodu.Viņi pakļauti savam Groznijas ķēniņam vairāk,nekā Maskavas imperatoram.Viņiem nav jārunā krieviski,kad to paši nevēlas.Tāpēc,ka ir musulmaņi un fiziski vairojas,nevis kā “garīgie” kristieši latvieši.”Kadri nosaka visu”,kā teica marksisma klasiķi.

 2. ērce! PALDIES!!!! Mani diskriminē angļu valoda! To neesmu mācījusies!!! Manas svešvalodas ir krievu un vācu! Tur saprotu visu, lasu grāmatas, laikrakstus un varu atbildēt, bet angļu valoda man sveša,,,,Ko darīt ar tādiem kā es???? DISKRIMINĒT, IZSMIET,
  NELIKTIES NE ZINIS …??????????????? ES TĀDA NEESMU VIENĪGĀ???? Savā laikā Anrī Barbisa vidusskolā apmācīja franču valodu…. KO DARĪT??????????????????????????? ANGLENE SVEŠA… Nedod Dievs klausīties dziesmu angļu valodā!??? Dziesmas teksts izsaka VISU, BET ja to tekstu nesaprot, darbam 0 vērtība!!! DARBA LAUKS NAV TIK ŠAURS, KĀ DAŽS LABS IEDOMĀJĀS!!!

 3. draudzējaties ar visiem salašņām,paši varat laisties lapās,krieviem j;avalda latvijā

 4. PAPRASIET DAKTERIM SLUCIM, KĀ RISINĀT ŠO PROBLĒMU ! VIŅŠ PATEIKS NEPĀRPROTAMI – AR DEKOLONIZĀCIJU !!! STARP CITU, KĀPĒC NEVIENS NO “LA” NEBIJA UZ KONKURSANTU APBALVOŠANU?

 5. Pie velna to krievu valodu dzintaram nav ko locīties par valsts naudu finansētās mācību iestādes un bērnudārzi tikai un vienīgi latviešu valodā.Arī nacionālie TV grēko ka intervijas ir krievu valodā,īpaši degpunktā.Tā jau to latviešu valodu pazaudēsim.Kursīte lai ar galvu padomā.

 6. Brīnums, ka Žīgure neteia, ka jārunā būs islamveidīgā valodā.
  Kāpēc likās gudra sieva atkal kurina naidu? Vai patiešām vecums nenāk viens.
  Jādzīvo un jāpriecājās Žīgurīt.
  Latviešu valoda bija un būs, ja žīgures neaicinās uz karu.

 7. Dura, dura, dura ja – dura ja kalhoznaja .
  S privetom – ja .

 8. ar smagi slimu jācenšas runāt viņam saprotamā valodā

 9. Šitos rusofīlos mankurtus un bijušos komūnistus, kas Latvijā valda kopš 1991.gada, ir beidzot jādabū ārā. Ja vēlētāji beidzot saņems dūšu un ievēlēs nacionālu valdību, tas šādas everģēlības varēs beidzot apturēt.

 10. Jā ! Ļoti labs speciālists, bērnu ķirurgs, netika Latvijā pieņemts darbā, jo nezināja krievu valodu….. tagad dzīvo un strādā Lielbritānijā….

  • Pareizi ari izdarija,ja jau LV nav vajadzīgi savi tautieši un labi speciālisti ,tad arī būs jāklausās tādu
   vājprātīgu žīgurīšu murgos.Lai viņa turpinā braucot klausīties citu sarunās,jo ar ko prātīgāku nodarbināt savas smadzenītes neprot.
   Manuprāt,Latvijas ārstiem un citiem ierēdņiem būtu jārunā arī kādā Skandināvu valodā,jo šeit dzīvo un apgrozās daudz šo valstu cilvēku.Kā pirmo sarunbiedru ieteiktu Žīguri,viņa mums tāda ,,padevusies”.

 11. Kevins Rads, Austrālijas premjerministrs.
  „Imigrantiem, nevis austrāliešiem ir jāpielāgojas! Pieņemiet to, vai brauciet prom! Esam noguruši no tautas satraukuma, vai nav aizvainota kāda persona vai kultūra. Mēs runājam angliski, nevis arābu, ķīniešu, krievu vai kādā citā valodā. Izejot no tā, ja vēlaties kļūt par daļu no mūsu sabiedrības- mācieties valodu.
  Lielākā daļa austrāliešu, kuri izveidojuši šo valsti tic Dievam. Ja mūsu Dievs jūs aizvaino, tad es jums piedāvāju meklēt citā pasaules daļā savu valsti. Dievs ir daļa no mūsu kultūras. Mēs pieņemam jūsu ticību bez jautājumiem. Vienīgais ko mēs prasām – pieņemiet mūsu un dzīvojiet mierā un saticībā. Šī ir MŪSU valsts, MŪSU kultūra un MŪSU dzīves stils, un mēs jums dodam iespēju priecāties kopā. Bet pēc tam, kad būsiet beiguši vaimanāt un žēloties par MŪSU Karogu, Zvērestu, reliģiskajām vērtībām, es vēlētos jūs iedvesmot izmantot vēl vienu Lielu Austrālijas Brīvību – IESPĒJU PAMEST VALSTI! Ja esat šeit nelaimīgi – BRAUCIET PROM! Mēs jums nelikām šurp braukt! Tā kā, pieņemiet valsti, kuru esat izvēlējušies.”

  • Malacis,malacis,malacis Austrālijas premjerministrs un Jūs,pilnībā piekrītu visam teiktajam.
   Austrālijas valdība ir ar mugurkaulu.

 12. Господи, да как же вам не надоест то. Очередное обострение у кого то опять случилось? Уж сколько про это писали, а автор опять 25! Господа хорошие, мы живём в двух общинном государстве, мы и вы, нравится вам это или нет, но это факт. И от этого факта никому не уйти. И всем надо знать два языка, подчёркиваю, всем. А лучше даже три или четыре.

  • Grafist– nastojašķij NACIST! 100%

  • имперская крысаю тут как тут …

  • Krievnacists piespiež iepriekšējos 2 komentētājus atbildēt krieviski. Tas arī ir viņa mērķis. Tā arī ir Latvijas problēma.

   • Но вот вы то не стали же этого делать! Зачем же они коверкали себе язык? И никто их не заставлял это делать. Они сами так решили.

  • Piekrītu Jūsu teiktajam par valodu zināšanu,tas nekad ,nevienam un nekur nav traucējis,tikai palīdzējis.Cik esmu ievērojis,Jūs labi pārvaldāt Latvijas valsts valodu,jo piedalaties komentāros.Vai Jūs vēlaties to vai nē,bet ir jāatzīst,ka tomēr daudzi to nevēlas apgūt.Kādreiz strādāju kopā ar feinu meiču,es viņai jautāju ,kādēļ Tu nemēģini runāt latv.val,viņa man atbildēja a začem mņe eto,s kem ja budu govoriķ.Es atbildēju,ar mani,es tev palīdzēšu.viņa jutās mazliet neērti,bet tā tas viss arī palika.Tas bija vēl pad.laikā.

   • И я согдасен с Вами. Считал и считаю, что в Латвии живут в основном вполне нормальные и адекватные люди. Стараюсь относится к любому собеседнику с уважением, и отвечать на его языке, в устной речи. В письменном виде пока получается недостаточно хорошо, поэтому отвечаю на русском. грамматика пока хромает и не хочется выглядеть смешным из-за ошибок.

 13. Žīgures kundze nav sapratusi arhibiskapa teikto attiecībā uz krievu valodas iztrūkumu valsts svētkos. Krievu valodu Daugavmalā nedzirdēja tāpēc ka krieviem tāda Latvija nemaz neeksistē. Tāpēc, ka viņi principā neatzimē Latvijas valsts svētkus un ignorē visu, kas saistīts ar latviešiem.Tāpēc arī nedzirdēja krievu valodu.Par to arī runāja Vanags. Ķrievu ģimenei jau savā starpā nav jārunā latviski, bet to ģimeņu tur vienkārši nebija. Un te nu ir tas “integrācijas” rezultāts. Un valsts prezedentu vajadzētu iesūdzēt tiesā, par apzinātu valsts valodas nelietošanu.

  • Tikmēr kamēr Latvijas valsts uztur okupantu valodā skolas , mums nodokļu maksātājiem nolaižas rokas ….Latvijā viennozīmīgi Valstij = tautai jāuztur skolas valsts valodā ! ..Bet privātās skolas kaut spāņu, krievu, čukču vai idiotu valodā !

   • Vienīgā partija (neskaitot sīkpartijas), kas atbalsta visu skolu pāriešanu uz valsts valodu, ir Nacionālā Apvienība. Paturēsim to prātā.

  • Saprast varbūt saprata,bet meklēt vainīgo un sagrozīt faktus šitam bābietim ir izdevīgāk,kāds jau par to maksā.

 14. jau 2012. gada sākumā sprieda Atbildēt

  Patiesībā valsts valodas apguve ir formāla. Trīsgadniekiem, kad bērni visveiksmīgāk apgūst valodu, latviešu valodas nodarbības ilgst tikai 12 minūtes. Četrgadnieki latviešu valodai velta vien 20 minūtes. Šādas nodarbības notiek tikai divas vai trīs reizes nedēļā.
  Janīna Kursīte (“Vienotība”) piebilda – trešdaļā bērnudārzu nodrošināt mācības mazākumtautību valodā būtu liels slogs arī ekonomiski krietni attīstītākai sabiedrībai. “Ja Latgalē ir tik daudz krievu bērnudārzu, mēs nekad “nedabūsim” latvisku Latgali. Ja bērns visu laiku ir krieviskā vidē, viņam rodas ilūzija, ka te nav Latvija,” viņa uzsvēra.
  Vladimirs Reskājs (“Saskaņas centrs”) teica, ka bērniem jāapgūst latviešu valoda, taču “nevajag nepārdomātas izmaiņas izglītības sistēmā”.
  Raivis Dzintars (NA) pieļāva, ka uz latviskiem bērnudārziem var nepāriet uzreiz, taču tas jāuzstāda kā stratēģisks mērķis, kas īstenojams pamazām.

  • nav ko ,,mocīties” un lauzīt galvu,pāriesim uz krievu valodu,tas būs ,,lētāk”,daudzi vecie prot,gandrīz visa Latgale runā tikai krievu val.,tāpat Rīgā,taupīsim līdzekļus,tie noderēs priekšdienām,kad būs jāmācās pilnīgi cita valoda un kultūra.

 15. Aktuals, patiess un vertigs raksts. Pilnigi piekritu raksta paustajam domam un secinajumiem un tam lidzsvarotajam veidam, kada sie jautajumi ir apskatiti.

 16. ar civēkiem gados,var but jārunā krieviski,bet ar jauniem NE!

  • Ko nozīmē cilvēks gados un cik ilgi tas turpināsies? Cilvēks gados- pieņemsim, 60-70+.
   Parēķiniet, cik gadu bija 60-gadīgajam pirms 25 gadiem.
   Bet ko nu, paskatieties TV reportāžas (arī latviešu), 20-30 gadīgie runā tikai krieviski un reportieri “dzied” līdzi.

 17. Kas te ko brīnīties? Valsts pārvaldes iestādēs pieņem iesniegumus un sniedz atbildes krievu valodā. Tiešas likumiskas paģērēšanas nav, bet to varturi paģēr neoficiāli. Valsts valodas centrs to zin, bet klusē. Slāvlatvija visā krāšņumā.

 18. Kas ir tie kretīni Saeimā, kas ir pret bērnu apmācību valsts valodā? Sarakstu lūdzu!

 19. Ja negrib lietot latv.val., tad jāpiespiež !!! Atbildēt

  Tagad pat Luksemburgā atdzimst luksemburgas valoda! Latvijai ir jākļūst latviskai.
  Latviešu valoda ir viena kopīga valoda visām mūsu iedzīvotāju tautībām.

  • Ha, ha, ha! To tu pasaki mūsu valsts prezidentam, kurš, dodamies darba vizītē uz Latvijas reģioniem, ar Latvijas uzņēmējiem pakalpīgi sarunājas krieviski, kā, piemēram, tikko vizītes laikā Jēkabpilī.

 20. Vēl jau visi ārsti kā nākas nav apguvuši latviešu valodu.Pacientiem-latviešiem jāpāriet uz krievu valodu,ja grib.lai ārsts saprot.Un kāds būs Saeimas priekšsēdētājas liktenis,kuru par “ekstrēmismu”grib noēst kolēģu vairākums?Kamēr NA būs mazākumā,nekas nemainīsies.

 21. Sākt vajaga ar likumdevēju, jeb SAEIMU. Deputāti taču pat dzirdējuši nav, ka Krievijā mācības skolās notiek tikai krievu valodā, vienīgajā valsts valodā! Šīs nezināšanas dēl nav arī argumentu sarunās ar visādiem cilvēktiesibu “aizstāvjiem”. Krievijā pat viesstrādniekiem jāprot krievu valoda. Deputāti ,aūūū, mostieties, pasaule sen dzīvo 21. gadsimtā! Beidziet sust savā migā, pie darba!

 22. Paldies Annai Žīgurei par aktuālo patieso rakstu! Lai brīvo no impēriskā šovinisma krievu būtu arvien vairāk. Jāatjauno Latvijā pirmsokupācijas (pirms 1940.g) latviešu valodas lietojums, kādi 80% un vairāk. Šīs nosacījums ir prioritārs pār citiem likumiem, pilsonību, migrantu uzņemšanu, valodu darba vietās u. t. t. Citādi mēs esam okupēti, bez savas tautas cilvēktiesībām.

 23. Kāpēc visi baidās pateikt patiesību, ka mums faktiski ir divas valsts valodas, ka ir divvalodība, ka bez krievu valodas zināšanām darbu neatrast? Visi taču zina, ka valsts finansē krievu bērnudārzus, krievu skolas, augstāko izglītību krievu valodā. Ka valsts iestādēs un pašvaldībās ar tevi runās krievu valodā, ka ļaus tev, labākajā gadījumā – uzrakstīs tavā vietā latviešu valodā, iesniegt iesniegumu krievu valodā.

  • Un kas šo divvalodību ievieš un nodrošina? Paši latvieši. Tas ir pašcieņas trūkums, mūžīga pielāgošanās un bailes no nepatikšanām. Kāda tonalitāte bija rakstiem un ziņām par ārsti, kura ar Latvijā ilglaicīgi dzīvojošu pacienti runāja latviski? Kāpēc viņa tika gandrīz vai nosodīta? Un kas notiek krieviski orientētajās privātaugstskolās? Kāpēc dažā labā valsts augstskolā vēl arvien strādā cilvēki, kuri latviski knapi pāris teikumus spēj pateikt, un par valsts budžeta līdzekļiem (budžeta vietas) tiek gatavoti vairāki desmiti krievu filologu? Par krievu skolām vispār nerunāsim. Kāpēc ir valodas izvēle Lattelekom, Latvijas gāzes u. c. pakalpojumu sistēmā? Gribi runāt krieviski, nospied taustiņu… Kāpēc mūsu politiķi TV diskusijās un intervijās runā krieviski? Kāpēc Latvijas žurnālisti pāriet uz krievu valodu ielu intervijās? Paši latvieši centīgi vēršas pret latviešu valodu.

   • Nemuldi, urla ! Nav ko novelt uz latviešiem !
    Tos ūdus te brūvē starpkaru periodā iemigrējušie
    Latvijas ienaidnieki “laukstrādnieku” izskatā,kuri
    tagad veikli, ne bez kremļa palīdzības, “izvirzīti”
    pie varas !
    Visi tie “fakti”, ko tu te piesauc, ir viņu destruktīvās
    darbības rezultāts !
    Tāpēc izbeidz apirst latviešus !!!

    • Laikam trāpīts desmitniekā – latviešu ( kā saprotu – dzimtā valoda) valodas prasme atejnieka līmenī – tikai par tās vietas darbībām spējat izteikties, pieklājīga uzvedība – svešs jēdziens, teksta uztveres prasme arī trūcīga. Paskaidrošu – ja ikviens latvietis Latvijā ar te sen mītošajiem, bet latviski nerunājošajiem sazinātos tikai latviski, tad nebūtu citas iespējas kā beidzot iemācīties. Ja neiegādātos preces pie tiem, kuri nesaprot un neprot latviski – drīz vien sāktu saprast. Ja kasierei, kura krieviski nosauc maksājamo summu, pajautātu latviski, cik tad jāmaksā un nemaksātu, kamēr nav saņemta atbilde latviski, sāktu saprast. Parasti pēc trešās reizes piespiež sevi atbildēt latviski. Tā var turpināt un turpināt Tā ka – urlojiet vien pats sevi.

  • Vai tiešām Latvijā vēl eksistē bērnudārzi,skolas un augstskolas ,kur ir tikai krievu valoda.Nezināju gan,jo Latvijā nav būts jau 30 g.
   Nu neticās,ka valsts jau 25 gadus kā ir patstāvīga,kaut kas tāds vēl turpinās.

 24. Jautājums – vai Vācijā, Francijā, Turcijā, Krievijā cilvēks var noturēties darba tirgū, protot tikai valsts valodu? Un kāpēc Latvijai jābūt izņēmumam?

 25. Būs jāprot arī arābu valoda.

 26. ja mani nosauc par krievvalodīgo tas man ir kā apvainojums,visās vietās runāju tikai valsts valodā.

 27. Viss ir tieši tā,bet ,diemžēl,to nedzird tie,kuru pienākums to visu labot.Kamēr mācības Latvijā nebūs valsts valodā,nekas daudz nemainīsies.Kamēr mūsu “gudrās” galvas domās tikai par naudu savās kabatās un lieks muguru naudas maisu priekšā (neatkarīgi ,kam maiss pieder) tikmēr ejam postā.Kad atjēgsies(ja atjēgsies) būs par vēlu.Skumji!

 28. Un tāpēc mums tagad visiem ir jāzina angļu valoda
  Kāda atšķirība vai krievu vai angļu.
  Kārtējas paranojas slimības pazīmes

  • Varbūt, gadījiumā, kāds vēl atceras, ka nesen nokratījām Krievijas okupāciju. Ar visiem tankiem un lokatoriem.
   Kad Anglija kādu te tuvumā okupēja?
   Lūk – starpība.

   • Varbūt nevajag! Okupēt var arī domāšanu. Angļu un citas svešvalodas ir jāprot – tas cilvēku dara tikai bagātāku. Bet prasība daudzviet pāriet uz angļu valodu (piem., maģistra, doktora darbu rakstīt; pasākumu norises vienīgā valoda) ir absurda un latviešu valodai kaitīga. Tā ir domāšanas okupācija un latviskā vērtības mērķtiecīga mazināšana.

   • Lai īstenie patrioti panāk arī to , ka tikai latviešu valoda tiek lietota visos LR teritorijā esošos uzņēmumos , arī Rietumu kapitāla uzņēmumos. Lai vietējais darbarūķis tikai ar latviešu valodas zināšanām pamēģina atrast darbu. Ja nu vienīgi kā sētnieki un apkopējas .

 29. Ko īsti tas pārītis grib panākt?

 30. tā ir problēma medicīnā, pie tam latviešu valodu elementārā līmenī nezin/negrib runāt/izliekas, ka nesaprot gados samērā jauni cilvēki 40-50 gadnieki. Darba devēja-valsts iestādes nostāja, ka man jārunā ar viņiem krievu valodā. Varu teikt, ka daļēji tā ir pašu mediķu-latviešu vaina, jo, ja arī cilvēks saprot un runā latviski daļa ārstu/māsu tik un tā pāriet uz krievu valodu. Gribu tikai teikt to, ka, ja mēs paši valodu necienīsim tad neviens cits to arī necienīs. Šķiet, ka vajadzētu sākt ar veikaliem, kur kasierim būtu ar cilvēkiem jārunā tikai latviski. Kur ir valsts valodas inspekcijas darboņi, iesākumā jau vajadzētu tikai izvērst kampaņu, ka veikalos lietojama tikai latviešu valoda.

 31. Pēdējos 25 gados Latvijā nav bijusi neviena latviska, patriotiska valdība; “nacionāļi” ir mēdijiem kļuvis par lamu vārdu. Mērens nacionālisms, kas visās Eiropiešu apdzīvotās valstīs ir pašsaprotams, Latvijā tiek uzskatīts par “ekstrēmismu”. Okupācijas gados vektā mankurtizācija vēl ir spēkā. Kangaru partijām ir bail uzsākt skolu latviskošanu.

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Viss liecina, ka jums ir izdegšanas sindroms

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta statistika liecina,ka kopš gada sākuma Latvijā reģistrēti vairāk nekā 1400 kūlas degšanas gadījumu. Kaut pērnās zāles dedzināšana ir aizliegta un par to draud sods, tomēr daudzi cilvēki turpina to darīt.

Vai ir pareizi Likteņdārza zemi nodot valsts īpašumā?
Draugiem Facebook Twitter Google+