×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.9°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
2. februāris, 2017
Drukāt

Neveiksmīgie KNAB vadītāja meklējumi: samazina prasības kandidātiem (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Lai pilnveidotu tiesisko mehānismu Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieka amata kandidātu atlasei un tā darbības nodrošināšanai, turpmāk likums vairs neprasīs vismaz trīs gadu pieredzi šajā jomā. To paredz Saeimā ceturtdien, 2.februārī, galīgajā lasījumā pieņemtais grozījums regulējumā, informēja Saeimas preses dienests.

Izmaiņas paredz, ka turpmāk par biroja priekšnieka amata pretendentu varēs izvirzīt personu, kura ieguvusi augstāko profesionālo vai akadēmisko izglītību (izņemot pirmā līmeņa profesionālo izglītību) un jurista kvalifikāciju, uzkrājusi amatam atbilstošu pieredzi, kā arī pieredzi vadošā amatā publiskajā pārvaldē vai tiesību aizsardzības jomā. Līdz šim likums prasīja vismaz triju gadu pieredzi vadošā amatā publiskajā pārvaldē vai tiesību aizsardzības jomā.

Valsts kancelejas vadītājs Mārtiņš Krieviņš iepriekš informēja, ka izmaiņas saistītas ar neveiksmīgo KNAB priekšnieka konkursu, pēc kura atlases komisija secināja, ka kandidātam vismaz trīs gadu pieredzei nav jābūt obligātai prasībai. Valsts pārvaldes vadītāju atlases pieredze 2016.gadā liecina, ka nostrādātais laiks vadošā amatā ne vienmēr tieši saistīts ar pilnvērtīgām kandidāta vadības prasmēm.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Ar šo cirku jeb traģikomēdiju KNB-ā tā skatītāji gan uzjautrinās,gan spļaudās,gan ņirgājas un liekas to varēs darīt vēl ilgi.

Draugiem Facebook Twitter Google+