Mobilā versija
+8.0°C
Skaidrīte, Skaidra, Justs
Otrdiena, 28. februāris, 2017
12. decembris, 2014
Drukāt

Nevēlamas ķīmiskās vielas dēļ atsauc Latvijā ievestu Šveices bērnu pārtiku (2)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Šveices bioloģiskās bērnu pārtikas ražotājs “Holle Baby Food GmbH” no tirdzniecības atsaucis izplatīšanai Latvijā ievestās piecu veidu sausās biezputras bērniem, ņemot vērā produktu paraugos konstatētu nevēlamu ķīmisko vielu, aģentūru LETA informēja Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) pārstāve Agita Klapare.

Trijos produktu paraugos tika konstatēts neatļauts alkaloīds – atropīns -, apstiprinājuši Eiropas Komisijas Ātrās brīdināšanas sistēmas ziņojumi.

Atropīns pārtikā ir nevēlama ķīmiskā viela. Lietojot uzturā iepriekš minētos produktus, var rasties īslaicīgi veselības traucējumi, piemēram, paplašinātas acu zīlītes, sirdsdarbības ritma izmaiņas, mutes gļotādas sausums, aizcietējumi, urīna aizture vai ādas apsārtums. Tā kā atropīns no organisma tiek izvadīts, šie simptomi nav ilglaicīgi.

Ņemot vērā, ka produkti varētu ietekmēt bērnu veselību, uzņēmums ir sācis to atsaukšanu no tirgus.

PVD paziņojis, ka minētā informācija attiecas uz “Hirse&Reis Vollkornbrei” jeb prosas un rīsu pilngraudu biezputru, “Hirse Milchbrei” jeb prosas piena biezputru, “Baby Hirsebrei Apfel-Birne” jeb prosas biezputru ar āboliem un bumbieriem, “Baby Dreikornbrei” jeb trīsgraudu biezputru, “Baby Hirsebrei” jeb prosas biezputru un “Bio Babybrei Hirse Apfel Birne” jeb prosas bioloģisko biezputru ar āboliem un bumbieriem. Dienests savā paziņojumā ir norādījis produktu partijas numurus, uz kuriem attiecas paziņojums.

PVD sācis pārbaudes uzņēmumos, lai apturētu attiecīgo produktu izplatīšanu Latvijā, un aicina uzņēmējus nekavējoties atsaukt paziņojumā minētos produktus un pārtraukt to tirdzniecību.

Patērētāji, kuri iegādājušies šos produktus, tiek lūgti nekavējoties pārtraukt produktu lietošanu bērnu uzturā un atgriezt uzņēmumiem, kuros tie iegādāti. Veselības traucējumu gadījumos, kas varētu būt saistīti ar minētās pārtikas lietošanu uzturā, PVD iesaka vērsties ārstniecības iestādēs.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. sūcs arī skaisti iepakots ir sūcs Atbildēt

    Šveices BIOLOĢISKĀS(viss kvalitatīvākās un arī viss dārgākās) bērnu pārtikas ražotājs “Holle Baby Food GmbH”.

  2. PAŠI VAIRS NEKO NE PROT, NE VAR IZGATAVOT, JA VISA PĀRTIKA NAV PILNA AR E=VIELĀM!!! Vispirms ar tādu nāvējošu pārtiku vajadzētu KATRU DIENU ĒDINĀT EP DEPUTĀTUS!!! Ar Šveicē ražoto bērnu pārtiku vajag ēdināt EP deputātu bērnus un mazbērnus!!! Varbūt tad BEIDZOT SAPRATĪS INDES POSTU!!??? JA NEKO NEVAR IESTĀSTĪT, JA CILVĒKS NEDOMĀ, tad atliek tikai praktiskā darbība…Tāpat kā Francijai nevar iestāstīt par MISTRAL kuģu nepārdošanu Krievija… NAUDA, NAUDA, NAUDA… Krievija varētu parādīt Francijai PARAUGSTUNDU ar kuģa MISTRAL VARĒŠANU!?? VARBŪT TAD SAPRASTU….KAS KAIŠ TRAKAJIEM CILVĒKIEM- mutes kā vāgūža durvis, smadzenes podā!!!

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Briest otrs lielākais zemes pārdošanas darījums Latvijas vēsturē (18)Briest otrs lielākais zemes pārdošanas darījums atjaunotās Latvijas vēsturē
Pasaulē
Vidējā bruto darba alga pērn Latvijā pieaug par 5%Latvijā pagājušajā gadā vidējā bruto (pirms nodokļiem) darba samaksa bija 859 eiro, kas ir par 5% jeb 41 eiro vairāk nekā 2015.gadā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+